Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség és inzulinrezisztenc...

BettyNa9 kérdése:

Terhesség és inzulinrezisztencia?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 évvel ezelőtt enyhe IR-t diagnosztizáltak nálam. A pajzsmirigyem rendben volt, a cukrom is csak a a terheléses inzulin volt magasabb.

Egy évig szedtem a gyógyszert, utána saját döntésre elhagytam hiszen a diétával és mozgással kordában tudtam tartani. Elsőre összejött a baba, ami kicsit meg is rémisztett hiszen mindig azt hallottam hogy ezzel nem lesz egyszerű. Említettem a nőgyógyásznak, kérdeztem hogy gondot jelenthet-e hogy nem szedem a gyógyszert, azt mondta hogy nem. Az étkezést tartottam ameddig csak tudtam viszont ahogy jött az émelygés-korszak csak olyanokat tudtam megenni ami fehér lisztes. Most már ritkábban vagyok rosszul most már valahogy az kezdek visszaállni tk. cuccokra, cukormentesség. A vírus helyzet miatt kevesebbet tudok mozogni és nyilván a terhesség miatt se merem már az intenzív edzéseket tolni. Ezek miatt elkezdtem parázni, hogy mi van ha eluralkodik az IR, hiszen se gyógyszert se szedek és mozogni se tudok :/


Próbálják keresni egy endokrinologust, nézéssek már most terhelést? Nagyon félek, hogy valami baja lesz a magzatnak. Utoljára 8 hetes korában láttam és legközelebb már csak 12 hetesre kell mennem. Aggódom, hogy vajon minden rendben van-e


10hkm



2020. márc. 29. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 180aa bolt az inzulinom. Gyógyszert kaptam és harmadik hónapban terhes maradtam. Nekem a 14. Hétig kellett szednem és 11. Héttől kellett csökkentenem. Gond mentes terhesség volt a cukrom is rendben volt, de a 16. Héttől havonta terhelésre kellett járnom...szerencsére nem volt gond, pedig a diétára se figyeltem. Szülés után másfél évvel az inzulinom már csak 74 volt, se gyógyszert nem szedtem se nem diétáztam.


Terhesség alatt inzulint nem is néznek, viszont IR tudatában cukorra nagyon figyelnek. Próbálj azért figyelni, főleg a reggelire. Ha reggeli nem jó akkor lőttek az egész napnak. Minden jót és ne aggódj, nem lesz semmi baj :)

2020. márc. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ott kezdodik, hogy ne aggodj🥰

En ugy gondolom, ha olyan ugyes voltal,hogy dieta+sporttal szepen helyreraktad, nem lehet baj!

Figyelje ra, hogy minel jobban betartsd, setak mehetnek, most a akaranten alatt is, mert sportolni lehet menni. Nem tudom,hol laksz, ha kertesbe akkor az udvarba mocorogj. Ha csak utcan tudsz setlani,nyilvan olyan helyre menj (ha megteheted) ahol senki nincs. Youtubeos kismamatornak is jok, bar azokat csak 16 het utan ajanljak. En otthon lepegettem egy helybe kozben sorit neztem :D picit kis sulyokkal karozhatsz is. En 2kgossal csak epp, hogy tornaztattam a karom ulve.

Persze ezeket csak akkor ha az orvos nem tiltotta. Egyébként ha az eslo 12 hetben pihensz se tortenik semmi baj.

Szépen tartsd a dietat, nem lesz semmi gond. Azt gondolom te is tudod, higy a stressz befolyasolja az inzulin valaszt,szoval inkabb boldog legy mint ideges 🥰🥰

Kellemes babavarast!

2020. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszön mindkettőtöknek a megnyugtató választ :)

Alapból is hajlamos vagyok az aggodalomra, ebben a helyzetben meg még nehezebb de mindig megpróbálom magam megnyugtatni, hogy nem feltétlenül gondot jelent ha itt-ott szurkál. :)

2020. ápr. 3. 14:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, innentol aggódni fogsz 20 evig biztos, plusz amig élsz 😅 de a legszuperebb ami egy novel tortenhet, hogy anya lesz 🥰
2020. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!