Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Csak nekem gusztustalan vagy...

Csak nekem gusztustalan vagy nektek is, hogy árulnak használt cumisüveget és dudlikat (cumikat)?

Figyelt kérdés
Aki nem bír ebből újat venni a gyermekének annak nem is kéne vállalni.
2016. febr. 9. 19:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
Hát jó hülye vagy ha tènyleg nem èltèl vele.pedig az mindenkinek jár attól függetlenül kinek mennyit keres a fèrje vagy sem.luxemburg,svajc,nemet...szal nyugati államok 2000 euros kereset nem számit soknak sőt annyit csak a keletiek keresnek vagyis mink ott 3000 euro alatt nem igen keresnek attól csak többet plusz jutattasok stb.
2016. febr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
Inkább szomorú, hogy valaki rászorul arra,hogy ezeket eladja és még szomorúbb, hogy valaki annyira rászorul, hogy ezt kell megvennie...
2016. febr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:

Hmmm... én sajnállak, kérdező. Rettenetesen kiszolgáltatott helyzet lehet másoktól ennyire függeni... Értem én, hogy szülők, férj most jólétet biztosítanak, de mi történne, ha egyszer a magad lábán kellene megállnod? Mert bizony előfordulhat...

Én félnék így élni, hogy másoktól függök...

2016. febr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 A kérdező kommentje:
22 eves vagyok nem dolgoztam mert tanultam most halasztok a picinkó miatt.majd ha befejztem a tanulmányaimat elhelyezkedem :)nagyon szerencses vagyok hogy ilyen szüleim es fèrjem van hálás vagyok ,hogy 20 èves koromban nyugott szìvvel tudtam gyermeket vállalni avval a tudattal hogy mindene meg van neki.sajnálom hogy magyarorszagon ez ennyire idegen sokaknak,hogy fiatalon van valakinek baby meg sem kell nèlkülözni sem használt cumikat vennünk .azèrt is ìrtam ki a kèrdèst mert ma láttam a neten ès nem gondoltam hogy ilyen van használt cumik cumisuvegek .
2016. febr. 9. 23:46
 55/66 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a kommenteket.

Nem, nekem nem gusztustalan, azt is megmondom, miért:

1, amit lehet sterilizálni, annál mi lenne a probléma?

2 amit nem lehet, azt meg eleve nem veszem meg használtan, mert nem higiénikus.

Bizonyára van, aki meg igen... DE: senkit nem ítélek el, és nem bíráskodom, hogy kinek mit kéne/nem kéne csinálnia + marhára nem érdekel, hogy ki mit gondol arról, hogy én hogyan csinálom :) Az én dolgom az enyém, az övé meg nem tartozik rám. Minek ezen acsarogni, most komolyan?

"Aki nem bír ebből újat venni a gyermekének annak nem is kéne vállalni." - bizonyára elképzelhető számodra olyan szituáció, amikor valaki önhibáján kívül kerül nehéz anyagi helyzetbe (betegség/baleset stb, valami rendkívüli dolog). A baba már ott van, el kell látni stb... és nekik ez mondjuk nehézségekbe ütközik, de valahogy megoldják ahogy tudják. Talán pont használt cumisüveggel... szerinted komolyan az lenne a helyes, hogy mondjanak le erről a gyerekről, csak mert nem tudnak mindenből újat venni???

Különben pedig: nem a te dolgod ítélkezni. Tetszik vagy sem, de ez az igazság. Egyáltalán: milyen alapon tennéd?? Amit teszel, az a te dolgod. Amit meg ő tesz, az az övé. Akkor árulnak bármit is, ha van rá kereslet: ez a kereslet-kínálat alaptörvénye. Ha senki nem lenne, aki ezeket megveszi, akkor nem lenne értelme árulni - ám amíg megveszik, addig elmondható, hogy vannak, akiknek ez igenis kell, pénzt áldoznak rá, tehát számukra nem gusztustalan. Különben nem vennék meg... ez az általánosítható válasz a kérdésedre.


