Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A dokim mindenképpen tejapaszt...

A dokim mindenképpen tejapasztó gyógyszert akar nekem ad (at) ni én viszont nagyon nem szeretném. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Még nem szültem, de már nincs sok hátra. Nem fogok szoptatni és a nőgyógyászom azt mondta hogy muszáj lesz apasztó gyógyszert szednem, mert ha nem szedem akkor durván begyulladhat a mellem és egyéb nem túl kellemes mellékhatásai lehetnek.


TUDOM, hogy ő az orvos és nyilván jobban tudja (ezt ne írjátok légyszi:) de utánaolvastam meg meghallgattam 1-2 tapasztalatot és rengeteg-rengeteg negatív véleményt sikerült összegyűjtenem ezekkel a tejapasztó gyógyszerekkel kapcsolatban.

Na meg aztán amúgy sem szedhetek össze-vissza akármilyen gyógyszert..


Én maradnék inkább a természetes apasztó szereknél (gyógynövény, homeopátia, hideg víz stb) de a doki nagyon erősködik és a védőnő is nyomatná a gyógyszert.


Nem tudom mit tegyek.. Egyszerűen csak visszautasítsam a gyógyszert ha hozzák vagy vegyem el, de aztán dobjam ki/húzzam le a WC-n stb? Ellenőrzik azt, hogy beveszem-e a gyógyszereket?



2013. ápr. 18. 14:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem biztos, hogy begyullad, bár valóban van rá esély. Nekem pl. nem durrantak be a melleim, nem nőttek egy kicsit sem. Én szerettem volna szoptatni, de 1 hónap múlva is csak pár csepp volt, ha 40 percig szopizott a baba akkor is 0 gr-ot mértünk a mérlegen. Akkor abbahagytam, nem csináltam vele semmit. Pár hétig még jött egy-egy csepp, ha megnyomtam a mellem, aztán ez abbamaradt. Nekem szoptatás hatására sem indult be, ha te nem szoptatsz nem lesz inger, nem biztos, hogy fog termelődni a tej. Ha viszont mégis, kérj segítséget.
2013. ápr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
Én is szedtem a bromot és semmi bajom nem volt tőle
2013. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
42%

nekem a harmadik babámnál volt 3 mellgyulladásom, elsőként mikor 4 napos volt. Hiába fejtem nem tudtam rendes mennyiséget kifejni belőle, és még később is volt 2 az utolsó után a fiam el se fogadta többet a mellemet (9 hós volt).

Iszonyú fájdalom nagyon rossz érzés, a hónaljamtól kezdve az egész mellkasom fájt, a karom alig bírtam mozgatni.


Én először próbálnék egész nap fejni (és kiönteni ha nem szoptathatsz ugye) de ha látnám hogy nem jön le értékelhető mennyiség (én fél-1 óránként jó ha 10-20 ml-t ki tudtam szenvedni:((( ) ha pedig nem megy bevenném bizony a gyógyszert.

2013. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Lakt.Mónika ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!


Csak támogatni tudlak a döntésedben, és szuper, hogy utánajártál a mellékhatásoknak is. Sajnos a Bromikriptin-nek súlyos mellékhatásai vannak és számos országban már be is tiltották a forgalmazását.Tejapasztásra vannak más módszerek is, melyekhez nem kell semmilyen gyógyszer vagy homeopátiás szer.

A tejtermelés az első időszakban hormonálisan alakul, tehát a méhlepény megszületése után beindulnak a tejterelésért felelős hormonok. Később már a kereslet-kínálat alapján működik. Ha a kezdeti időben szeretnéd elapasztani a tejedet, akkor fontos, hogy tudd el fog indulni a tejed, viszont kisebb mértékben, mert a baba nem fogja rendszeresen üríteni, így nem kap extra ingert a melled további termeléshez.

fontos, hogy ha feszülést érzel benne, akkor le kell fejned, de csak megkönnyebbülésig, mert minél többet fejed, annál több fog termelődni. Ha bárhol pirosodást vagy forróságot tapasztalsz rajta, illetve hidegrázásod/rossz közérzeted lenne,akkor orvoshoz kell fordulnod. Kevés ürítés mellett a tej magától elapad, ezért apad el gyakrabban azoknak, akik 3 óránként szoptatnak és nem a baba igényeit nézik. Tehát fejni kell majd, de csak rövid ideig. Hideg borogatás is jó lehet, ha ödémás lenne a melled, illetve, ha nagyon fáj, akkor fájdalomcsillapítót is bevehetsz.

Lenne kedved megosztani, hogyan jutottál erre a döntésre? A babádnak az anyatej a legfontosabb táplálék, illetve a szoptatás sokkal több a a táplálásnál: biztonság, megnyugvás, kötődés, fájdalomcsillapítás....

Ha nem szeretnéd szoptatni,akkor is fontos, hogy megadd neki a gyakori testkontaktust, ringatást, összebújást. Ezek a szükségletek a szoptatás során kielégülnek, de a cumisüveges táplálásnál csak akkor, ha gyakori testkontaktust valósítotok meg :)

Remélem megosztod a döntésed okát, tényleg kíváncsi vagyok rá! :)

2013. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlanám mint itt valaki elöttem hogy fejd le.Csak ne az egészet,annyit h ne feszüljön,ezt akár a babádnak is odaadhatod cumisüvegből.Szerintem így szépen lassan elfog akapni,plusz ugye ha a háziparktikákat is alkalmazod akkor szerintem nem lesz sok idő.Amúgy mikor én szültem volt anyuka aki már kezdettől tápszerezett nem is akart szoptatni de semmit nem kapott.Megkérdezték tőle h szertne e gyógyszert mondta h nem és hagyták is, innen úgy gondolták az ő dolga.De ha kapsz receptet szerintem is tedd el maxumim kiváltod ha mégsem megy ez a fejősdi plusz a gyógynövények.Viszont ha bedurran a melled akkor melegvizes borogatást tegyél rá, szerintem ,maszírozd át és akkor könnyebb lefejni a tejet.Nekem nagyon sok tejem van,én is így apasztottam kicsit a védőnő tanácsára.( volt h az etetések mellet majdnem 1litert fejtem le!)Úgyhogy próba szerencse:)

Könnyű szülést!

10hetes kislány anyukája

2013. ápr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%

Lakt Mónika!

Elnézést, hogy megszólítalak. Te szopt. tanácsadó vagy? Amennyiben igen, annál inkább becsüllek korrekt válaszodért.

2013. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Lakt.Mónika ***** válasza:
Igen, szoptatási szaktanácsadó leszek, ha minden jól megy akkor idén novembertől a záróvizsga után :)
2013. ápr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!