Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan éltétek meg hogy nem...

Hogyan éltétek meg hogy nem tudtok szoptatni?

Figyelt kérdés

2hetes a fiam és 3 napja tápszeres, mert egyik napról a másikra annyira vizes lett a tejem hogy csak sírt mert nem lakott jól. Fejtem/fejem hátha jobb lesz, de egyre kevesebbet tudok kifejni belőle. Ma 20-30 ml-t tudtam csak 1mellből kifejni. Nagyon bánt mert olyan jól indult, már születése utáni első nap szopizott rendesen. Most viszont ha csak arra gondolok hogy a sogornőm a 2 és fél évesét is szoptatja még teljesen kivagyok, én is 1 éves kpráig szoptatni akartam.

Ráadásul a védőnőm annyira bunkó volt velem hogy azóta még jobban bánt. Szerinte szoptatnom kéne minél többször mert akkor lesz tejem stb. Azt csináltam az elött is már hogy vele beszéltem volna de csak sír és egyre kevesebb lett.

Szó szerint olyan vizes hogy ha szoptatom utána látom rajta hogy annyira fáj a hasa.


Eszembe jut ez az egész és már pityergek is. Nem tudom hogy tudnék rajta túllépni, tudom hogy hülyeségen húzom az agyam de ez van.

Mondjuk gondoltam jogy sokáig nem fog menni mert az én családomban mindenki 2-4 hónapig tudott csak szoptatni.


Nektek hogy sikerült túltenni magatokat rajta?



2017. aug. 31. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Nyolc hét mire beáll a tejtermelés,nehogy már most két hetesen feladd! És olyan nincs hogy vizes a tej, a tej összetétele mindig a baba igényeihez igazodik!

Hívj fel egy szoptatási tanácsadót, az LLL.hu honlapon találsz neveket és telefonszámokat messenger & skype címeket. Ezt a vizes tej dolgot sürgősen felejtsd el , ez orbitális baromság! . A nők 99 százaléka tudna szoptatni hanem adná fel !

már ne is haragudj, de jó hamar feladtad. Én nyolc hétig küzdöttem.

2017. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon könnyen. Baromi rosszul voltam a terhesség alatt, úgyhogy a szoptatási tanácsadótól kezdve mindenki megkönnyebbült, hogy nem erőltetem a szoptatást, nem is nagyon volt tejem. Rengeteg csecsemő tápszert kap és semmi bajuk nincs később. Örülök, hogy nem kell fejnem, egész éjjel szoptatni, mellfájdalommal küzdeni és bárki megetetheti a lányomat a családból. Ráadásul valószínűleg laktozérzékeny, szóval szerintem fájna a hasa az anyatejtöl ha tejterméket ennék, ki tudja másra is allergiás lehet, amit megeszek, anno csecsemőként én is végig bőgtem az anyatejes időszakot a laktóz miatt.
2017. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Nincs a környékeden szoptatási tanácsadó? Vedd fel a kapcsolatot valamelyikükkel, hátha valamit ki tud találni. [link]

Egyébként rosszul, és én váltig a kórházat hibáztatom, mert ott volt elektromos fejőgép, de pont akkor nem működött, és nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy azzal sikerült volna beindítani. Először az orvos írt fel anyatejet, majd egy szomszédtól sikerült kapni több hónapig.

2017. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Az első gyereknél rengeteg tejem volt, 5 hónaposan már nem kellett neki,se ciciből,se üvegből,sőt amikor elkezdtük a hozzátáplálást kiköpte a kaját amibe a tejem volt. De valami kellet,így jött a táp,de abból se volt akármelyik jó neki,mert válogatott.Szóval gyereknek vettem a tápszert közbe adtam le az anyatejet.

A második gyereket 1 hónapos koráig tudtam szoptatni, aztán stagnálni kezdett a súlya így jött a táp. Lehet csúnya dolog,de én egy pillanatig nem éreztem magam rosszul miatta.A gyerek végre jól lakott,elkezdett hízni szóval tök szupi :) Az,hogy így alakult,hát ez van..nem tudok mit csinálni és ha ezen bánkódok akkor jobb nem lesz.

A harmadik gyereket amúgy még 1 hónapig se tudtam szoptatni...ez van ez volt, a lényeg,hogy ő se "éhezett" és én se bolondultam meg.

2017. aug. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos nekem sem jött össze,de én 4 hónapig szoptattam fejtem és napi 2 deci jött le.nem adtam fel,hiszen nincs más dolgod eleinte igazából!nem azt mondom h mindenáron mert mellette mindent el is tudtam intézni!

Amúgy meg a zsíros tej "mélyebben" van.a genetikának ehhez semmi köze tapasztalatból mondom.

