Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem veszik olyan termész...

Miért nem veszik olyan természetesen Magyarországon a tápszeres táplálást mint külföldön?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt hallom, hogy szoptatni KELL. Ha valaki nem akar szoptatni miért kell mégis magyarázkodnia? Aki nem szoptatott annak is okos és ügyes gyereke van, nem értem miért kell ezen annyit rugózni.
2017. aug. 16. 15:08
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon durva amit leírtál, akkor tényleg majdnem éhen halt szegény baba. Uram Isten...nem látták, hogy csak fogy szegény gyerek??
2017. aug. 16. 20:12
 22/50 anonim ***** válasza:
50%
a fiam nem akart szopni,nem voltam hajlando kenyszeriteni higy tegye a dolgat.javasoltak tanacsadot stb.hat nem,ha nem akar akkor nem fog.nem erdekelt senki velemenye.4honapon keresztul ejjel nappal fejtem es ugy itta cumisuvegbol.a hozzataplalas mellett kezdtem tapszert is adni,a tejem is apadt.aztan vegleg tapszeres lett.egy percig se szegyeltem.nincs is ezen mit.az ősanyak tehetnek egy szívességet..
2017. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Engem az utóbbi időben már nagyon kiakasztottak az ősanyák. Állandóan azt hallgatom, hogy fogok majd hízni. Volt aki megtudta, hogy terhes lettem és olyan üzeneteket kaptam tőle, hogy akkor majd ekkor meg akkor felhív meg ilyenek, mert ezeket muszáj a szülésről tudnom. Finoman visszautasítottam, mert nekem ez nagyon erőltetett volt.
2017. aug. 16. 21:30
 24/50 anonim ***** válasza:
50%
Én azért nem aggódtam túl, mert emellet jó kedvű baba volt.
2017. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
70%

Aki azzal jön, hogy külföldön meg nyugaton természetes a tápszer, meg ott nem nyomják a szoptatást, az tud erről valamit amúgy, vagy csak ilyen lázálmai vannak? Nyugaton ugyanúgy kampányolnak az anyatejes táplálásért, mint itthon, ráadásul ott úgy, hogy nem is praktikus, mert a szülési szabadság úgy néz ki pl. az USA esetében, hogy sehogy, és többnyire szabadságot, meg betegszabadságot gyűjtenek a nők, hogy egy kis ideig otthon lehessenek. Sőt az Amerikában az évtizedekkel ezelőtti mindenkori mélypont után pont az "erőszakos" kampány miatt jutottak el odáig, hogy tök jó eredményeik vannak az anyateljes táplálás vagy legalább a próbálkozás terén...


A szoptatás mellett meg azért kampányol az egész világ, mert a szoptatás a legjobb a gyereknek. Jó a tápszer is, ha nincs tej, de ha van tej, akkor az jobb, mint a tápszer, ez tény, ezen nem kell megsértődni.

2017. aug. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
51%
A másik meg, hogy hol hallod folyamatosan, hogy szoptatni "KELL". Én pl. senkitől se hallottam folyamatosan a védőnő beszélt róla, meg kb. természetesnek vette, hogy legalább megpróbálom, de ennyi. Aki meg olyan fórumokra jár ahol ez (is) téma az mit csodálkozik? Ha a füvészkertbe mégy se lepődsz meg a növényeken, nem? Máshol meg hallani se lehet róla egy szót se, csak a tápszer reklámok mennek a tévében és ennyi.
2017. aug. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
28%

Amelyik gyerek nem tud vagy nem akar szopni, az beteg! Izomtónuszavar, anatómiai rendellenesség, idegrendszeri problémák...

Aki erre legyint és jöjjön a tápszer... az a gyerekével csesz ki. Később logopédiai gondok, megkésett beszéd, tanulási- fejlődési problémákkal néz szembe.

Kivétel az: amikor nem nem tud, hanem az anyuka nyomja nagy lyukú cumival és ezért utasítja el a mellet (cumizavar).

De itt is árt a gyereknek, mert a helyes artikulációhoz kell a szopómozgás.

2017. aug. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
85%

A legjobb ami tehetsz, hogy befogod a füled. Nem beszélsz a témáról vagy ha felhozzák, fül kikapcs.

Ne befolyásoljanak mások. Más szülése ne legyen a sajátod mintája. Satöbbi.


A szoptatás most nagyon megy. Nem baj, természetes dolog. De akkor sem fogom megérteni, hogy egy buszon vadidegen nőnek miért az az első kérdése a "jaj de cuki baba" után, hogy "szoptat?"

Magánügy. Magánélet.

2017. aug. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
85%
#28 Barátnőm kisfia nem szopott,elfordította a fejét és csokolom,pedig volt teje bőven. Természetesen kivizsgálták,köszöni szépen jól van,6 éves.
2017. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
70%
Bocsi 27#
2017. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!