Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 éves vagyok és terhes!...

18 éves vagyok és terhes! Megéri e meg tartanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!Tegnap derült ki hogy terhes vagyok , 5 nap menstruacio késés utan csináltam egy tesztet és pozitív lett.

Novemberben leszek 19, szakmát tanulok jelenleg, érettségi ,szakmai érettségi, alapfokú angol nyelvvizsga mar van a kezemben. De természetesen be szerettem volna azaz be szeretném fejezni a szakmámat, és még egy középfokú angol nyelvvizsgát is szeretnék.

A barátommal bár nem sok ideje vagyunk együtt, szeretjük egymást és ő már dolgozik, 18 éves, azt mondta mindenben támogat akárhogy döntök de ő megtartani szeretné és bevallom őszintén én is.

A szüleink eltérően reagáltak, míg az ő szülei örülnek neki és segíteni szeretnének mindenben addig az én anyám bár nem szidott le az abortusz mellett van legfőképp az iskola miatt. De szakmàt később is tudok tanulni. Max nem ingyenes . Nagyon félek , kételyek vannak bennem mert tudom ha megtartanák az az egesz eletem meg változtatna. Megis efelé hajlok. Kérlek írjatok tapasztalatokat , tanácsokat , mit tennétek a helyemben. Koszonom.


2019. okt. 10. 08:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon nehéz helyzetben vagy. Én 22 voltam mikor 1 hónapos kapcsolatban terhes lettem. Apám nem örült és próbált rábeszélni az abortuszra de megtartottam. Mikor megszületett és apám a kezébe fogta sírva kert tőle bocsánatot hogy nem akarta és azt mondta semmiért nem adná oda az ő kisunokajat. A párommal azóta osszehazasodtunk és tervezzük a kistesot. Én szerencsés voltam, kívánom neked is ezt
2019. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz ebben jó tanácsot adni. A magam tapasztalatait tudom írni neked:

1. hála a jó istennek, hogy nincs attól a pasitól gyerekem, akivel 19 évesen együtt voltam, bár akkor úgy tűnt, szeretjük egymást...

2. Természetesen működhet a dolog, a családban van olyan, aki 20 évesen szült, hasonló körülmények között, és 25+ éve együtt vannak, és van 6 gyerekük, de bevallom, ez a EGYETLEN pozitív példa. Olyan, ahol a 22 éves egyedülálló anyuka próbál pasizni, de a normális csávók nem akarnak pótapukák lenni, az ex meg folyton bekavar, na olyan jóval több akad...

3. Nyilván az abortusz meg szívás... Örökbeadni még nehezebb. Nincs jó megoldás...

2019. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
18%
Azt AJÁNLOM ne tartsd meg! Ha gyereked lesz azt szoptatni kell és nem tanulhatsz tovább és mivel ott lesz a gyerek nevelés/gondozás és a tanulás plussz fizesd az albit stb.! Én nem ajánlom.
2019. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
71%
A kérdező már meghozta a döntését, hogy megtartja, ne akarjátok lebeszélni róla.
2019. okt. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
61%
:( sajnálom nagyon kedves kérdező hogy ilyen helyzetben vagy . Nagyon nehéz tapasztalatbol mondom . Nekem volt egy abortuszom 26 voltam . Nagyon akartam . Senki nem tamogatott .hallottam a kis szivereset, lattam ot . 11 hetesen mentem el a mutetre . Ez masfel eve volt sose fogom elfelejteni . Minden nap eszembe jut hogy milyen lenne . Es barcsak ne igy dontottem volna . Inkabb elnek szegenysegben a gyerekemmel csak itt lenne , és ne igy alakult volna .
2019. okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
60%

Szia nem tudom olvasod e még de le írom az én történetem olvasd el.

16 évesen szültem meg a kis lányom se hazam se ugy mond párom nem volt.mert se veled se nélküled kapcsolat volt max el vetetni úgy tudtam volna hogy 24 hetesen meg szulesztenek mert nem vettem észre s terheseget csak mikor már mozgot. Ahogy meg lett a kicsi lányom teljesen másaként láttam a világot aza soha nem múló szeretett ami körülvett engem soha nem éresztem olyat! Két hónapos volt mikor kaptam egy lakást albérletbe nehezen de sikerült ki vennem és élnem benne a picimmel itt már apa nem volt vagy 5 honapja végleg el ment.anyukám nagyon ellenezte hogy meg maradjon a kicsi ő képed lett volna 24 hetesen meg szuleszteni..... de ahogy meg lett a baba ki cserélték a legjobb mama lett számomra akit ismerek a kis lány lett az élete minden nap látogata játszot vele énekelt neki még a mainapig is :D és segített rengeteget pláne mikor hasfájós korszakba értunk sokat aludt nálam hogy piheni tudjak de nem bántam meg és soha de soha nem is fogom! Azóta van már egy két éves kis fiam is és egy tökéletes apuka aki imádja mindkétt gyeremekem a két szülés között 9 év telt el és a kicsi lányom oda van az öcseért és a nevelt apukája ért is 3 éves korában kerültem össze a mostani férjemmel és veleményem szerint nsgyon szerencsés vagyok hogy ilyen férjem és gyermekeim vannak.

Remélem meg tartod a babat és te is e fékeként fogsz majd vissza gondolni mikor már nagyobb lesz hogy nem bántad meg vsgy is nem is lehet meg bánni :) sok sikert kívánok neked és egészseget neked és a pici babanak is végtelen örömöt. Csodálatos baba várást.

2019. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Bocsi az irásér hibákért folyton ki akarna javitani ez a telefon de nem jól jön össze 😂😂😂😂😂
2019. okt. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!