Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyerek vállalás, esküvő előtt?

Gyerek vállalás, esküvő előtt?

Figyelt kérdés

Sajnos mi is azok közé tartozunk, akiknek elmarad az idei esküvője.

Nem pánikolunk ez miatt, de 4 év együtt töltött idő után, mindketten szeretnénk mielőbb gyermeket.


Mit csinálnátok a helyemben? Milyen egy rendes nagy esküvő egy pár hónapos babával?


Lassan 5 hónapja volt egy missed ab-om, akkor már beleéltük magunkat, megtapasztaltam milyen amikor hallom a pici szívdobbanását...


Milyen terhesvitamint javasoltok? Femibion 0-ról mi a véleményetek?


Illetve arról, h ebben a helyzetben milyen a terhesgondozás, vizsgálatok.. Mennyire kockázatos ez most?



2020. ápr. 21. 09:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem ideális egy nagy esküvő pár hónapos babával. Nyilvan van rá példa, de pár hónaposan egy baba normalis esetben együtt tölti a napjait, sokszor éjjeleit az anyával. Órákig is szopiznak, elalszanak stb. Esküvőn nem tudsz minden egyes ébredésre etetésre ott teremni, másra bízni max 1 órara lehet az ilyen piciket. Ha pótolnátok a lagziz, szerintem kb 7-8 hónapos babaval mar akar élvezheti is a társasagot, játékot, törődést másokkal. Ilyenkor az etetés is könnyebb, hiszen ehet neki való babaételeket is.


A terhesgondozás jelenleg problémásabb. Orvosválasztasnál jelenleg 65 év felettiek kiesnek, genetikai ultrahangok elmaradnak, talan csak a 12. hetit csinálják. Ha nem muszaj, elkerülik a személyes rendeléseket, fizikai vizsgálatokat.

Szülni sok helyen nem lehet apával, jobb esetben teljes beöltözés szükséges.

Szülni pedig van, ahol- bár elképzelhetetlennek tűnik- maszkban kell...

Viszont ha most teherbeesnél, lehet, hogy a szigorítások már nem állnak fenn, mire a vizsgálatokra jarnál. Ki tudja...én hálát adok az égnek, hogy most nem vagyok terhes. Nagyon sajnálom a mostani kismamákat, én biztos elhalasztanám a babatervezést legalabb őszig.

2020. ápr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti, nem vállalnám be pár hónapos babával az esküvőt. Ha a gyerekemből indulok ki, fél éves koráig zombi voltam. Az első 3 hónapban örültem, ha zuhanyozni volt időm mellette. De van ismerősöm, akinek még 10 hónaposan is ugyanilyen nehéz a babájával. Nem tudhatod, neked milyen babát dob a gép
2020. ápr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Én osszehazasodnek a parommal, a lagzit meg megtartanank kesobb esetleg a templomi szertartassal, ha hajlotok ra.

En terhes vagyok, masodik babaval, nem erzem. Semmi hatranyat a jelenlegi helyzetnek.

2020. ápr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg majd latjatok, hogy babaval, vagy kisgyerekkel lagziztok-e inkabb.
2020. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mivel első gyermek lenne így nem látom át a dolgokat, ezért is fordultam hozzátok!


Köszönöm az eddigi válaszokat, mindegyik hasznos.


Hajlunk csak a polgári szertartás felé. :) csak nyilván mikor nem így tervez az ember, van egy kis csalódás érzet.


Magánrendelésekről van valakinek információja?

2020. ápr. 21. 10:05
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok, idén nekünk is elmarad az esküvő:( Talán jövőre, viszont nem lehetetlen, hogy hamarabb jön a baba. Én pár hónapos babával nem tartanám meg. Így lesz nekünk is valószínűleg, ha már lehet, egy pici polgári, aztán valamikor egy nagyobb, nagy családdal.
2020. ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Magam részéről, megtartanám a polgári esküvőt 2 tanúval. A baba "projekt" is menne tovább (mi sem álltunk le, mivel már 11 hónapja várunk a kis csodánkra) ki tudja mikor sikerül teherbe esni és megmarad-e a baba...én is túl vagyok egy spontán vetélésen.

Terhesgondozás kisebb kapacitással ugyan, de megy tovább, sok helyen csak a legfontosabb vizsgálatokat végzik el, panaszmentesség esetén nem is indokolt igazából a többi, persze megnyugtatásként nagyon fontos lenne. Amúgy ahova majd én szeretnék járni, ott minden a megszokottak szerint zajlik szigorúbb higiéniai előírások betartása mellett.

Ha nagyon szeretnétek, esetleg később megtartjátok a templomi (nem tudom tervben van-e) esküvőt és/vagy a lagzit. Minden baba más, ezt így előre nem lehet tudni, a tiétek milyen lesz. Én a magam részéről, mikor már tud járni a gyerek, akkor körül tartanám a bulit, tudjon össze-vissza mászkálni és ne unatkozzon :)

Én voltam ilyen korú gyermek bébiszittere esküvőn, tök jó volt :)

2020. ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csináljátok most egy polgarit, aztan ha a baba hamar összejön, akkor később egy fogadalom megújítását. Kb ha a baba 1-2 éves lesz. En ezt csinálnám. Nem papiroznam külön az apasagit, ha úgyis össze akartok házasodni.
2020. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Femibion 0 nagyon jó.

Én már terhes vagyok, és áprilisban volt időpontunk a szándékbejelentésre, de törölték, mert nincs személyes ügyfélfogadás. Szóval nem biztos, hogy a gyerek megszületése előtt össze tudunk házasodni. De mi amúgy is ilyen kis 15 fős esküvőt terveztünk, szóval szinte mindegy.

2020. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Pár éve volt nekem is missed ab-om. Mi hagytuk utána a gyerek kérdést egy időre, mert karriert szerettem volna. Ez meg is lett. Idén lett volna az esküvőnk, de elmarad, majd jövőre lesz. Viszont nekem határozott elképzeléseim vannak, nem vállalnék gyermeket esküvő előtt (az első terhességem nem tervezett volt, de ha rendben alakul megtartottuk volna). Így természetesen nem térünk rá a gyerek témára most sem, kivárjuk az időt. Pár hónapos babával a nagy esküvő nem lehet valami jó élmény szerintem. De mindenki csinálja úgy, ahogy jónak látja, én csak saját véleményt írtam.
2020. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!