Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért bántják azt, aki tápszer...

Miért bántják azt, aki tápszert ad?

Figyelt kérdés
Miért nem tudják elfogadni, ha valaki nem tud/nem akar szoptatni? Miért túrkálnak más életében?
2017. okt. 19. 21:45
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
50%

"5, de miért kell belepofázni? "


Minek kell kérdezni, ha nem is érdeklik a válaszok?:-) Önigazolást fölösleges keresni a hülyeségre. Neked is.:-)

2017. okt. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
49%

10es a te eseted más... igyekeztél a legjobbat adni a gyerekednek, de beláttad hogy nem megy. Itt azokat szólják le akik meg se akarják próbálni vagy a saját kényelmük fontosabb.Olyat nem láttam itt még, hogy szoptatni NEM TUDÓ anyát bántottak volna.

Tudományosan be van bizonyítva hogy a gyerek első pár hónapjában(min fél év, de legalább 3 hónap) a legoptimálisabb táplálék és védelmi fal az anyatej, hiszen a saját immunrendszere csak 3 hónapos korára ér el olyan fejlettségi szintet hogy képes legyen egymaga megbirkózni a kisebb fertőzésekkel.

2017. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
62%
12es, rosszul tudod! A megfelelő bélflóra kialakulása =az immunrendszer erősségével, és ez kb. 4-6 hetes korra alakul ki. Az anyatej gyorsabban kialakítja , ez tény, de a tápszereket is mostmár pro , sőt ! prebiotikumokkal gyártják , tehát itt is kialakul a megfelelő bélflóra. Az anyatej további előnye abban rejlik, hogy vannak benne immunanyagok ( tehát, ha az anyuk beteg kezd lenni és termelődnek az ellenanyagok, azok átjutván a tejbe, a babát is védik vakamilyen szinten , ez ugye a tápszerben nincs. ) Van benne viszont egy rakat vitamin, ásványi anyag, ami szintúgy az immunrendszert támogatják.
2017. okt. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy meg magánügy. Azért se kell döngetni a mellkast, ha 3 éves koráig szoptat vki, meg azért se kell szégyenkezni, ha nem tud/akar . A játszótéren, oviban, suliban senkiről se lehet kiszúrni, hogy na, az biztos anyatejes, na az biztos tápis volt.......
2017. okt. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
67%
Én sajnos nem tudtam szoptatni, pedig nagyon szerettem volna.Koraszülött volt a babánk, pici súllyal, 1 hónap kórház.Folyamatosan fejtem, de sajnos minimális mennyiség volt.Pedig mindent, de tényleg mindent megtettem vettünk 2 kézi mellszívót, 1 elektromosat, lactinatal kapszula, karamalz sör, rántásos levesek, görögszéna kapszula, sok folyadék, szaporító fejés egy nap 3-4 alkalommal, beszéltem szoptatási tanácsadóval de sajnos nem sikerült (hatalmas kudarcnak éltem meg).3 - 3,5 hónapos koráig fejtem amíg már naponta 10-20 mili volt csak, már a szoptatást prefeláló védőnőm mondta, hogy ne kínozzam magam.Én nem bántom,inkább engem bánt és dühít, hogy olyan nök vannak akiknek meg van teje és kényelmi szempontból nem akarják szoptatni a gyermeküket.Erre mondják azt, hogy nincs igazság a földön.
2017. okt. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
19%

"A megfelelő bélflóra kialakulása =az immunrendszer erősségével, "


Marhaság, az immunrendszer nem a bélflórával egyenlő. A tápszerek nem tartalmaznak ellenanyagokat, sem immunsejteket, az anyatejben viszont vannak még utóbbiak is (ún. makrofágok.) Az anyatej sokkal könnyebben emészthető, csökkenti a gyermekkori diabétesz kialakulásának veszélyét (mellesleg az elhízásét is), az anyatejjel táplált babák IQ-ja átlagosan magasabb lesz, mint a tápszereseké. Van még egy halom előnye, nemcsak a kicsik, hanem az anyák számára is, utána lehet olvasni. Semmilyen módon nem állítható elő olyan tápszer, ami megközelítené az anyatejet.

