Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszert kértem és kaptam is...

Tápszert kértem és kaptam is a kórházban, mert nem szerettem volna szoptatni?

Figyelt kérdés

Valahogy mégis minden ott dolgozó azt akarta rámerőltetni, hogy szoptassak, holott az elején az orvosommal akihez terhesgondozásra járok megbeszéltem, hogy nem szeretnék. Mégis 2 napig győzködtek, de nem csak engem, azt is csesztették, akinek nem indult be kb azonnal a teje.

Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak , akik nem szeretnének szoptatni és nem ezen múlik ,mennyire lesz jó vagy rossz a kapcsolata az anyának a gyerekkel (lásd, akiknek nincs tejük és tápszeres a baba)?!



márc. 15. 22:11
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
60%

Persze, ezt nem lehet ráerőltetni senkire, és felesleges is erre időt pazarolni, mert aki ezt eldöntötte, az úgyis úgy fogja -legkésőbb otthon- táplálni a gyermekét, ahogy akarja...


Egyet nem tud a tápszer: immunanyagokat átvinni.

márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
61%

"Na ez az igazi nagy dolog ,amit a gyerekért teszünk mi ANYÁK, és a szoptatás csak mellékes."


Ahhoz, hogy kihord a babát, akit elvileg te akartál, nem kell plusz energia, megtörténik mindenhogy.

A szoptatásnál nem feltétlen van ez. Valaki megküzd érte.

Inkább az a fura, hogy ha valaki terhesen ügyel erre vagy arra (pl. nem fogyaszt/szed olyat, ami káros lehet), mert a baba érdekét nézi, ugyanez a megszületett baba táplálására nem igaz. Pedig ha csak egy icike-picike pluszt ad az anyate, akkor azt adom, nem a tápszert.


Terhesség előtt el nem tudtam volna képzelni, hogy szoptassak, és nem a mellem állapota miatt vagy ilyesmi, hanem biztos voltam benne, hogy nem lesz komfortos, utálnám az érzést. Terhesen meg már tudtam, ha törik, ha szakad, szoptatok. Mert itt nem az én kényelmem, igényem a fontos, hanem hogy mi a jó a babámnak.

márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
71%

#11! Egyrészt a nem volt előtejem, meg a nem akarok szoptatni, nem ugyanaz. Ha nem mondod, hogy nem akarsz, akkor nyilván erőlteti, mert azt gondolja, téged is zavar, hogy nincs és tudja, mit kell tenned, hogy legyen.

Másrészt, én egyáltalán nem értem, hogy hasonlítjátok magatokat ahhoz, aki nem tud szoptatni. Hogy lenne már ugyanaz, ha valaki a legjobbat akarja, de nem tudja, vagy nem is akarja a legjobbat adni?

Harmadrészt, ezt az én testem szöveget is gondold át. Igen, a te tested, de a gyerek anyateje. Csak és kizárólag azért termelődik, mert Ő van! NEKED nem termelődne. Szóval vicces, hogy kikéred magadnak, hogy beleszóljanak valamibe, ami a tiéd, miközben te nem csak beleszólsz, hanem konkrétan elveszed azt, ami a másé. Történetesen a gyerekedé. Mivel a gyereked még nem tud beszélni, vannak emberek, akik az ő érdekét képviselik.

#9

márc. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

Nem volt tejem. Előtej max két csepp. Azzal nem lakott volna jol a gyerek és mint írtam itthon sem volt tejem max két kortynyit tudtam fejni. Tudom , "fejben dől el a szoptatás és ha akartam volna, lett volna tejem". Aha.

Na de nem akartam, nyilván ezért nem volt 🤦.....

A lényeg, hogy a babám nő mint a gomba anyatej nélkül is és akkor is, akiknek nincs teje , ők is megoldják a gyerek etetését b@sztatàs nélkül is. Én is ezt teszem. És tök jó, hogy nem lóg a mellemen a gyerek és a tápszer sokkal jobban eltelíti , mert láttam a kórházban anyatejes babákat akik óránként üvöltöttek, ahogy a tesóm gyerekei is mikor szoptatta őket és nem teltek el vele csak sokkal rövidebb időre,mint tápszerrel. Az én gyerekem meg most pl este 10-tol reggel 6-ig aludta át az éjszakát. A legjobb döntésem volt, hogy nem álltam neki szaporító fejésnek, meg nem kardoskodtam amellett, hogy csöcsön legyen folyton a gyerek.