2 hét az még semmi!ha mindenképpen szopiztatni szeretnéd hívj egy tanácsadót és normálisan kell étkezni,inni,semmi fogyókúra!

2017. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok.

Azt még elfelejtettem h szarul érintett,de az volt a legrosszabb,mikor császármetszés után migrenes brutál fejfájásnal anyósom állandóan azzal hívogatott h tegyem sokat mellre a gyereket akkor lesz sok tejem.

Na itt már sírtam,mert azt se tudtam h kelljek fel az ágyból kimenni pisilni vagy épp h igyak vizet!eleinte nem is volt tejem amíg a fejfájás tartott hisz enni sem birtam(5nap).

Na nekem ezek az okostojás emberek után kellett sírnom h mondja a magáét de azt sem tudja mi van az én hátteremben!

2017. aug. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnél nagyon nehezen, 40 dekát fogyott 4. napon így jött a pótlás, majd később cumizavar. 4-5-6 hetesen tettem túl magam rajta, a 4 hetes korát végigüvöltötte, 5 hetesen 1 hét kórház húgyúti fertőzés miatt. Szóval addig nagyon bántam, hogy nem tudom szoptatni, a kórházban átértékeltem a helyzetet, mindegy mit eszik csak egészséges legyen!

A másodiknál nagyon nekilendültem, a vizet meg kaját erőltettem magamba, olyan szinten sűrűn volt mellen a babám, hogy az első nap semennyit se fogyott. 3. napra nem volt tejem, ő csak sírt meg sírt, nem szopott hanem sírt, így kapott a kórházban tápszert. Mikor beindult a tejem ismét nagyon kevés lett, valami 10-20 ml alkalmanként. Hát rosszul esett az előzmények után de úgy voltam vele ez van, felnő majd ő is tápszeren. Most 2 hónapos és azért többször az eszembe jut, hogy eleinte mínél jobb arányban evett anyatejet, annál nyugodtabb volt étkezés után. És mínél több tápszert kapott, annál jobban fájt a hasa.

2017. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem csináltam belőle problémát, 3 hétig tudtam szoptatni. Azóta rengeteget utánaolvastam, a másodiknál majd ügyesebb leszek. Viszont ez a vizes tej dolog tényleg butaság, szóval ha téged ez ennyire bánt, és ennyire szeretnéd szoptatni még egyáltalán nem késő. Hívj szoptatási tanácsadót, és olvasgass (ha van időd a pici mellett persze) a témában. Az lll.hu-t én is ajánlom, meg van szoptatót facebook csoport is. Lehet amúgy, hogy a növekedési ugrás miatt tűnik neked folyton éhesnek, van 3,6 hetesen, 3 és 6 hónaposan. Én is ezen buktam el. Ilyenkor egész nap cicin akar lenni a baba, szaporítja magának a tejet. Pár nap alatt túl vagytok rajta. De nyugodj meg, ne stresszelj, akkor sincs semmi baj, ha nem sikerül. Egészségesen fel fog nőni tápszeren is. Neked kell eldönteni, mit szeretnél!
2017. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos tényleg nagyon hamar feladtad, a védõnõnek meg igaza van. Ha szeretnél szoptatni, fogadd meg a tanácsát, Ill olvass a témában. Vizes tej, ne már. A tej összetétele a nap folyamán sokat változik és nem kizárt, h növekedési ugrása van a babádnal, ekkor valóban többet akarnak enni. Fejhetsz is, az is jól szaporít. Evés után, az se baj, ha nem jön semmi, az inger akkor is ott van. Ne ijesszen meg, ha puhának érzed a melled, ha kitartó vagy, gyakran teszed mellre a babádat, még be tud indulni. Az lll.hu-t én is ajánlom.
2017. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pedig a védőnődnek igaza van. Nem feltétlen azért sír és akar szopizni mert éhes. Rád van szüksége. Én az első kb.2 hónapban szinte 0-24-ben szoptattam,kimozdulni nem tudtam,mert folyton cicin lógott a kislányom. A fejés egyáltalán nem mérvadó,a mellszívó teljesen másképp stimulálja mellet,a baba még akkor is tud belőle szívni,mikor tök üresnek érzed,ugyanis a tej szoptatás alatt termelődik. Én sosem tudtam fejni 60ml-nél többet 2 mellből,mégis 4 hónapja szoptatom a kislányomat. Ha szoptatni akarsz ne add fel! Nem katasztrófa,ha tápszeres a baba,de ha téged ennyire bánt,akkor nincs veszve minden és még tehetsz ellene. Van Facebookon egy csoport: Szoptatási tanácsadás-kérdezz felelek. Ott sokat tudnak neked segíteni.
2017. szept. 1. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!