Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » SOS! Mit tegyek a családomnak...

SOS! Mit tegyek a családomnak nincs egy érv amivel megvédhetném magam! Hagyjam abba a nyugtatót?

Figyelt kérdés
Nyugtatót kell szednem frontint mert súlyos pánikrohamaim voltak .Borzasztó élétem volt lelki okokra vezethető vissza.Emiatt viszont nem tudok anya tejet adni.De a dokim szerint ez a kevesebb baj mert ha a pànik miatt kórházba kerülök akkor a baba nem hogy anyatejjet hanem anyát sem kap...Na itt van a baj a családommal akik szerint undorító önző nő vagyok mert megint csak rólam van szó nem a babàról hogy egy kis szerencsétlen vagyok...de mit tegyek ha abbahagynám a nyugtatót terhességem az katasztrófa volt mert folyton rohamokat kaptam.A baba mellett nem engedhetem magamnak meg hogy mentőt hívják ha ràmjön az a borzalmas félóra.Így is szomorú vagyok hogy mire anya lettem pániksyndromàm lett....a baba óta sokat aggódok hogy felneveljem és reménykedem egyszer örökre elmúlik ez az átok.
2018. júl. 23. 00:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Szakitsd meg a csaladoddal a kapcsolatot orokre, es csak magatokra koncentralj!
2018. júl. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Én tipik ősanya vagyok, az anyatejes táplálás a mániám, de esetedben érthető és fontos dolognak tartom, hogy ne szoptass, szedd a gyógyszeredet inkább. Sokkal rosszabb a gyereknek, az is, ha elájulsz esetleg és egyedül marad, meg az is, ha látja, mikor rohamod van. Van, amikor a gyerek érdekében fontosabb, hogy a kevésbé jónak tűnő megoldást válasszuk.


Nálunk nagyon kicsi, 14 hónap korkülönbség lesz, most vagyok 12 hetes a másodikkal, a “nagy” 7 hónapos. Ő a mindenem, mindenben első helyet élvez, de igenis van, amikor ő sír, mert éhes, de én eszem előbb és próbálom közben megnyugtatni. Szédülök az éhségtől, terhesen nagyon durván, nem tehetem meg, hogy elájuljak. Nyilván nem jó, hogy mikor nagyon éhes, még váratom 5-10 percig, de mégis az ő érdeke (is), hogy én egyek előbb.

2018. júl. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha az a kérdés, hogy a betegséged miatt (és a gyógyszer szedés miatt) lemondhatsz-e a szoptatásról, hát szerintem ez esetben le kell mondanod. Nem könnyű döntés,de igaza van az orvosnak, inkább az anyatejről mondjon le a baba, mint az anyukájáról!
2018. júl. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Megmondod, hogy nincs tejed, és kész.

Nem kell nekik mindenről tudni.

A gyakori látogatásokat is inkább próbáld meg elkerülni. Tanulj meg nemet mondani, mielőtt kikészülsz.

Orvossal beszélj arról, hogy ilyen helyzetben hogy tudod oldani a stresszt. Hosszú távon senkinek se jó, ha nyugtatókon élsz.

Itt az a legkisebb baj, hogy fogsz-e szoptatni.

2018. júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Szedd a gyógyszert. Ez nem önzőség, ha nem szeded és egyedül vagy otthon a kicsivel bármikor jöhet egy roham és nem tudod ellátni, vagy elájulsz akkor ki vigyáz rá? Én is ,,ősanya" vagyok, mindenkit buzdítok a szoptatásra DE nem minden áron. Inkább legyen egy boldog tápszeres baba, mint egy anyatejes de pánikrohamos anyával. A családot meg épisd le, a te gyereked, a te felelősséged, a te egészséged múlik rajta és a babádé, ha elhagyod a gyógyszert.
2018. júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Meggondolnám, hogy tartom-e a kapcsolatot a családdal ezek után. Az általuk rád mért nyomás csak ront a helyzeten. Nekem tápszeres volt a fiam, mégis tökéletesen egészséges és minden a legnagyobb rendben van vele. A gyermek apjára tudsz számítani?
2018. júl. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Az, hogy az orvosod mit mond, nem elég érv a családodnak??? Hát, nem irigyellek, tényleg durva életed lehet ilyen "kedves" családtagokkal körülvéve...Mindenképpen tartani akarod velük a kapcsolatot? Mert így erősen elgondolkodtató, hogy szükséged van-e a társaságukra. Csak rontanak a helyzeteden ilyen hozzáállással. Én a helyedben az orvosomra hallgatnék, szedném a gyógyszert, a picinek tápszert adnék (mellé minden szeretetemet, figyelmemet:), és magasról lecarnám mit mond a sok agyhalott körülöttem...
2018. júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Az ilyen családnak valóban nem kell mindenről tudni, ők nem fogják fel, hogy mi az a pánikbetegség. Mindenképpen szedj gyógyszert és kapjon tápszert a baba, semmi baja nem lesz, de ne csak frontint szedj hanem mindenképpen antidepresszánst is, a nyugtatót pár hónap után abba is kell hagyni, de addigra már az antidepi hatni fog nálad és nem lesznek rohamaid. Jobbulást!
2018. júl. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A lehető legjobb döntést hoztál. Felelősségteljes ANYA vagy, aki a gyerek érdekeit nézi! Hiszen fontosabb neki az anyja mint a teje!


Vagy kiállsz magadért, hogy Csend legyen, semmi közük hozzá vagy egyszerűen ne beszélj velük. Hidd el, nincs szükséged rájuk! Nincs szükséged a lehúzásra! Egy ember sem érdemli meg, hogy ilyeneket vágjanak a fejéhez. Nem csodalom hogy ilyen "csalad" mellett panikrohamaid vannak...


Kitartás! JÓ ANYA VAGY

2018. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is szedtem régen, elképzelni sem tudom hogyan lehet mellette 100% felelősségteljesen vigyázni egy kisbabára. Keress egy orvost aki kikezel, és nem nyugtatóval akar tömni. A szoptatás miatt meg ne aggódj, semmi baja nem lesz ha tápszert kap. A családod véleménye meg miért érdekel, ha olyan rendesek lennének nem hagyták volna, hogy borzasztó életed legyen..
2018. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!