Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fog.gátló mellett teherbe...

Fog.gátló mellett teherbe esés! Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ilyenről tudom mindenki hallott már. De arra volnék kíváncsi hogy konkrétan ismertek e olyat akinél így volt,nemcsak szóbeszéd !

Az előző levél szedésénél 2 tablettát elfelejtettem,márcsak másnap jutott eszembe amikor bevettem volna az aznapit. Ez a két tabletta 1 hét eltéréssel volt,tehát nem egymás után.

Másfél hete hőhullámokkal,erős hányingerrel küzdök. Mindig volt amire fogtam,hiszen nem egy nyugis munkahelyem van. A stresszre,kimerültségre,rossz kajára gondoltam.

De ma jutott eszembe a kimaradt tabletta.

Yadine-t szedek egyébként. Mostmár 2 és fél éve.

A normális válaszokat megköszönöm.



2020. dec. 31. 20:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%
Azért ez nem egészen így van, hogy “fogamzásgátló mellett”, ha kihagytàl tablettát, esély van a teherbeesésre,az nem rendeltetésszerű használat. Nem hiszem el, hogy mindenki rendesen szedi és teherbeesik. Az esetek legnagyobb részében van valami hiba, aztán azt mondják “védekezés mellett esten teherbe”. Igen, ez kb. olyan, mintha kiszakadna a gumi.
2021. jan. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%

Bocs, de ha szarul szeded, és terhes leszel, az nem tabletta hibája. Előírás szerinti szedés esetén 0.8 a pearl indexe, "átlagos" szedés mellett még 6. Baromira nem mindegy. 4 év alatt nem sikerült teherbe esnem mellette, de mondjuk én betartom a szabályokat...

Egyetlen ismerősöm van, aki tabi mellett lett terhes, de ő meg is mondta, hogy fiatal volt, össze-vissza szedte.

2021. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%
7 évig szedtem Yadine-t. Nem lettem terhes mellette. Bár én nem is hagytam ki soha egyetlen szemet sem. Előírás szerint szedtem mindig. Ha a beszedést követő 4 órában hányás vagy hasmenés jelentkezett, pótoltam a szemet. Antibiotikum kúra idején pedig használtunk óvszert is. Ez az, amit megfelelő szedésnek nevezünk. Így KIZÁRT a teherbeesés.
2021. jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%

Ne beszélj már hülyeséget utolsó, tökéletes szedés mellett is LEHETSÉGES a teherbeesés, ugyanis 100%-os védelem NEM létezik! Pearl index mond valamit...?!


Én is óramű pontossággal szedtem a gyógyszert, soha nem hagytam ki egy szemet sem, nem hánytam, nem ment a hasam és antibiotikumot sem szedtem, mégis terhes maradtam... De szerencsére még időben észrevettem, így nem csúsztam ki az abortusz határidőből.

2021. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
26%
Igen, egyik barátnőmnek pár éve. Ők elvetették, nehogy beteg legyen.
2021. jan. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
ha kihagytal 2 tablettat is, akkor sajnos nem csoda hogy teherbe estel, nem veletlen hogy szigoruan be kell tartani az idopontikat.
2021. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Ebben a két időpontban a 12 órás műszakból 16 lett,aztán mikor hazaértem este 10kor kidőltem.

9 éve szedek gyógyszert,még nem volt ilyen hogy kimaradt volna.


Mindenesetre köszönöm hogy irtatok.

2021. jan. 2. 05:15
 18/24 anonim ***** válasza:
csinaltal mar tesztet vagy csak a hohullamok es a rosszullet miatt gondolod ?
2021. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam kerdezni, mint az utolso.
2021. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Délután megyek bevásárolni. Veszek tesztet aztán kiderül. Ma is jelentkeztek ezek a tünetek. Reggel munkába menet a kocsiban is volt. Hirtelen hányinger,hidegrázással és szédelgéssel. Félre kellett állnom 2 percre. Illetve bent is melómban hóhullámok,erős émelygés.
2021. jan. 2. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!