Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszert kértem és kaptam is...

Tápszert kértem és kaptam is a kórházban, mert nem szerettem volna szoptatni?

Figyelt kérdés

Valahogy mégis minden ott dolgozó azt akarta rámerőltetni, hogy szoptassak, holott az elején az orvosommal akihez terhesgondozásra járok megbeszéltem, hogy nem szeretnék. Mégis 2 napig győzködtek, de nem csak engem, azt is csesztették, akinek nem indult be kb azonnal a teje.

Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak , akik nem szeretnének szoptatni és nem ezen múlik ,mennyire lesz jó vagy rossz a kapcsolata az anyának a gyerekkel (lásd, akiknek nincs tejük és tápszeres a baba)?!



márc. 15. 22:11
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

9! Oké mondja el egyszer, esetleg kétezer, de ne 12-szer. Mellesleg mint írtam előtejem sem volt, nem is tudtam volna a kórházban szoptatni ha akartam volna sem. És ettől még fontos a gyerekem, ahogy fontos azoknak is, akik nem képesek szoptatni ilyen olyan okból. A környezetemben van pár friss anyuka. Senki nem szoptat, mert volt aki elkezdte, tudta is, aztán iksz hét után elapadt a teje. Hát szégyellje magát, nem?

Amúgy meg azt a begyöpösödött gondolkodást kellene már elfelejteni, hogy csak akkor jó anya egy anya ,ha szoptat. 9 hónapig óvta a nő a testében a magzatot,majd ilyen olyan formában a világra hozta. Na ez az igazi nagy dolog ,amit a gyerekért teszünk mi ANYÁK, és a szoptatás csak mellékes.

márc. 16. 03:07
 12/48 A kérdező kommentje:
10. Pörgök. Mert ha én úgy döntök, hogy nem szeretnem szoptatni a babám, akkor a Marika csecsemős ne akarjon már meggyőzni, hogy de nekem az a feladatom, hogy szoptassak. Volt olyan kismama a mellettem lévő szobában, aki olyan gyógyszert szedett ami mellett nem szoptathatott. Nem is csesztették. Akkor mást miért kell? Mondja el egyszer én meg elmondom szintén egyszer,hogy nem és ezzel le lehetne rendezni.
márc. 16. 03:14
 13/48 anonim ***** válasza:
59%
Hát mert sokaknak fura ez a mértékű önzés egy ártatlan babával szemben
márc. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
80%

Nem azért, mert az a hobbijuk, hogy csesztessenek.

Egyszerűen az a dolguk, hogy a kisbaba érdekeit nézzék és kötelességük felhívni rá a figyelmed.

Ha ennyire zavar, hallgasd végig, aztán otthon úgyis úgy csinálod, ahogyan szeretnéd.

márc. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
47%

Itt is már látszik, hogy jöttek a de szoptass, mert az a jó, önző vagy, ha nem. Le is pontozták aki támogatta azt, hogy a nő maga döntsön a testéről.

Baromi megalázó volt a kórházban számomra ahogy a szoptatást eröltették, úgy hogy ÉN SZOPTATNI AKARTAM. Volt ott olyan aki nem és számára még megalázóbb volt.

Végül nálunk is teljesen tápszeres lett a baba, mert nála is probléma volt nálam is és én borzasztó nehezen éltem meg az egészet.

Nem attól lesz jó anya valaki, mert szoptat vagy sem. Túl van a szoptatás téma lihegve. Az sem igaz, hogy feltétlenül beteg lesz a tápszeres gyerek. Rengeteg beteg, allergiás anyatejes gyerek van. Nem attól függ.

Nem a szoptatás a "jó anyaság" mércéje.

Engem nem érdekel ki szoptat ki tápszerezik. Minden anya saját döntése hogy gondozza, neveli a gyerekét. Az a szomorú, hogy sokan ezt nem képesek felfogni és nem így viselkednek.

márc. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
28%
Szegeny gyerek.
márc. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
57%
Most magadat veded a saját ujszülött gyereked ellenében, csak szólok. A csecsemős meg a te gyereked érdekeit kepviselte veled szemben. Ha oké lennél azzal, hogy tápszerezel, akkor nem fújnál ennyire vehemensen. En ismerek olyat, aki nem akart szoptatni és tapszert kert a korházban. Meghallgatta negyvenszer, hogy az anyatej a legjobb a gyereknek, mert tudta, hogy úgy is van. Aztán hazament és etette tovább tapszerrel. Nem kell ezen így érzékenykedni. Ha rendben vagy a dönteseddel, akkor nem kell megsértődni meg tamadni, meg itt provokalgatni a gyakorin.
márc. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
60%

Én sem értem minek pörögsz ezen ennyire. Add a tápszert és kész. Egészségügyi szakemberekként nekünk az egészsègnevelés is a feladatunk, tehàt normális, ha elmondják többször is, hogy mi a legjobb. Mellesleg nem csak a gyereknek, az anyának is csökkenti pl. a későbbi mellrák kockázatàt. De mondom, tök mindegy, te nem akarsz szoptatni, akkor ne tedd és kész, gondolom azóta nem hívogatnak naponta, hogy de miért nem szoptatsz.

Ez az én testem dolog meg… igen, ez teljesen így van, de ha már ennyire a gyerekvállalás előtt ez a legfőbb prioritás, az elég furcsa hozzáállás.

márc. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
65%
Azért érint ez érzékenyen, mert saját magad sem vagy teljesen rendben a döntéseddel. Ezért tudnak a győzködéssel valahol nagyon-nagyon mélyen bűntudatot kelteni benned. Amitől ideges leszel, és a beszólókra haragszol.
márc. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
65%
A kórházban a gyerek érdekei mellett állnak ki és nem az mellett, hogy nemakarom szoptatni, mert csúnya lesz a mellem. Kb ilyenkor olyan a gyerek mint egy tartozék vagy egy pipa a listán. Már úgysem vagy a kórházban, így felesleges ezen rugóznod. Otthon meg azzal eteted amivel akarod, senki nemfogja látni.
márc. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!