Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milyen rendszerrel vagy igény...

Milyen rendszerrel vagy igény szerint etessek újszülött kortól? Hányszor egyen egy nap? És meddig éjjel?

Figyelt kérdés

A kórházban azt beszéltük meg, hogy 3 óránként egyen, minden alkalommal annyiszor 10 ml-t ahány napos. Ez 8 étkezést (és 3 naposan 240 ml-t, 4 napos 320 ml-t, 5 naposan 400 ml-t) jelent 24 órára, aki már tapasztalt az mit gondol, igény is erre van? Tudom, hogy minden baba más. A beba start dobozán 1 hetes kortól viszont 90 ml víz és 3 kanál tápszer az ajánlás. Ezzel a rendszerrel meddig enne éjjel és szerintetek(!) meddig van szükség arra, hogy éjjel is egyen, tehát tényleg 3 óránként. Vagy ha igény szerint etetem, akkor a 3 órák idővel kitolódnak 4 órára? Szeretném, ha megtanulná, hogy éjszaka alszunk és nem eszünk. Nem arra gondolok természetesen, hogy este 8-tól reggel 8-ig ne egyen, hanem például éjféltől 6 óráig. Kinél hogy működik ez? Előre is köszönöm a válaszokat.


Kicsit későbbre is egy kérdés, ha szeretnék neki 4 hónapos kortól teát vagy (baba)gyümölcslevet adni, akkor az beleszámít majd a ml-ekbe, vagy azon felül adható?


2018. márc. 4. 08:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

8-as vagyok


Csajszink az elején le se nyelte a babvizet csak folyt ki a száján:D De beleszokott, hagyom annyit inni amennyi jól esik neki.Nagyon tudják ezek a kis picurok, hogy mit is akarnak.Annyi még eszembe jutott, hogy az éjszaka átalvása is egyik napról a másikra történt:D Előtte éjjel még 2-ig fent játszottunk, másnap meg reggel 1/2 8-kor keltett:D

Őszintén szólva a 4 hónapos hozzátáplálást én magam is korainak tartom, de már a gyerekorvos is rám szólt, hogy kezdjem el.Elég nagy a babánk és állítólag több vitaminra van szüksége mint amit a tápszer biztosítani tud, ezért erőltetik.Még csak 10-15ml-ket eszik meg, de azt láthatóan élvezi.Viszont ha ez a mennyiség elfogy akkor ott vége.Többet nem fogad el.

Jó babázást kívánok neked és a párodnak:)

2018. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!