Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Csak nekem gusztustalan vagy...

Csak nekem gusztustalan vagy nektek is, hogy árulnak használt cumisüveget és dudlikat (cumikat)?

Figyelt kérdés
Aki nem bír ebből újat venni a gyermekének annak nem is kéne vállalni.
2016. febr. 9. 19:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
19%
használt mellszívót is láttam, használt orrszívót is:D persze könnyű nekem, tőlünk heti kétszer is elviszik a szemetet, így az ilyesmit ki tudjuk ingyen dobni:D
2016. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
60%
még bugyikat is, meg lehetne sorolni, miket el nem akarnak adni egyesek.
2016. febr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
83%

Én sem vennék, de annak örültem, hogy az egyszer használt, és soha többet látni nem kívánt mellszívót fél áron el tudtam adni. Én mondjuk abból sem vennék használtat. De ha abból indul ki az ember, hogy a kórházban is sokan használnak egy mellszívót, a babák közös cumisüveget, csak ugye sterilizálják.

Én örülök, hogy nem állunk olyan rosszul anyagilag, hogy használt cumisüvegre, cumira kényszerüljünk.

2016. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
54%

Az egy dolog, hogy valaki megpróbálja eladni, mert annyira szüksége lenne a pénzre.. Na de hogy valakinek egyáltalán megfordul a fejében, hogy ilyet vegyen..hát igen..


Akinek ennyire se telik, az ne vállaljon gyereket, mert gyakorlatilag nyomorba szüli a gyereket.


A mellszívóról nem egészen ez a véleményem, de ott is csak családon belül lenne oké nekem. Egyik nővérem például vett, használta tán 2*, de végül nem kellett neki, másik nővéremnek viszont muszáj volt használnia és mivel egyébként egyszerre szültek, ezért gyorsan oda is adta egyik a másiknak. Ez nekem is rendben lenne, de az, hogy másét megvegyem, hát, kösz inkább nem. :D

2016. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:
Én el sem tudom képzelni ,hogy tud némelyik ember használt mellszívót használni képtelen lennék rá vagy arra ,hogy a babámnak a kórházban használt cumis üveget adjanak készítettem be neki .Sajnálom,hogy egyesek tényleg nagyon rossz körülmények között vannak.De aki a gyerekének alap dolgokból csak használtat bír adni annak nem kéne vállalni mert nem bírja fel tartani de valakinek fel kell majd pl állam adózók stb ...
2016. febr. 9. 19:41
 6/66 anonim ***** válasza:
45%
Nem szülhet mindenki gazdagságba. Vannak akik nagy szegénységbe szülnek, és örülnek hogy egyáltalán a használtat meg tudják venni. Én szerencsés vagyok, hogy az újat is meg tudjuk venni, de nem ítélem el, aki használtat vesz. Utána biztosan fertőtlenítik, kifőzik vagy valami. Inkább örüljünk, hogy nekünk meg van az a kiváltságunk, hogy nem szorulunk ilyenekre.
2016. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
57%

"Nem szülhet mindenki gazdagságba. Vannak akik nagy szegénységbe szülnek, és örülnek hogy egyáltalán a használtat meg tudják venni. "

Nem értek veled egyet. Ugyanis ha valaki nem teheti meg, hogy legalább az alap dolgokat meg tudja adni a gyerekének, hogy ne jelentsen gondot 600 Ft-ot kiadni egy cumiért, hanem abból is használtat kell venni, mert annyira szegények, akkor talán nekik nem kéne a semmire gyereket vállalni!

Ugyanis az, hogy valakinek gyereke legyen, az döntés kérdése. És ha nem tehetem meg, akkor védekezek, vagy ha gond van a védekezés során, akkor orvoshoz fordulok és majd vállalok akkor gyereket, ha meg tudom neki adni az alapvető dolgokat.

De hogy a kérdéshez is hozzászóljak, én sem vennék ilyenekből használtat. Szerintem ezek pont azok a dolgok, amik tényleg pár száz forintok újonnan is és ha már valaki gyereket vállal, akkor ebből tényleg tudni kéne újat venni.

2016. febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
75%
Nézd a cumisüvegnek nincs semmi baja, maga a cumi az ami elöregszik. Nekem is van használt cumisüvegem, vettem hozzá új cumit és kész. Elektromos mellszívót is használtat vásároltam féláron, igaz nem agyonhasználtat, de a fő részeit ami ugye érintkezik a tejjel lehet sterilizálni, ill. rendeltem hozzá új alkatrészet, amit úgy gondoltam jobb lecserélni, 2000 Ft-ért. Én ezért nem érzem rossznak magam. Szerintem felesleges olyan dologra költeni amit fele annyiért megveszek és semmi baja nincsen. Inkább fordítom másra.
2016. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
73%
Ez gondolkodásmód, hozzáállás kérdése. Mi sem vagyunk különbek másnál és ugyanolyan bajaink vannak, mint másoknak. Az eszközöket lehet tisztítani, fertőtleníteni, sterilizálni. Persze sokan gondolják azt, hogy a mi koszunk az kevésbé koszos, mint más kosza.
2016. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
55%
én a sógornőmtől kaptam mindent, így ha bár családban marad, de használt...semmi gondom nem volt vele, a mellszívó a cumisüvegek...szépen kiszolgálták az én babám is..idegenét nem venném meg...de így nem volt gond és egyszer nem volt beteg a babám vagy ilyesmi.
2016. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!