Am: én speciel hála istennek megtehetném, hogy akármiből vegyek újat. Mégis nagyon örültem, amikor megörököltem az unokatesóm babás cuccait: mellszívót, peluskukát, avent-os üvegszettet adapterekkel meg kiegészítőkkel stb. Az üvegeket sterlilizáltam, a cuclifejből vettem újat hozzájuk és tökjók voltak, a kukát úgyis zacskóval használja az ember, a mellszívónak meg cserélhető és sterilizálható részei vannak. Megspóroltak nekem többtízezer forintot. Szerintem aki ezt nem becsüli, az bolond, még akkor is, ha amúgy milliomos. Nyilván nem azt mondom, hogy sz*rrágó módon filléreskedni kell, de abból, hogy valaki megtehet valamit, még nem következik, hogy meg is kell tennie... de akár teszi, akár nem: rá tartozik. Se neked, se senkinek pálcát törni mások felett nem lenne szabad.

2016. febr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
97%

# 54: azért valljuk be, ÖNERŐBŐL te még használt cumit se tudnál venni... valószínűleg ezért zavar ez a használtcucc-kérdés, mert tudat alatt tisztában vagy azzal, hogy ha a magad lábán kellene megállnod, akkor te is rászorulnál... bármilyen gusztustalan is szerinted.

Van a pszichológiában egy úgynevezett tükör-elmélet, ami arról szól, hogy azt vesszük észre másokban, az zavar bennünket, amit önmagunkban elfojtunk, amivel nem vagyunk képesek szembenézni. Ha valamivel nincs dolgom, az nem zavar.


Amikor ezt írod: "Aki nem bír ebből újat venni a gyermekének annak nem is kéne vállalni.", akkor lényegében egy kicsit magadról írsz, hiszen te MÁSOK jövedelmét költöd, magadtól nem tudnál SEMMIT venni a babának.


Ugye ezzel tisztában vagy? Innentől kezdve mindenfajta anyagi jellegű ítélkezés mások felett teljesen jogtalan részedről. Mert TE nem tudsz venni semmit a gyermekednek. A párod tud, a szüleid tudnak, de TE nem!

2016. febr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
11%
Csak nem kapja a segèlyt mit mások kógazdag fèrj mellett .szerintem pedig nagyon is igaz,hogy aki erre kèptelen annak nem valló gyermek.Mièrt baj,hogy ő jó családból származik ès jó fèrje van ? te vagy mások bìrnának a fèrjeik nèlkül?vagy segìtsèg nèlkül ?igen lehet te de nem hiszem,hogy itt az összes anyuka olyan fantasztikus gyessel ès megtakarìtással rendelkezik,hogy felbìrná egyedūl tartani a gyermekèt normális körülmènyek között ..
2016. febr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:
56 elnézést de miből gondolod,hogy èn nem tudok semmit venni a gyermekemnek ?Azèrt,mert nem dolgozom ès meg nem dolgoztam nem jelenti azt,hogy nem rendelkezem vagyonnal.Betètem,Rèszvènyeim ès földjeim vannak amit mèg nagyszüleim hagytak rám .Ha eladnám szèpen eltudnánk èlni a picivel jó pár èvig :)
2016. febr. 10. 00:32
 59/66 anonim ***** válasza:
37%
Aki bìr venni új cumikat meg dudlikat ès jómódú de spórol rajta ès vesz használtat.Az használt poharakat ès tányèrokat vásárol ?ez annyira szarragó viselkedès.szóval abbol van pènz,hogy a szart is megesszük magunkallól,mert ha nem már nem tudna fèlrerakni.Szó szerint szar èlet vannak akik ilyenek születtek.Nekem ez gáz!ès az legdurvább mikor ezek márkás babakocsikat tologtnak az utccan többnyire ez is hasznâltan jó álapotban nevegyèk èszre hogy használt,mert mink nem akár kik vagyunk márkás ruha rajtuk használt szintèn vagy outlet ..na de kifelè èlünk a szart is megesszük magunk allól de mi jó módùak vagyunk.:D
2016. febr. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
# 58: hát igen, az valóban bölcs dolog felélni a befektetéseket... láttam ilyet a környezetemben, van olyan család, ahol csak az apa húzza az igát, az évek során minden befektetésüket eladogatták, hogy a megszokott életszínvonalat tartani tudják. Közben a nagyszülők is lerobbantak, neki (egész pontosan az apának egyedül) kell eltartani őket is. Pár évig lehet élni a megtakarításokból, de utána... nagy koppanások jönnek.
2016. febr. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!