Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is önző dolog?

Szerintetek is önző dolog?

Figyelt kérdés
Van màr 1 éves kisfiunk. Nagyon vékonyan, 42 kg kezdtem a terhességet, a végére 62 kg-val mentem szülni. Kicsit kirepedezett oldalt a hasam, megnyúlt a bőr rajta és sehogy se akar lemenni a poci. Terhesség alatt 3x nőtt a mellem, viszont miután elment a tejem lógós lett. Pedig kb 1 hónapig szoptattam/fejtem sajnos. Most 52 kg vagyok/162 cm. Félek, hogy egy újabb terhességnél megint felszaladna 20+kg, kirepedezne a bőröm még jobban stb... így is nagyon onbecsulesi gondokkal küzdök, nem szeretem látni azt,ami a tükörből néz vissza rám. Önzőség emiatt nem vállalni még egy babát, ha amúgy később talán szeretnénk még?
2020. ápr. 8. 01:02
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem az. Legalábbis, ha amúgy szeretnél tesót, és a párod is. A bőrödre figyelj, kend, a melledet pedig meg lehet csináltatni, nagyon szép, természetes hatást tudnak elérni.
2020. ápr. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Onzes - magad erdeket masnal elorebb helyezni

Ilyen ertelemben igen ez onzes ha “csak” ezert nem fogsz kistesot vallalni.

Valoszinuleg tul magas szinten áll nalad a kulsoseg az ertekrendedben.

2020. ápr. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Miert, ha az, akkor mi van? Nem kell senkinek megindokolnod, miert dontesz ugy, hogy ne legyen meg egy gyerek. En speciel orultem volna, ha nem szuletik testverem, persze nem banom, hogy van, de szerintem egykenek lenni amugy is jobb.
2020. ápr. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
3 as sajnos beteg a leleked. Miert gondolodnigy?
2020. ápr. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
A gyermekvállalás kérdése maga mindig önző dolog, de ez nem feltétlenül negatív. Teljesen mindegy, miért nem akarsz másik gyereket vállalni, senkinek nincs köze hozzá a partnereden kívül.
2020. ápr. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Miért lenne beteg a lelke a 3asnak, ha ő nem akart testvért? Van, akinek nem való a több gyerek, vagy a testvér. Én sem akartam testvért, pláne nem kettőt, mégis van. Anyámnak pedig amúgy sem lett volna való a gyerek, szóval mindegy.

Kérdező, csakis a te döntésed, hogy akarsz gyereket, vagy sem, és miért nem, ha nem.

Mérlegelj, bár én inkabb a helyedben az önértékelési gondjaimat oldanám meg, utána gondolkodnék azon, hogy szeretnék még 1 gyereket, vagy sem.

2020. ápr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Én megértelek.18 évesen szültem és nagyon megviseltek a striák.Hozzá kell szokni és el kell fogadni hogy sajnos ez van.Most 38 vagyok,nem rég szültem és nem jöttek ki új csíkok,a régiek meg már halványak.Én egyáltalán nem vagyok önző,sőt a családom mindig sokkal fontosabb volt mint én.Ez nekem természetes.De jó hogy azért az embernek eszébe jut hogy milyen lesz a teste szülés után.Nekem is eszembe jutott,azért ennyi hagy járjon már nekrm is.Önző akkor lettem volna,ha terhesség alatt nem ettem volna ezt vagy azt amit megkívánok.Én ugy voltam vele,majd letornázom,nem érdekelt,csak a bava egészsége.Hidd el ful leszel rajta és már nem fog annyira érdekelni,mert az a fontos hogy a gyereked egészséges legyen.
2020. ápr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamilyen szinte önző,de ez normális!Úgyis eljön az idő,mikor azt gondolod,hogy úgy szeretnél 2.babát.Az felülírja majd a kinézetet.Másrészt,próbálj egészségesen enni,mozogni,és a nem lesznek önbecsülési gondjaid.Oh,52/162,az nagyon jó.

Nekem 3 gyerek van,68/171,de nem érzem magam elveszve,mert nem hanyagolom el magam.(na jó,néha igen...)Csíkok,kit érdekel,csak a férjem látja,neki is vannak,és?Elsővel én is 20kgot híztam,iszonyat vizes voltam..A második babával pedig 12öt.Mozogtam sokat,mert hiába fáradtság,hányás,alig élsz,el kell látni a meglévő gyerkőcöt!

A 3.baba után már azért több csík van a hasamon is,combom belső oldalán,de ezek arra emlékeztetnek,hogy szültem 3 csodaszép,okos gyermeket.Így is fel lehrt fogni!Kitartást neked és próbáld magadban helyrehozni a külső/belső dolgaidat!

2020. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

Mitol szaladt fel 20kg?

Gyereket sosem aldoznek be a mellem formainak elvesztese v stria miatt, plane ha mar log es strias, de nem vagyunk egyformak.

2020. ápr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én személy szerint imádom a gyerekeket és legalább kettőt szeretnék is. Egy vetélés után pedig az, hogy most állapotos vagyok és nem kellett rá sokat várni, a legcsodálatosabb dolog az életemben. Előtte sem, de most még pláne nem foglalkozom különösebben azzal, hogy milyen lesz a hasam szülés után. A genetikámból kifolyólag biztosan tiszta csík leszek, és jó pár kilót felszedtem már. Ez mégsem tántorit el attól, hogy legyen idővel 2. gyermekünk. Az emberi test formálódik szülés után is, ha az ember tesz érte.
2020. ápr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!