Miert eszik most igy a 4 honaposom? Mintha visszafele haladnank.

Figyelt kérdés

18 hetes a kisfiam. Kb masfel honapja mar egesz jol beallt,180-200-at evett 5x egy nap. Aztan jott egy ugras, tobbszor evett,160 korul,a nap 1000 es 1200 kozott volt,gondoltam ez egy novekedesi ugras. De most nem allt vissza a regire,hanem csak 110-140 kozott eszik egyszerre,es 3 max3,5 orat bir igy,mert persze hogy egy tobb mint 6,5 kilos gyerek nem birja tovabb ennyivel. Ha esetleg neha ugy bealszik hogy eltelik 4-4,5 ora,akkor is max 150-et eszik.

Mitol lehet ez hogy ilyen keveset eszik megint egyszerre? Ahelyett hogy ismet 180-200-at vagy ugye egyre tobbet enne, olyan mintha visszafele haladnank.

Hizik rendesen,azzal nincs baj,mert igy 6-7x eszik egy nap,tehat a napi mennyiseg megvan,csak remeltem hogy ha egyszer mar ennyit evett akkor kesobb egyre tobbet fog,nem kevesebbet.


2016. jún. 28. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de kivancsi vagyok a válaszokra, mert nálunk is ez van. 3 hónapos, de egy ideje 5x170 helyett 120-140-et eszik...és nem is éhezik meg hamarabb, nem kér sűrűbben, egyszerűen ennyi elég neki. Kicsit aggaszt, mert 6 hetesen evett ennyi, mostmár elméletileg több kéne, de ha neki jó így, akkor nincs mit csináljak.
2016. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A babáknak is változhat az étvágyuk...szerintem a meleg miatt eszik kevesebbet. Gondolom neked sincs úgy étvágyad ebben a melegben.
2016. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bella169 ***** válasza:

Valószinüleg a meleg miatt jobban esik neki a többször kevesebb. Meg a szomját is jobban oltja ha gyakrabban eszik.

Esetleg próbáld meg, hogy két étkezés között kínálod vízzel, vagy hűvös teával ebben a nagy melegben. Akkor hátha visszaáll a kevesebbszer többetre.

2016. jún. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fölösleges méregetni, amíg a baba jókedvű és gyarapszik a súlya. Lehet, hogy most ilyen időszaka van, hogy "nem ér rá" enni, vagy a meleg miatt van, vagy más a tej összetétele és jobban laktató, esetleg az emésztése lett fejlettebb és jobban tudja hasznosítani a táplálékot. Mindenesetre ha hízik, akkor nem baj ha változik az evési szokása.
2016. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bella169 ***** válasza:

Utolsó (4-es)

Ez a tápszeres táplálás topik, tehát a baba nem szopizik, hanem tápszeres, így nem méregeti a kérdező, hanem látja az üvegen, hogy mennyi fogyott el.

2016. jún. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kulfoldon elunk,itt 18-20 fok van,ugyhogy nem a meleg 😊

De, koszonom a valazokat.

Persze,valtozhat, csak gondoltam hogy majd tobbet eszik ritkabban,nem forditva. Olyan jo volt mikor volt egy kis rendszer,jol bekajalt tudtam meddig eleg neki,most meg kaosz minden nap .

2016. jún. 29. 01:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg csak szimplan nem ertem hogy ha eddig siman ette a 180-200 ml-t,akkor most 130-140-nel miert nem bir tobbet enni.
2016. jún. 29. 01:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is étvágytalannak tűnt 4 hónaposan. Vannak ilyen időszakok.
2016. jún. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A miénk is 4 hónapos, az eddigi 180 helyett most néha meghagyja az adag kb. 30-át. Mostanában este 9-kor kell etetni, mert annyira álmos, hogy később nem bírja (reggelig alszik).


Szerintem is valami ugrás lehet, nem a melegtől van feltétlenül, főleg, hogy nálatok jó az idő. Ami miatt irigy vagyok és ikszelem a nyaralásig a napokat a naptárban:))

2016. jún. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor 18 hetes volt a babám ugyanez volt a helyzet plusz alvászavarok. Kár, hogy egy könyvre csak később talaltam rá. Fejlődési ugrásokat részletezi, ezek inkább mentális fejlődési mérföldkövek. A babám fél éves volt mikor a kezembe akadt és most 36 hetesen evésgondok plusz alvászavar, gyorsan el is olvastam, mi fog most történni vele a 37 hetesnél. A nyűgös baba c könyv.
2016. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!