Mi az igaz abból hogy a tápszeres babák betegesebbek lennének?

Figyelt kérdés

Mert èn nem èrtek ezzel egyet egyáltalán , mert nekem 3 gyerkőcöm van ebből a 3. Törpèm 3 hónapos ès kizárólag anyatejjel sajnas csak 6 hètig tudtam őt is szoptatni de nem is bánom csak kín volt nekem , folyton szenvedett a cicin forgatta a fejèt , mire beleszenvedtem a szájába akkor ha megijedt akkor ordított stb...

A barátnőm meg csak szoptatott ès már vagy 10 x volt halál taknyos 3 hetes korától 3 hós koráig pedig csak szoptatta !!!


2015. jan. 2. 22:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én már milliószor olvastam itt a gyk-n... és nem bizonyítható. Nekem az egyik gyerekem SOSE kapott anyatejet, mert hét hónapos korában császárral meg kellett szülnöm (okokat most nem részletezném)... a másik gyerekem 6 hónapos koráig kizárólag anyatejen élt, és egyik sem volt beteges, csak a szokásos nátha, stb... sőt, a tápszeres gyerekem talán kevesebbszer adott okot aggodalomra. Ja, és most 15 és 17 évesek.. :)
2015. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Csak annyi, mint amennyi az "anyatejes babák okosabbak"-ból.

Nincs összefüggés.


Fiam 4 hónapos koráig volt anyatejes, most 20 hós, még az orszi porszit sem ismeri.

Nővérem 15 hós korukig szoptatta az ikreket,rengeteg teje volt, ők sokat voltak betegek.

2015. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13%

Saját tapasztalatom az,h.a lányom 10 hónapos koráig anyatejet kapott, 6 hónapig csakis azt és sose volt komoly betegsége, kétszer volt enyhe lefolyású vírusos megbetegedése, 2 éves múlt.

A tesóm nem tudta szoptatni a fiát, minden vacak vírus, baktérium ledönti a lábáról, ő is 2 éves múlt.

Bár az is igaz, ők túlféltik a gyereket, az enyém meg kutyával együtt él és az utcán se féltem sose a kosztól, levegőtől.

2015. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom sajnos hamar tápszeres lett, kb. egy hónapig volt anyatejes. Egészen óvodáig összesen egyszer volt nthás, és egyszer volt az arca kipattogva egy arckrémtől, amúgy a dokit csak a státuszvizsgálatokon láttuk.

Szeptember óta ovis, most minden hónapban beteg egy hetet, de a csoporttársai sem különbek.

2015. jan. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Mint te is írod, és még sokan írni fogják, a tápszeres babák anyukái, hogy vannak olyan anyatej nélkül felnőtt babák, akik sosem betegek, bezzeg a szomszéd/barátnő/rokon gyereke kizárólag anyatejes és mégis állandóan beteg. Ilyen is van. De a statisztikák az ellenkezőjét bizonyítják.
2015. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

az elso felevre igaz, hogy szoptatas alatt ritkabban betegszenek le. de hosszu tavon sztem nem igaz. a sogornom gyerekei anyatejesek voltak, egyik betegesebb mint a masik, az arcureguk oda, folyton kohognek raadasul mindenre allergiasok. en tapszeres voltam es 3 evente vagyok beteg, a fogaimon kivul semmi egeszsegugyi gondom...

szerintem a csecsemokori anyatejnek semmi koze a felnottkori egeszseghez, de az teny, hogy az elso felevben vedo pajzs minden ellen.

2015. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
4 éves fiam óvodás koráig 2szer volt beteg. Egy megfázás egy fosós-hányós vírus. Tápszeres volt az első naptól kezdve. Mióta ovis..fúú..katasztrófa.. de előtte semmit nem kapott el soha.
2015. jan. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

44 éves vagyok, két felnőtt gyermekem van. Én (tehát nem a gyerekeim!) Robébi tápszerrel kezdtem az életemet, anyut műteni kellett a szülés után, nem volt egy csepp teje sem az idegességtől. 35. héten születtem ráadásul.


Jelentem, nincs belőle semmi hátrányom. Nem vagyok beteges alkat szerencsére. Viszont az is igaz, hogy a beteges kolléganőimtől nem szoktam kérdezgetni, hogy "hellóka, te anyatejes baba voltál?"


Szerintem genetika, higiénia, és a későbbi táplálás eredménye az, hogy ki milyen egészséges, vagy beteges lesz élete során. És nem az, hogy élete első hat hónapjában mit evett.

2015. jan. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
4,5 hónapig szopizott a kisfiam pótolni kellett tápszerrel mert kevés volt a tej neki. Sokat voltunk közösségbe, vendégségbe, sok óvodás korú gyerek van a baráti rokoni körben, mégse volt még beteg most 14 hónapos. 3 hetes kora óta viszem minden hova. Biztos számít, hogy szopizott az elején, de azt mondják sokan addig védett amíg szopizik, hát ez egy nagy baromság, mert anyatejes baba is beteg lesz, tápszeres meg nem....szerintem fontos a változatos étrend, jó minőségű alapanyagokból. Üveges kajában pl szerintem semmi vitamin.....
2015. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Fiam 2 éves, mindig csak tápszert evett és a 2 év alatt annyi baja volt csak, h 3-szor meg volt náthásodva. Az égvilágon semmi baja nem volt.

Barátnőm csak anyatejes babája meg már volt tüdőgyulladásos is.

Semmit nem jelent az, h mit eszik.

2015. jan. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!