Terhes lehetek?

Figyelt kérdés

3 hete letettem q fogamzásgátlót( egyéb okokból nem baba tervezés miatt de ha becsúszik nem probléma). Azóta állandóan voltunk együtt párommal védekezés nélkül kb 2,5 hete először.

1 hete görcsöl az alhasam, tegnap óta iszonyatosan fájnak a mellbimbóim. Voltam szerdán orvosnál, mondta meg kell várni hogy lesz e menzesz korai még hogy bármit mondjon. Lehet ez terhesség ilyen hamar gyogyszer abbahagyás után?

Tesztet azért nem csinálok mert a doki mondta várják még 1 hetet vele


2020. jan. 24. 22:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt a "kitisztulást"!! A gyógyszernek sehonnan nem kell kitisztulnia. Azért kell naponta szedni, mert naponta kiürül a szervezetből.

Van akinek az évekig tartó fogamzásgátló szedése elnyomta az egyéb (hormonális) eredetű betegsége tüneteit (meddőség, cikluszavar, hízás és még sok más is lehet, attól függ mi az alapbetegség). Miután abbahagyja, ezek a tünetek hirtelen előjönnek. DE nem a fogamzásgátló miatt alakul ki egy adott betegség, hanem közben, az évek során. Ha abbahagyják a gyógyszert (legtöbben gyermekvállalási célból) akkor szembesülnek az időközben kialakult betegség tüneteivel (hízás, meddőség, cikluszavar).

Ezen kívül a menzesz előtti hasfájás, feszülés, mellérzékenység stb. mind PMS tünetek, amelyek nagyon sok nőnél jelentkeznek és egy bizonyos szintig normálisnak tekinthető. A fog. gátlók többek között ezt is megszüntetik így a hosszú évek szedése alatt a legtöbben pms tüneteket nem tapasztalnak.


Tehát kérdező: A tabletta abbahagyása után azonnal teherbe eshetsz akár. Ha így lesz, nem kell aggódni, nem lesz semmi baja a babának. De talán nem ártana kicsit tudatosabban élni, még ha nem is próbálkoztok babával, de tudod hogy bármikor teherbe eshetsz, legalább folsavat szedjél.

2020. jan. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó szuperül leírta. Hányan voltak/vannak akik kihagytak egy szemet és bumm terhesek lettek... Ismerősöm is abbahagyta a bogyót és mensije nem is lett, egyből terhes maradt. A gyógyszernek nem kell ürülni, tényleg csak van akinek alapból nem jó a hormonháztartása, van akinek a gyógyszer miatt borul meg, akkor kell idő mire az helyreáll, de nem a fogamzásgátló ürülésre kell várni.
2020. jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

10 -es válaszolónak

Úgy értettem nem direkt azért tettem le a gyógyszert mert babát akarok hanem egyéb mellekhatasai miatt.

Ettől függetlenül ha lesz baba akkor örülünk neki .

Tehát a védekezés nélküli szex nem felelőtlenségből volt, vállaljuk a következményt. Ha teljesen kizart lenne hogy a baba jöhet attól függetlenül akkor nyilván védekezünk máshogy

A kérdés lényege az volt hogy lehetséges e hogy azonnal első gyógyszermentes héten teherbe eshettem.

De többi valaszolotol megkaptam a választ.

2020. jan. 25. 09:16
 14/14 anonim ***** válasza:
Miután letetted a gyógyszert, visszaáll (normál esetben) a rendes ciklusod. A pms-sel, pattanásokkal, mellfájdalommal járó hormonális ingadozásos rendes ciklus. Ezért bármilyen tünetet észlelsz, nem kell egyből a terhességre gondolni, csak elszoktál a rendes ciklustól. Első tünet a menstruáció elmaradása, majd a pozitív teszt.
2020. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!