Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kommunikáltátok a...

Hogyan kommunikáltátok a barátokkal éa a családdal a babatervezés tényét?

Figyelt kérdés

Nálunk jellemző, hogy összejövetelekkor azonnal felessel kínálnak, majd utána sörözés, borozás, kinek mi. Eddig jellemzően el is fogadtam, de így az aktív tervezés szakaszában már értelemszerűen nem szeretném. Viszont azt sem szeretném rögtön mindenki orrára kötni, hogy dolgozunk a babán, lehet hogy már meg is van, ezért nem iszom egy kortyot sem.

Bezárkózni sem szeretnénk erre az időszakra, kitudja mennyi idő mire összejön... Szóval egy picit meg vagyok lőve. Ti hogyan kezeltétek ezeket a szitukat?



#barát #gyerektervezés #összejövetelek
2020. szept. 13. 08:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igaz. Végülis egy-egy pohár bor csak nem árt meg... A babavárás első trimesztere is felvetődött bennem kérdésként. Nyilván ezt sem osztja meg az ember bárkivel.

Az a baj, hogy én azért normál esetben "tudok inni" és hatalmas a baráti/családi társaságunk, biztos hogy észreveszik, hogy jelentősen visszavettem, nekem pedig nincs kedvem magyarázkodni olyan dolgokról, ami szerintem is hálószoba titok. A korábbi életmódunk alapján legalább heti egy kertiparti, szülinap, stb. volt, ahol azért nem óvatoskodtunk a piával. Most szerencsére pont csendesülnek a programok, de azért így is lesz bőven és hát ezt azért nem tartom egészségesnek babatervezéskor. Mindenesetre igazatok van. Egy-egy pohár valamitől nem lesz baj. A töményet elkerülöm. A többit meg majd valahogy kimagyarázom. :)

2020. szept. 13. 09:56
 12/22 anonim ***** válasza:
80%

Miért ne mondhatnál nemet?

Nem vagytok már gyerekek, mi van, ha te nem akarsz inni?

Félelmetes, ha annyit iszol, hogy feltűnő, ha egyszer nemet mondasz rá. Röhejes is valahol, felnőtt vagy, nem?


A babatervezéshez meg senkinek semmi köze.

2020. szept. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
43%

Heti rendszerességgel jártok el és isztok alkoholt?

És ha nem iszol, azon fennakadnak mások? Mennyit iszol te alapjáraton? :O

Ez csak nekem nem normális???

2020. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek más a nem normális. Nem szoktam lerészegedni többnyire, de igen, heti szinten iszok/iszunk alkoholt. :) És igen, visszautasíthatom minden egyes programon természetesen, de az feltűnik, mivel eddig elfogadtam. A társaság bármely tagjánál, nem csak nálam. Nem érzem ezt azért főben járó elfogadhatatlan bűnös életnek.
2020. szept. 13. 10:14
 15/22 anonim ***** válasza:
30%
Hát szerintem nem normális. Főleg felnőtt emberek esetében. Egy tininél, akinek megfelelési kényszere van, persze.. de aki gyereket tervez feltételezem felnőtt. Nem kéne úgy is viselkedni? Hetente bulizni meg inni szerintem nem szülőkhöz méltó viselkedés. Olyan, mintha egyik téren már felnőttél volna, a másikon meg még nem. Ideje letenni a piát, remélem, hogy legalább az sikerülni fog.
2020. szept. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

Én értem mi a kérdező problémája, felesleges belekötni iszik-e vagy sem minden hétvégén. Nem az a baja, hogy vissza kell utasítani az italt, hanem az, hogy nem szeretné, ha ebből egyből kiderülne, hogy babát terveznek.


De kérdező, ezt nem tudod eltitkolni, úgyis feltűnől lesz. Max. most mondd azt, hogy faj kicsit a fejed, bevettél már két gyógyszert, ezért nem iszol.


De legközelebb úgyis kiderül. Mondjuk én megèrtelek, rohadt fusztráló, hogy mindig mindenki kérdezgetni fogja innentől kezdve, mikor lesz már gyerekm

2020. szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

Én meg pont arra akarok rávilágítani, hogy nem titokat kell mások orrára kötni, hanem változtatni kell az életmódon. Úgy is kelleni fog, terhesen és kisbabával se normális hetente inni járni, vagy bulizni és nézni, ahogy mások isznak, akkor meg inkább előbb kellene változtatni ezen. Talán ideje lenne felismerni, hogy az életmód nem passzol az élethelyzethez.


Azok meg milyen barátok, akiknek hazudni kell, hogy miért nem iszol, mert tukmálják a piát, ha kell, ha nem? Egészségtelen ez, fizikailag és érzelmileg is.

2020. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

17-essel totál egyetértek.

Egyébként meg nem elfogadható azt mondani hogy "Figyelj Pista tartottam kis önreflexiót és kicsit egészségesebben szeretnék élni, amúgy se vagyok már egyetemista, fejembe száll a pis, szóval köszi de most 1-2 deci bornál megállok."

Ha meg más is tukmálja akkor mondod hogy jaj pont ott van az asztalnál / most nem kívánom / bevettem gyógyszert.


Ha valaki lenne olyan tahó hogy rákérdez direktben én simán visszakérdeznék hogy "Ne haragudj Klári/Pista de ez tök magánügy, és nem gondolod hogy amúgy csak úgy élhetek kicsit másként, egészségesebben mint előtte?"


Aki ebből problémát csinál, meg hazudgálni, rejtőzni kell előtte, ahogy a 17-es írta, azt tök egészségtelen barátnak megtartani...

2020. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk sokszor volt ilyen buli, akkor férjem is és én is ihattunk.

Amíg csak terveztük, onnantól csak 1-2 pohárral ittam. Szerintem senkire nem tartozik, hogy mi épp babát akarunk... A teszt után az elmondasig pedig mindig valamiért haza kellett mennünk, szóval sosem aludtunk már ott, akkor én voltam a sofőr, így megusztam az ivást úgymond.

2020. szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
61%
Leheybh honapokig meg nem leszel terhes, megis mi a bubanat bajod lenne egy palesztol? Ennyite nem kell tulgondolni ezt. A tervezest nem szoktak csaladi korben megbeszelni, onnantol majd allandoan kerdezgetnenek, ha na mi van. Ami eleg rossz, ha ne adj Isten hosszu ideig nem sikerul. Addig lazulj le es elj, ahogy szoktal. Gondolom nem isszatok le magatokat a sarga foldig minden heten csalaidlag.
2020. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!