Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszert kértem és kaptam is...

Tápszert kértem és kaptam is a kórházban, mert nem szerettem volna szoptatni?

Figyelt kérdés

Valahogy mégis minden ott dolgozó azt akarta rámerőltetni, hogy szoptassak, holott az elején az orvosommal akihez terhesgondozásra járok megbeszéltem, hogy nem szeretnék. Mégis 2 napig győzködtek, de nem csak engem, azt is csesztették, akinek nem indult be kb azonnal a teje.

Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak , akik nem szeretnének szoptatni és nem ezen múlik ,mennyire lesz jó vagy rossz a kapcsolata az anyának a gyerekkel (lásd, akiknek nincs tejük és tápszeres a baba)?!



márc. 15. 22:11
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
18%

39. Barátnőmet és a testvérét verte az anyja. Mindenki tudta a faluban. Amit 18 lett elment azóta se nézett vissza. Tudod mit mondtak többen is? Nem értik miért nem keresi az anyját aki jó anya volt, mert 3 évig szoptatta őket. A verésre meg azt mondták na jó a nevelési módszereivel nem értettem egyet.


Tesóm barátnője nem akart szoptatni nem tudjuk miért nem osztotta meg velünk, de nem firtattuk. Nem mondom szar anyának mert gyönyörűen bánt és bánik a gyerekkel aki 8 éves, és ha valaki rá mondaná, hogy szar anya mert nem szoptatott biztos én lennék az első aki elküldi őt a fenébe.


Ezért mondom, hogy nem fekete fehér az egész, de mindenki csak a kérdezővel van elfoglalva, hogy gáz a stílusa. Én távolabbról szemlélem a képet és ezért mondom egy dologot kiragadva nem lehet azt mondani valaki jó anya vagy szar anya. De nem győzködök senkit. Az én vélemenyem nem váltpzik.

márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
60%

41es igen valóban szuper anya aki nem adja meg a gyerekének a legjobbat amit megadhatna... béke nobeldíjat neki:-D De látszik nem akarod megérteni hogy mit mondok csak hajtod a nem szoptatott dolgot.


Megpróbálom még egyszer, lassan: Nem az a baj, ha valaki nem tud szoptatni. Hanem az, ha tudna, és önmagával van elfoglalva inkább, így nem teszi meg, holott tudja, hogy ez a legjobb egy csecsemőnek. Tehát azért szar anya mert ÖNZŐ. Egy anyánál szerintem nem fér bele az önzőség, mivel nem a gyerek akart megszületni, így kötelessége lenne a tőle telhető legjobbat adni neki. Aki erre nem képes, vegyen játékbabát.

márc. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
69%

A kórházban az anyukák 90%-a nem tud még szoptatni, így az, hogy más anyukáktól mit tapasztaltál a kórházban, szerintem nem releváns.

A védőnőnek, csecsemősnek, stb. az az érdeke, ami a baba érdeke, az pedig az, hogy szoptass. Mondhatod, hogy nem, de azt nem lehet elvárni, hogy nagybetűkkel a homlokodra írják, hogy te nem akarsz szoptatni... Igen, nem fognak rá emlékezni, nem is akarnak, nem is érdekli őket. Megkérdezik megy-e, próbáltad-e, stb. Válaszolsz, majd hazamész és azt csinálsz a gyerekeddel, amit akarsz. A te dolgod. Ami itt vállalhatatlan szerintem, az a stílusod, amivel a szoptató anyákat illeted és az, hogy "bezzeg a te gyereked" átaludta az éjszakát miután teletömted tápszerrel. Hát persze és ebben nincs is semmi meglepő. De csak jelzem, hogy a te gyerekednek is lesznek nehéz éjszakái és bizony téged is marha hidegen fog hagyni, hogy Jucuska lányát nem viselte meg a fogzás, amikor a te fiad hetek óta 16-szor ébred éjjel ordítva. Ez egy ilyen popszakma. Olyan baba/gyerek nincs, akinek ne lenne ilyen formán valamilyen "nyűgje", ezzel kár is haknizni.

Azt meg hadd ne kommentáljam, hogy az immunrendszered erőssége miatt lombikoztatok és te ezt visszavezeted a tápszerre... Kérlek.

márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
71%

"Nem is volt tejem , és itthon is csak azért fejtem ,hogy ne gyulladjon be a mellem, aztán öntöttem ki a lefejt tejet mert baromira kevés is volt. Szóval jól is hízik és vidám baba a kislányom tápszerrel is."


Látszik, hogy magadra azért figyelsz, hogy ne gyúlladjon be a melled, de azt a kicsit is inkább kiöntöd minthogy odaadjad a gyereknek. Hát éncsak gratulálni tudok. Az összes mondatod magadról szól kb. Minek kellett neked gyerek, ha ennyire csak magaddal vagy elfoglalva? Azért otthon leszel vele vagy lassan mész vissza dolgozni rá meg vigyáz majd a nagymama?

márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz, nem szoptatsz. Nekem nem adtak tápszert, pedig szó szerint éhezett a baba, hiszen semmi tejem nem volt. De rakjam mellre, az majd segít. A szoptatási tanácsadó meg is nyomkodta a mellem, hogy jaj majd ő segít fejni. Legalább visítottam az ő fülébe is, mert fájt már akkor borzasztóan. Akkor sem lett tejem.

Végül jött egy értelmes csecsemős, hozatott le anyatejet a PIC részlegről, aztán másnap húzhattunk haza a kórházból. A doki saját kocsival hozott nekem tápszert december 24 este. Ennyit arról, hogy milyen érdekeket néznek a kórházban.

Júliusra vagyok kiírva, szépen vinni fogok tápszert és meg is fogom mondani nekik, hogy ha megint ugyanazt érzem, akkor adni fogom a tápit. Nem fogom éheztetni meg üvöltetni az újszülöttet, hogy ők elmondhassák, milyen cuki szoptatásbarát osztályuk van. Ennyit nekem nem ér az egész. Nem az ő hírük a fontos, hanem a kislányom jóléte. Akinek ez nem tetszik, tudom sajnálni.

Amúgy a fiamnál csináltattunk hormonpanelt, kiderült, hogy prolaktint nem is termelt a szervezetem. Anélkül meg le is rághatta volna a mellemet meg masszírozhatta volna a szopis nővér zsibbadásig.

Irigyeltem is a szoptatós anyukákat. Mindig ott van kéznél, nem kell méricskélni, forralgatni, sterilizálni, eleve nem kell kísérletezni melyik a jó készítmény, stb. 7 tápszert próbáltunk ki, mire a nyolcadik végre jó lett. Ez 2020-2021 évben 35000 forint volt receptre írva. Majdnem mind ment a kukába, mert speckó fajták voltak, senki nem adta ezeket a körzetben, szóval a védőnőmnek se tudtam lepasszolni.

márc. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
0%
Rám nem eröltették rám.Nem szeretnék szoptatni, hozták is a tápszert. Ennyi.Senkinek semmi köze hozzá.
ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
46 magánban igen. Ott kényelmi császárt is kérhetsz ha fizetsz eleget.
ápr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Nem magánban szültem.
ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!