Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem veszik olyan termész...

Miért nem veszik olyan természetesen Magyarországon a tápszeres táplálást mint külföldön?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt hallom, hogy szoptatni KELL. Ha valaki nem akar szoptatni miért kell mégis magyarázkodnia? Aki nem szoptatott annak is okos és ügyes gyereke van, nem értem miért kell ezen annyit rugózni.
2017. aug. 16. 15:08
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
0%
Jobb lenne, ha nem lenne anya, aki eleve így áll hozzá.
2017. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Sok esettel találkoztam már, aki szoptatta a gyerekét és mégis ott bántotta később, ahol és ahogy csak tudta.
2017. szept. 3. 09:51
 43/50 anonim ***** válasza:
49%

38 vagyok. Pont,hogy nem. Mivel én foglalkozok vele non stop :) Az apja sokat dolgozik. Mondókázunk, énekelek neko, mozgásfejlesztő gyakorlatokat csinálunk, csörgőzünk. Havi egy nap nem számít lepasszolásnak. Azért nem akartam szoptatni, mert undorodtam a szoptatástól. De, ha nem megy a szövegértés, ne reagálj.

Ja és tájékoztatásul közlöm, hogy ma itt voltak férjem barátai és megkérdezték, nem-e vehetnének el feleségül, mert isteni kaját főztem nekik, ki volt takarítva is és a gyerekkel épp mondókáztam, mikor jöttek. Hogy ez milyen ritka, mert mindenhol csak plázacicákkal találkoznak és ritka az ilyen nő, anya, mint én. Kedveském, még mindig nem a szoptatás a mérvadó, de gyere el, nézd meg a gyermekem, hogy el van-e hanyagolva azért, mert nem szoptatom. Vicc vagy..

2017. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
49%
Ja azt meg külön szeretem, hogy azért, mert nem szoptatom, kevesebbet foglalkozok vele. Miért, belelátsz azbaba életembe? Az sem jelent több foglalkozást, hogy 0-24 a melleden lóg. Mi tornázunk, masszírozom, sok verset mondok neki, népdalokat éneklek stbstb
2017. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
58%

Azt áruld el, hogy mit kompenzálsz itt a gyik oldalán?

Nem járok fel gyakran, de nem először és nem másodjára találkozom a tökéletes életeddel. Tanfolyam már elindult? Anyós vagy sógornő piszkál még érte?

Mióta is vagy anya, kb. 4 hónapja (vagy 100 válaszodat láttam és kérdésed se egy volt)?


Kérdező, és? Bizonyít ez valamit? Önmagában az anyatejes táplálástól még nem lesz jó egy anya, természetesen komplexebb a dolog.

De az fix, hogy attól meg végképp nem lesz jó, ha önző módon meg se próbálja.

Ha van valamilyen defektje, azt pedig gyerekvállalás előtt kezeltesse, mert csak tovább adja (mintaként) a gyereknek.


Az pedig teljesen más, aki nem önző okokból nem szoptat, hanem mert tényleg nem tud, sehogy se áll be a kereslet-kínálat vagy kifejezetten a gyerek érdeke a tápszer, mert pl.: allergiás vagy súlyos refluxos.

2017. szept. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
50%

Te nagyon el vagy tévedve, nincs tökéletes élete senkinek!

És nem kompenzálok itt semmit, egyszerűen fórumozok. Te minek jársz ide?

Igen, elindult, köszönöm kérdésed. Anyósom sajnos már meghalt, ő nem tud piszkálni, sógornőm próbálna, de egy másik kérdéssel kikerülöm. Elsején voltam bent 1.5 órát, leíratták velünk, milyen lesz az év, mire számíthatunk.

Igen, 4 hónapja vagyok édesanya, függetlenül attól, szoptatok-e, most is itt alszik mellettem a pici lányom.

És nem, nincsen defektem, annak van defektje, aki azt bizonygatja, hogy a szoptatástól lesz jó, tökéletes anya.

De köszönöm, hogy követsz, nem gondoltam, hogy van már rajongóm is a gyiken :)

Szép napot!

2017. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: ne foglalkozz velük. Ha valaki nem hízik 30 kg-t a terhessége során és nem szoptat nem anyának való. Nem értik meg az emberek, hogy nem attól anya egy anya, ha mindenáron szoptatja a babáját.
2017. szept. 3. 17:16
 48/50 anonim ***** válasza:
65%

Igen, látom, mi egy húron pendülünk!

Pedig, ha tudnák, hogy nem ezen múlik! Egyébként nekem nincs bajom azzal sem, aki szoptat illetve azzal sem, aki nem akar vagy nem tud szoptatni, csak ne kritizáljon senkit. Kérdezted a véleményem, elmondtam, de nem kértem, hogy kritizáljanak. Szólásszabadság van és mindenkinek egyéni döntése, hogyan táplálja gyermekét. Ez nem lustaság vagy nem akarom dolga. Én próbálkoztam a szoptatással egy hónapig, de minden nap kínszenvedés volt, tejem se volt, pedig próbáltam szaporítani mégsem! Én nem próbálkoztam tovább, de ez már nem is kérdéses.

Itt is mindenki azt hiszi, hogy tökéletes az életem, pedig nem az, csak próbálom úgy élni, ahogy elképzelem. Én azért járok ide, mert szeretek írogatni, nem azért, mert kitalálom az elképzelt életemet. Tényleg úgy van minden, ahogy leírom. De nem is nagyon érdekel. Nekem jó így, a férjemnek jó így, a babám sem panaszkodik, hogy olyan rossz lenne neki a Milumil HA. De ettől még nem foglalkozok kevesebbet a gyerekemmel, ha valaki nem hiszi, jöjjön el, nézze meg :)

Az meg, hogy nem látott kérdést még..hát. Kiírjak egyet? De mit? Hogy lelkiismeretfurdalásom van, amiért nem szoptatok? Vagy írjam le egy napom a kérdésben? Mindegy.

2017. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim válasza:

Kedves kerdezo!

Nyugaton nem veszik termeszetesnek a tapszert. Ott nincs 3 ev gyed, gyes, 6 het utan munkaba allnak.

2017. szept. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, nem tudom honnan vetted, hogy aki szoptat az rogton depressziós vagy idegbeteg. Te rinyalsz az előítéletről, holott te vagy a legelőítéletesebb, csak éppen a szoptató anyákkal szemben. Leesett már?


38# te észrevetted, hogy minden második mondatod úgy kezdődik, h ÉN és a többiben is csak magadról vagy képes beszelni? Tudod kit felejtettel ki a mondandódból? A gyerekedet és az ő érdekét. Valóban leírtad jó sok körítéssel, hogy egyetlen celod volt :minél előbb levakarni magadról a gyerekedet. Nincs ezzel baj, csak ne úgy add már elő, hogy ez milyen jó és követendő példa. Jah, h undorodsz a szoptatastol....és attól nem akit a tükörben látsz?

2018. júl. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!