Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Belevágtunk a babaprojektbe,...

Belevágtunk a babaprojektbe, de elbizonytalanodtam. Éreztetek már így?

Figyelt kérdés

Szeretem a párom, de úgy érzem , hogy egy nagy gyerek még. Ezeket a dolgokat is szerettem meg benne, viszont most , hogy gyermeket szeretnénk vállalni, most valahogy elkezdtek idegesíteni a gyerekes dolgai.

Félek, hogy egyedül maradok a gyerekvállalás dolgaival és neki csak jó flash lesz az egész. Éreztetek már így?

Illetve félek attól is, hogy a párom nem szeret nagyon menni sehova..szeret itthon ülni, vagy haverokkal sörözni kb ez a két dolog elég hozzá, hogy jól érezze magát, viszont én imádok kirándulni, mászkálni eleve ebből kifolyólag vannak problémáink és eszembe jutott , hogy mi van ha majd felcseperednek a gyerek/ek és én majd vihetem őket egyedül mindenhova ha azt szeretném, hogy ne csak itthon üljünk. Mert abban biztos vagyok, hogy egy férfi nem változik meg ilyen dolgokban attól, hogy gyermeke lesz. Még a jogosítványt sem akarja megcsinálni, pedig kifizetnék neki, még kocsit is kapna és gyerek mellé azért hasznos lenne, de nem akarja..igazából ő maga is megmondta, hogy azért nem mert lusta.

Munka után szeret játszani a gépen és akkor nyilván nem lenne ideje ilyenekre.

De ezeken a dolgokon kívül minden rendben , szeretem csak most , hogy ilyen komoly dolog előtt állunk megijedtem...ezek a félelmek normálisak? más nőknél is előjönnek ilyenkor?



2019. aug. 4. 08:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen normális,mert a gyerekvállalás nagyon komoly dolog.Nem tudom hány évesek vagytok,de én már elég érett ahhoz es sok mindenen keresztül mentem,hogy elolvasva amit írtál a párodról,én egeszen biztosan nem vállalnék vele közös gyermeket :( Nem rosszból írom,de ha csak azt csinalja amihez kedve van es csak azt ami neki jó,az nem vezet sok jóra,ugyanis egy gyerekkel sok olyan dolgot is kell csinálni,ami nincs ínyére az embernek,de muszáj.
2019. aug. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Várj vele
2019. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Még várj vele. Ha ennyire lusta, a gyerekhez is az lesz.
2019. aug. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A te pároddal én se vállalnék gyereket. Nem véletlenül lép le annyi "apa" a francba. Eleve ezeket a kérdéseket félelem nélkül fel kéne tudnod tenned neki is, de ha egy kapcsolatban egyszer is elbizonytalanodsz, hogy ezt a kérdést mégis hogy mondd neki, ott komoly baj van.

Lehet, hogy most nem hiszel nekem, de hidd el, hogy a saját bőrödön fogod megtapasztalni, hogy van akinek nem szabad szülni... Vagy max úgy, hogy elfogadod, hogy már alapból van egy "gyereked".

2019. aug. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Ezekről a dolgokról vele beszélgess. Ha nincs kommunikáció, nincs megoldás sem. Ennek ilyen nyuszika és fűnyíró szaga van... már előre elgondolod mi lesz.

Ha ebben nincs konszenzus, akkor egy gyerekbe belevágni ketten, felelőtlenség! Ha nincsenek ugyanolyan irányelveitek az életre nézve, hogy honnan hova tartotok, akkor akármekkora most a szerelem, ez meg fogja enni. És ha ebben lesz egy gyerek, az meg meg fogja szívni...

2019. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek biztos jelek arra, hogy nem szabad neki szülnöd. Tönkreteszed vele mindhármotok életét.
2019. aug. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnék így gyereket vele. Várjatok még és beszélgessetek ezekről.
2019. aug. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jó ötlet neki szülni. És nem azért mert szeret játszani a gép előtt. Az én férjem is szeret. Bár még soha nem láttam játszani, mert csak akkor csinálta ha én dolgoztam, ő meg otthon volt. (egyikünk sem a hétfőtől-péntekig dolgozós) Amióta gyerekünk van azota néha telefonon játszik esténként és ennyi.

Nem játszom el, hogy ő tökéletes, mert a legkevésbé sem az. Kerüli a házimunkát, bár ha kérem akkor szó nélkül megcsinálja. De magától kb sosem. És valami baja van a fiókokkal, mert soha nem képes egyet sem becsukni teljesen, amitől agyvérzést kapok.

De kérés nélkül jön velünk védőnőhöz, mert őt is érdekli. Ha nem tud ott lenni, akkor egész nap faggat, hogy "jó de mit mondott még?" Elmegy a doktornőhöz tápszer receptért. És mindig ő vezet ha együtt megyünk valahova, hiszen ő minden éjjel alszik, én meg egyszer sem. Ezt még csak kérnem sem kell, természetes számára. Ezzel tud segíteni a minden napokban. És még így is szoktam azt mondani, hogy két gyerekem van, mert utána is állandóan pakolhatok ha itthon van 😄

2019. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősömnek, ugyan ilyen a párja. Gyerekvállalás utan is ilyen maradt. Haverok buli fanta... az anya kb. egyedul neveli a gyereket. De o ezt tudta, es elfogadta.
2019. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az anya tudta és elfogadta, viszont a gyerek úgy nő fel, hogy nincs érzelmileg elérhető apja, ami lelki problémákat igenis tud okozni. Ez bizonyított, még hinni sem kell benne. Tehát még mindig ott tartunk, hogy a gyerekkel nagyobb kicseszés.
2019. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!