2017. okt. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
65%

Azért mert ebben az országban, ha eltérsz a standardtől már hülye vagy és kilógsz a sorból. Számos oka lehet: túl nagy mellek miatti gondok pl. De mindenhol azt nyomatják, hogy szoptatni KELL, KELL, KELL, KELL.

Most kérem szépen a lepontozást: én sem fogok szoptatni, ugyanis minimum 5 méretet fogytam régebben a közel 85-ös melleimből, ami nagyon sok hátfájást okozott nekem. Sőt, gerincferdülésem is van miatta azóta is. Nem kaptam rendesen levegőt sem. Én ezt a párommal megbeszéltem és támogat. Még valami: ismerek olyan anyatejes gyereket, konkrétan egy régi osztálytársamat, aki az anyja minden, de mindenáron szoptatott. Úgyis, hogy két napig bebújtak a takaróba és szaladt az egész ház. Az a fiú volt a legkisebb és legbetegesebb az osztályban, kb 2 évig szopott. Jah és majdnem 8 évesen ment suliba. Én tápszeres voltam, nem emlékszem, hogy engem két hetekre ki kellett volna írni a gyerekorvosnak , mint azt az osztálytársamat. Ennyit erről. Én mindenkit ELFOGADOK , aki szoptat és sosem szóltam meg azt sem, aki cicilteti a 3 éves gyermekét. Viszont elvárható szerintem az is, hogy aki nem szeretne szoptatni, ne állítsák már be úgy, mint aki csecsemőgyilkos. Az anyaság nem azon múlik, hogy ki mennyi ideig vagy esetleg egyáltalán szoptatott. Az én esetemben nincs mit féltenem a melleimen sem, mert kb a sok fogyástól úgy néznek ki, konkrétan lógnak, mint aki minimum 3 babát kiciciltetett már. Viszont azt az elviselhetetlen hát és vállfájást nem szeretném még egyszer átélni.

Kérem szépen a lepontozást, szaranyázást és nem vagyok anyának való , minek akkor gyerek kommenteket. Sajnos ezen az oldalon többnyire ez megy a legtöbb esetben. Tisztelet a kivételnek. Szép napot, jó babázást mindenkinek.

2017. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
35%
#17-es, behozol ide EGY példát, és azt hiszed, hogy ettől igazad van, az összes szakember pedig hülye.:D Szánalmas.
2017. okt. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
70%
De Te is szánalmas vagy, hogy nem a kérdező kérdésére válaszolsz. Senkit sem lehet vascsővel ütni, hogy márpedig szoptasson, ha nem akar nem szoptat. Magánügye és kész. AKi szoptat , az meg szoptat szintén magánügye. Érdekes, régen sok anya szoptatott, mégis mennyi lelki sérült ember lett. Itt most megint összecsapnak a csakazértis szoptass, és szaranya, aki nem nem ezt teszi. Elfogadás, empátia nulla, mert mindenki szeret a más életével foglalkozni és akinek már van egy szem gyereke, hirtelen lesz szoptatási tanácsadó, gyerekpszichológus és még sorolhatnám.
2017. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
63%

Jaj nem értem én sem de szerintem az unatkozó, rosszindulatú anyukák bántanak ezért másokat. Tápszeren is felnő a gyerek, mint ahogy rengeteg példa mutatja az meg marhaság, hogy ettől magasabb lesz az IQ-ja úristen. :D Senki nem lesz attól szar ember (de jobb sem ha tud) ha nem tud / akar szoptatni és nem értem miért nem tud mindenki a saját kölykével foglalkozni. A gyerekeitek viszont biztos hálásak a rosszmájúságért amit eltanulhatnak tőletek már egészen kicsi korukban; belőlük lesznek a csúfolódók az oviban. Nyilván az ember próbál mindent megadni a gyermekének amit csak lehet de azért az túlzás, hogy teljesen áldozzuk fel magunkat a szülőség / szoptatás oltárán...

Az első gyerekemet várom és nem tervezem csak addig szoptatni ameddig az minimálisan szükséges ugyanis pszichés gondjaim vannak vele és nem óhajtok emiatt szülés utáni depresszióval küzdeni. Szerintem a gyerek is jobban jár egy kiegyensúlyozott anyukával mint a "könnyes" anyatejemmel. Akinek pedig ezzel gondja van annak csak annyit: szerintem van mit sepregetni a saját háza táján is. ;)

2017. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!