Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kommunikáltátok a...

Hogyan kommunikáltátok a barátokkal éa a családdal a babatervezés tényét?

Figyelt kérdés

Nálunk jellemző, hogy összejövetelekkor azonnal felessel kínálnak, majd utána sörözés, borozás, kinek mi. Eddig jellemzően el is fogadtam, de így az aktív tervezés szakaszában már értelemszerűen nem szeretném. Viszont azt sem szeretném rögtön mindenki orrára kötni, hogy dolgozunk a babán, lehet hogy már meg is van, ezért nem iszom egy kortyot sem.

Bezárkózni sem szeretnénk erre az időszakra, kitudja mennyi idő mire összejön... Szóval egy picit meg vagyok lőve. Ti hogyan kezeltétek ezeket a szitukat?



#barát #gyerektervezés #összejövetelek
2020. szept. 13. 08:50
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom hova tenni a rosszmájú megjegyzéseket, olyan könnyen ítélkeztek. Az életmódom szerintem tökéletesen megfelel a koromnak, ahogy a döntésünk is. Nem berúgni megyek a helyi parkba, majd a dizsibe riszálni heti kétszer.

Eddig sem ittam le magam a sárga földig, de ha elmegyünk egy esküvőre, kerti partira, szülinapi összejövetelre, babaváróra, közös nyaralásra, stb., akkor ittam/iszom, igen. Nagy a baráti és családi társaság, egész nyáron be voltak táblázva ilyen eseményekkel a hétvégéink és még egyáltalán nincs vége. Sosem voltunk "itthonülő" páros és nem is leszünk. Szeretjük ezt a jövős-menős életet, ez babával sem fog zömében megváltozni, alig várjuk, hogy itt legyen köztünk és vele is megoszthassuk azt a rengeteg örömet, ami minket ér a szeretteink által.

A 16-os tökéletesen látja mit is szerettem volna kérdezni. Nem kérdés, hogy vissza kell venni, a kérdés az, hogy hogyan tudom kihúzni magam ezek alól úgy, hogy a társaságainkat ne kelljen elhanyagolni, de ne is legyen rögtön egyértelmű, hogy mire készülünk. A kérdésemre kaptam nagyon jó és praktikus válaszokat, ezeket nagyon köszönöm és le is zárhatjuk a témát. :)

2020. szept. 13. 16:19
 22/22 anonim ***** válasza:

Te felnőtt nőnek érzed magad? Ha eddig nyelted a piát mint egy szivacs, most meg már nem, akkor szerintem senki sem azt fogja gondolni, hogy gyereket tervezel, hanem azt, hogy már terhes is vagy!

Amúgy meg ha kérdezik, miért nem iszol mostanában mint a güzü, akkor azt mondod, hogy elhatároztad, hogy nem iszol mostmár annyit mint eddig. Ennyi. Senkinek nem tartozol bővebb magyarázattal, nem értem hogy neked ez miért nem evidens? Nem tudsz magadért kiállni???

2020. szept. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!