Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 hetes babám kihányja a...

2 hetes babám kihányja a tápszert, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

90% anyatejet kap (lefejve), de néha muszáj a tápszer, mert nincs elég tejem.

De nem bírja, visszajön. Ma is kb amit megevett, a felét kihányta.

A tejjel ez nincs.

Milupa Szenzitívet írtak fel.

Valaki volt így? Mi lett a megoldás?



2018. aug. 29. 18:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A 700 ml egyebkent egy 2 hetes baba napi adagjat fedezi.
2018. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hallottam, de nem próbáltam még, most próbálkozom, ha felkel, hogy hátha elfogadja a cicit, igazából az a baj, hogy ő nem szívja elég intenzíven, csak úgy elvan rajta, de épphogy csordogál neki 20 ml...

És tudom, hogy a 700 ml fedezi elvileg a napi adagját, de most ott tartunk, hogy cumisüvegből 100-110 ml anyatej elfogy 3 óránként. Amíg 90-eket evett, elég volt csak a tej. De ennél többet meg nem tudok lefejni :S

2018. aug. 29. 22:20
 13/15 anonim ***** válasza:

"igazából az a baj, hogy ő nem szívja elég intenzíven, csak úgy elvan rajta, de épphogy csordogál neki 20 ml..."


Nálunk is így volt, de első baba, emlékszem, mit össze kínlódtam, hogy mi baj lehet. Még gyógytornára is kellett vinni pár alkalomra. Amíg meg nem erősödött, szintén vegyes táplálású volt, fejtem neki, kapott mellé tápszert (háromból kétszer, szerencsére nem volt hányingere vagy más baja vele), meg folyamatosan mellre tettem, hogy próbálkozzon, gyakoroljon. Ahogy erősödött, fokozatosan el tudtuk hagyni a tápszert. Mivel nem volt hosszú időszak (csak annak tűnt :)), így nem apadt el a tejem, ha így lett volna, marad a tápszer.

Szerintem mindenképp válts márkát, ha túleszi magát, azt legfeljebb kibukja, de nem kihányja.

2018. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Éjjel szopott 70-et, következőre meg 80-at, remélem, lesz ez még több is. A hiányzó adagot most nem pótoltam semmivel...
2018. aug. 30. 08:05
 15/15 A kérdező kommentje:
Most újra rávettem magam (meg őt), reggelire megette az adagját, a 110 ml-t ciciből :)
2018. aug. 30. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!