Én így látom. Más, máshogy. Az ősanyàkat akik egyetemig szoptatjàk a gyereküket, meg pont lesz*rom. Nekem így jó, a gyerekem jól fejlődik, sőt! És csak ez számít. Ismerek olyan anyát, aki két évig szoptatta a gyerekét és folyton beteg a gyerek meg olyat is, aki tápszeres (én vagyok az, vagyis voltam kicsinek) és olyan erős az immunrendszere, hogy lombikkal lehetett csak gyereke, mert a megtermékenyített petesejt ellen is dolgozott az immunrendszer és kilökte. Ez genetika és nem anyatej függő.

márc. 16. 11:22
 25/48 anonim ***** válasza:
85%

De butaságokat beszélsz, jó ég, látszik, hogy egyáltalán semmit sem tudsz a témáról, ami nem gond, csak ne akard már beállítani úgy, hogy te vagy a téma szakértője és a tápszer egyenesen jobb, mint az anyatej, aki anyatejet iszik, az beteges lesz, a tápszeres meg szuper egészséges (a lombikkal sikeres teherbeesés nem az egészség jele, de ez más téma).

Felesleges tovàbb vekengened, etesd tápszerrel a gyereked és kész.

márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
74%

"...meg nem kardoskodtam amellett, hogy csöcsön legyen folyton a gyerek."


Ezt meg a hasonló, szoptatást degradáló dumát kéne visszafognia a hozzád hasonlóknak.

Ok, nem szoptattál, te dolgod.

De nehogy már azokat figurázzuk, gyúnyoljuk ki, akik a gyereküket a legtermészetesebb módon táplálták.


Igen, a tápszer jobban eltelít, tapasztaltam az elején, mikor ki volt egészítve az anyatejes táplálás. De engem nem az motivált, hogy miként lehet tovább nyugtom a gyerektől. Inkább azért küzdöttem, hadd "csüngjön a csöcsön". Mert neki ez volt az érdeke. Az anyatej gyorsan felszívódik, de minden hasznosul belőle.

márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
71%

"itthon sem volt tejem max két kortynyit tudtam fejni"


Fejni én is alig tudtam. Aztán megfogadtam a tanácsot, hogy bízzam ezt a babámra, aki 10 perc alatt többszöröség leszívta annak, amennyit én 1 órán át kínlódva. Az anyatej szoptatás közben termelődik.

márc. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
80%

#24! Tényleg gáz ez a hiszti, amit itt levágsz a provokatív kérdéseddel. Már a fő kérdésben benne van, hogy NEM AKARTÁL szoptatni. Utána már fölösleges a hazudozás. A nők 90 százalékának nincs is több szülés után 2 cseppnél, függetlenül attól, hogy akar, vagy nem akar. Egyébként de, pont elég annyi elsőre, de gondolom, ezt a kórházban is elmondták. Ha utána semmit nem tettél azért, hogy beinduljon, (például, ahogy írtad, nem lógott folyton a melleden, nyilván nem lett.)

A lombikos sztorit meg honnan vetted? Ha a hiperszuper immunrendszered a megtermékenyített petesejt ellen dolgozik, azon nem segít a lombik, mert megsúgom, az is megtermékenyített petesejttel történik 😂 Amit kaphatsz az immunrendszer gyengítésére, azt lombik nélkül is kaphatod, nincs összefüggés.

Mellesleg az autoimmun betegség az immunrendszer rendellenessége, pont nem az erős, jól működő immunrendszert jelzi. Semmi köze ahhoz, hogy mivel etettek. Én is autoimmun beteg vagyok(anyatejes.)

márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
80%

Ha lombikoztál, pláne jobb lett volna szoptatni, mert a lombik kezelés növeli a mellrák kockázatát, amin jelentősen csökkent a szoptatás. Ezt tanulmányok igazolják.


Én is lombikbabát szültem, és mondjuk nem ez motivált a szoptatásban, mert ezt már később olvastam. De jó tudni.

márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!


Komolyan nemtudom megérteni, hogy miért írtad ki ezt a kérdést. Jössz és provokálód azokat az anyákat akik szoptatnak, mert te úgy döntöttél, hogy tápszerrel fogod etetni a gyerekedet. Jogodban áll eldönteni, de akkor ne ide írkáljál ki olyan dolgot aminek semmi értelme nincs. Most megerősitést vársz, hogy milyen f*sza anya vagy? Kórházban voltál ott cseszegettek majd hazamentél és a kutyát nemérdekelte tovább, hogy mit hogyan is csinálsz.

Remek hogy manapság divat lett a szülés az egyéb kedvezmények miatt meg hogy elmondhassák, hogy igen ez is letudva, de nem árt felelősen gondolkodni. Ezt arra értem, hogy 10-6-ig aludt a csecsemőd. Nem gondolod úgy, hogy azért felkelthetnéd mondjuk enni is azt a gyereket?


A melled nem lesz életed végéig veszes. Igenis megfog lógni, ha tetszik, ha nem. Elég önképzavaros lehetsz, ha ezmiatt nem szoptatod a saját gyerekedet, mert jaj a mellem. Ettől érzed csak nőnek magadat?


Amúgy is mi az hogy ősanya? Mit képzelsz magadról, hogy ezt íród azokra a nőkre akik szoptatnak? Ez nem ősanyaság, hanem alapjáraton ez a normális. Hány éves vagy te 18?

márc. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!