Mi az igaz abból hogy a tápszeres babák betegesebbek lennének?

Figyelt kérdés

Mert èn nem èrtek ezzel egyet egyáltalán , mert nekem 3 gyerkőcöm van ebből a 3. Törpèm 3 hónapos ès kizárólag anyatejjel sajnas csak 6 hètig tudtam őt is szoptatni de nem is bánom csak kín volt nekem , folyton szenvedett a cicin forgatta a fejèt , mire beleszenvedtem a szájába akkor ha megijedt akkor ordított stb...

A barátnőm meg csak szoptatott ès már vagy 10 x volt halál taknyos 3 hetes korától 3 hós koráig pedig csak szoptatta !!!


2015. jan. 2. 22:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Persze gondolom a genetika is
2015. jan. 3. 10:37
 12/18 anonim ***** válasza:

Mind a két lányom tápszeres kezdetek óta (egy betegségemből kifolyólag) és a betegségek eddig elkerültek minket. Az, hogy folyik az orra, nem számít egy hatalmas betegségnek. Legalábbis szerintem.

A nagy szeptemberben iskolába megy, a kicsi kezdi az ovit (most bölcsis).

A keresztlányom 2,5 évesen még anyatejet kapott (szerencsére olyan sokáig tudta szoptatni a bnőm), de amint bekerült a bölcsibe, állandóan beteg.

Most mennek nem sokára a Heim Pál-ba, mert valószínűleg kiveszik a manduláját.

A bölcsi előtt is volt beteg, de most katasztrófa.

Mivel én itthon dolgozom, általában velem van itthon. Nincs egy olyan hónap, hogy 1-2 hetet ne lenne velem, mert antibiotikumot szed.

Most lesz 2 hónapja, hogy nem ment bölcsibe már (annyira beteg volt) és 2 hónap alatt a 3. antibiotikumot kapja, úgy, hogy elvitte a bnőm a gy.orvoshoz és sehol máshol nem voltak, ami közösséget jelentene.

2015. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
*tápszeres volt
2015. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen mindenki válaszát, azèrt kèrdeztem mert ugye akárkivel beszélek vèdőnőt kezdve juj nem szoptatsz mièrt , meg, eröltetni kell stb..

Már a hócipőm tele van vele sajna a gond az hogy nem tehetem meg hogy esetleg egèsz nap cicin lógjon mert van mèg 2 gyerkőcöm , de alapjába vève ő kapta a legtöbb anyatejet ja meg nen szívta erővel a cicit !!

2015. jan. 3. 13:25
 15/18 anonim ***** válasza:

Az én babám 6,5 hós, tápszeres és hozzátáplált, de már a 8. héten apadóban volt a tejem, kezdettől fogva kapott tápszert és mellé szoptattam is, a tejem igazán be sem lövellt, bármit is csináltam. Nagyon akartam volna szoptatni, de egyszerűen nem ment, a baba is elutasított 3,5 hósan, akkor kapott utoljára minimális anyatejet. 4 hós kora óta hozzátáplálom, saját termesztésű gyümölcsök és zöldségek is vannak a palettán, most először lett beteg, elkapta az unokatestvérétől, aki majdnem 5 éves és szinte mindig beteg. Az unokatesó anyatejes baba volt. Neki főleg cukros dolgokat adnak, péksütemény, cukros gyümölcsjoghurt, silány, de olcsó kaják. Én azonban abban hiszek, hogy a helyes táplálkozás és a közösségbe való fokozatos bevezetés segít a jó immunrendszer felépítésében. Biztosan van genetika is benne, de nem lehet erre fogni mindent. Nem szabad túl sok finomított és túlságosan feldolgozott élelmiszert adni a babának/gyereknek, sok gyümölcs, zöldség, teljes kiőrlésű gabonák (de ne túl sok, tévedés, hogy ennek kell a legtöbbnek lennie) és változatos húsfélék legyenek az étrendjében, mellé rendszeres testmozgás, sok beszélgetés a szülők és a gyerek/ek közt és mindent megtettél, amit megtehettél. Mindez felnőttkorra is igaz marad.

Az antibiotikumok használatát valóban csak nagy szükség esetén kellene igénybe venni, de minden tüsszentésre "megelőzésképpen" beszedetni a gyerekkel csak arra jó, hogy ki legyen irtva a bélflórája és szuperbacikat kezdjen el "kitenyészteni" a gyerek.

Állatok... Nekünk is van két papagáj a lakásban évek óta, a baba együtt nő velük és semmi baja sincs tőlük. Tisztán kell az állatokat tartani, de úgy általában nem kell túl vadul fertőtleníteni sem a lakásban, csak egyszerűen legyen normál tisztaság. Valamennyi kosz is kell a gyereknek, ez is az immunrendszerét építi.

Amúgy 6 hónapig a placentán át kapott immunglobulinok védik a babát a megszületése után, innentől kezd épülni a saját immunrendszere. Ha az anyja a terhesség során rossz immunállapotban volt, a baba is ezt "örökölte".

2015. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy anyatejes volt, a kicsi először anyatejes, 2 hónap után tápszeres lett. Nem volt különbség. Illetve a kicsi 2 hetesen megkapott a nagytól valami felsőlégúti bacit, annyival volt többet beteg, de akkor még anyatejes volt.
2015. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
4 hetes most a kislányom,ő az 5. gyermekem. A legelsőt kb fél évig szoptattam és utána kezdtem meg annak rendje és módja szerint a hozzátáplálást. Utána sajnos minden következő babámnál egyre kevesebb volt a tejem,ahogy a feladatok sűrűsödtek és én egyre kevésbé tudtam azt a luxust megengedni magunknak,hogy egész nap a cicimen lógjon a baba. Hozzáteszem,már az elsőtől dokat gyötörtem magam,sajnos nem voltam soha (anyám és nagyanyám szintén) az a bő tejelő fajta. A most 4 hetes kisbabám csak egy hétig kapott kizárólag anyatejet,azóta szopik kicsit és pótlást is kap. Természetesen ameddig elfogadja a cicit és van akár minimális tejem meg is fogja kapni,de nem fogom egyikünket sem gyötörni. Ami a betegségeket illeti szerencsére egyik gyerekem sem volt beteges,maximum a közösségbe bekerülve kapták össze a normális mértékben a bacikat. A 3. lányommal volt talán annyival több gond,hogy az orrmandulája meg volt nagyobbodva és nehezebben épült fel takonykórból,mint a többi,ez is megszünt,amint 4 évesen kivették az orrmanduláját. Pedig mindegyik gyerkőcöm tápszeres volt. Nyilván az anyatej nagyon jó és természetesen aki tud az szoptasson,de én nem tapasztaltam,hogy a tápszeres táplálástól betegesebb lenne egy gyerek.
2015. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút genetika. Nekem 2 kislanyom van. Az elso az elozo hazassagombol, a masodik a mostanibol. Mindket lany tapszeres volt, mert csak 2 hetig volt tejem. A nagyobbik lanyom az elso fel evben 3x volt beteg. A kisebb egyszer sem. Az exem eleg beteges tipus, mig a ferjem szokoevben egyszer betegszik meg. Es mindket lany az apjara utott. Szoval szerintem nincs sok koze hozza, hogy mivel taplalod..
2015. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!