Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 éves vagyok és terhes!...

18 éves vagyok és terhes! Megéri e meg tartanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!Tegnap derült ki hogy terhes vagyok , 5 nap menstruacio késés utan csináltam egy tesztet és pozitív lett.

Novemberben leszek 19, szakmát tanulok jelenleg, érettségi ,szakmai érettségi, alapfokú angol nyelvvizsga mar van a kezemben. De természetesen be szerettem volna azaz be szeretném fejezni a szakmámat, és még egy középfokú angol nyelvvizsgát is szeretnék.

A barátommal bár nem sok ideje vagyunk együtt, szeretjük egymást és ő már dolgozik, 18 éves, azt mondta mindenben támogat akárhogy döntök de ő megtartani szeretné és bevallom őszintén én is.

A szüleink eltérően reagáltak, míg az ő szülei örülnek neki és segíteni szeretnének mindenben addig az én anyám bár nem szidott le az abortusz mellett van legfőképp az iskola miatt. De szakmàt később is tudok tanulni. Max nem ingyenes . Nagyon félek , kételyek vannak bennem mert tudom ha megtartanák az az egesz eletem meg változtatna. Megis efelé hajlok. Kérlek írjatok tapasztalatokat , tanácsokat , mit tennétek a helyemben. Koszonom.


2019. okt. 10. 08:05
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Érettségim az van de irtam is. Szakmám nem lesz igy ha ott hagyom a sulit, de talan meg ezt is meg tudnam valahogy oldani hogy esetleg estin befejezzem
2019. okt. 10. 09:08
 12/27 anonim ***** válasza:
51%

Ha 18 évesen teherbe estem volna, nem tartottam volna meg. Semmi élettapasztalatom nem volt, se szakmám, sem albérlet, sem más.

Hiába az, hogy akarod, vagy a parodnak van melója, 18 éves vagy. Ebből a kapcsolatból még bármi lehet, akár szét is mehettek fél év múlva, vagy a párodat kirúgják, vagy tök mindegy. Én ennyi idősen is felelősen gondolkodtam, és csak abban az esetben tartottam volna meg egy terhességet, ha egyedül is el tudtam volna tartani.

Nem vagyok abortusz párti, de szerintem nagy felelőtlenség ebben a világban 18 évesen gyereket szülni, mivel a legtőbb munkáltató nem szereti a gyerekes anyukákat, mert a gyerek beteg lesz, vagy mert úgy is elmegy szülni megint és ha ehhez hozzáadják azt, hogy még csak nem is dolgoztál a gyerek előtt, akkor kb esélytelen, hogy felvegyenek.

Nagyon alaposan rágd át ezt még egyszer, pro és kontra, mert nem hiszem, hogy egy ilyen nagy döntésre már készen álltok.

2019. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
58%
Anyukád azért akar lebeszélni róla, mert jót akar neked. Tudja, ha megtartod, sokkal nehezebb lesz az életed. Szerintem is fontold még át, egy nagyon fontos dolgot kell meghoznod. Gyerekeid lehetnek még bőven, amúgy is annyira kitolódott a gyermekvállalás. De fiatalságod nem lesz több.
2019. okt. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
85%
Mennyi ideje vagy együtt a pároddal? Összesen mennyi pénzből élnétek, ha szülők segítségére nem számíthatnátok?
2019. okt. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
61%

OK, nagyon szeretnétek mindketten. MOST! Abba gondolj bele, hogy ha megszületik a baba és a 18 éves pasid rájön, hogy ez mégsem olyan megaszuper dolog és lelép. ebben az esetben mit fogsz csinálni egy gyerekkel, úgy hogy nyilván haza nem mehetsz, mivel anyád nem támogatott már eleve.

Ha erre az a válaszod, hogy semmi gond, mert majd 19 évesen szakma, munka és munkatapasztalat nélkül a GYES-ből és a családi pótlékból (+ esetleg némi gyerektartás, ha szerencséd van) simán el tudod tartani magatokat, akkor hajrá.

2019. okt. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
62%

Nem tartanám meg, ahogy nem is tartottam meg!

18 évesen estem teherbe,akkori barátommal egy éve együtt, ő már dolgozott. Azt mondta támogat bárhogy döntök.A szüleim ellenezték,és az övé is. Igazából magam is tudtam hogy totál felelőtlenség lenne megtartani a babát. Végül abortuszra mentem. S milyen jól tettem. Egy év mulva szakítottunk a barátommal, 18 évesen még azt hiszed örökké tart a kapcsolat,hát nem...

Most itt vagyok 32 évesen. Egy csodás férjjel, egy 5 éves kislánnyal,és egy pocaklakóval,boldogan!

Ne tedd tönkre az életed,fiatal vagy még! Tanulj, ismerd meg a világot, keress szerelmet, szerezz tapasztalatot!

ÉLJ!

2019. okt. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
36%
Biztos hogy megtartanám a helyedben. Szörnyű lehet abortusszal a tarsolyodban tovább élni. Biztosan megoldjátok, fiatal szülőnek lenni jó. :)
2019. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
48%
Ahány ember annyi élethelyzet. 18 évesen nekem is volt egy menstruációs késésem, azt hittem terhes vagyok. Az én tesztem negatív lett. Viszont, ha pozitív akkor megtartom. Nekem már akkor vőlegényem volt, aki most évekkel később már a férjem (még nincs gyerekünk). Ő már akkor dolgozott és elég jól keresett. Érettségi évem volt, le érkeztem volna érettségizni nagy hassal, nem halasztottam volna. A szüleim biztosan támogattak volna. Mivel ők vállalkozók a munka miatt nem aggódtam volna, mert tudtam, hogy ők alkalmaznának, ha úgy van. De ez az én helyzetem lett volna, de nem lett, aminek őszintén szólva örülök. Fejben még nagyon nehéz lett volna oda nőni, de meg értelek, én se lettem volna képes elvetettni.
2019. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
32%
Ne magatokbol induljatok már ki könyörgöm.Gyerek még stb.Minden ember más.Én sem voltam 18 évesen olyan gyerek ésszel mint a sok nyomi a mai világban.30 évesen még az anyjáékkal él.Mennyivel jobb az!De érdekes én is feltudtam nevelni a gyerekem.Nem lett belőle se link se rabló gyilkos.Meg ez a negatív hozzá állás hogy majd elhagyja a barátja....ez csupa rosszindulat.Az a baba nem kéreckedett a világra,ne bűnhődjon már az anyja és az apja figyelmetlenségéért.
2019. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
53%
18 éves voltam,és nem tartottam meg,nagy hülyeség lett volna,nem volt annyi eszem mint most.Ha el akarod szúrni ennyi idősen az életedet,csináld.
2019. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!