Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A covid oltás rontja a spermákat?

A covid oltás rontja a spermákat?

Figyelt kérdés

Mostmár több ismerőstől is hallottam, akik babát szeretnének, lombikra készülnek hamarosan, hogy oltás után totálisan lecsökkent a sperma szám, vagy ami maradt, az sem valami életképes...

kérdésem annyi lenne, hogy van e itt olyan, aki hasonlókat tapasztalt?

Engem direkt a babaprojekt miatt nem oltatunk be, mert gyógyszeres kúra/kezelés alatt vagyok, emiatt nem hagynám abba hónapokra, mikor már célegyenesben vagyunk. A páromat viszont ma oltanák be kínai vakcinával, de így félek, ha ez igaz, akkor így is úgy is cseszhetjük az egészet, nem fog működni... nemtudom mitévőek legyünk.



2021. ápr. 27. 07:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Viszont vmi hormonális hatása van,mert többek ciklusát eltolta,másképp jött meg,van akinek kevesebb,van akinek több. Nekem kevesebb lett de elhúzódott majdnem 10 napig :( Van akinek klimax után újra megjött tőle. Pfeizer. Pedig annyira ezt akartam és bízok benne,de azért ez fura . A kismamákat nagyon sajnálom,nem lennék most terhes :(
2021. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
11, egy sima antibiotikum kúra is összezavar egy ciklust...
2021. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Jó, oké de azért a kérdésre nem szeretne valaki érdemben válaszolni, vagyis hogy FÉRFIAKNÁL okoz-e bármit ami érinti a termékenységet? Az én férjem is ma kap kínait délután, szintén babaprojektben vagyunk ezért én nem oltatom magamat most és ugyanezek az aggályaink.
2021. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

Na itt az érdemi válasz:

A spermiumok termelődéséhez kb. 3 hónap kell. Tehát ha bármilyen negatív hatás éri őket, a hatás megszűnése után 3 hónappal visszaáll a korábbi állapot.


De a feltevés is nevetséges. Mintha a világtörténelemben ez lenne az első védőoltás! Influenza ellen sok éve oltanak milliókat. A csecsemőkori oltások már ötven éve is bőven mentek - és hála nekik, sok betegséget és halált tudunk megelőzni.

Ezek után itt van egy olyan járvány, amilyen 100 éve volt utoljára, ami teljesen felforgatja immár több, mint egy éve a mindennapi életet, örülni kéne, hogy van védőoltás (100 éve a spanyolnátha ellen nem volt), és akkor nekiálltok ilyeneken agyalni.

És teljesen jogosan vetette föl az egyik válaszoló, hogyha a férj elkapja a koronavírust, az kevésbé viselné meg a spermiumait???? Ha bármilyen hatása is van az oltásnak a spermiumokra, az oltás nélküli megfertőződésnek csak erősebb hatása lehet. Erre miért nem gondoltok???

2021. ápr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%

Én nem hagynám hogy rajtam kísérletezzenek.

Tény, ezelött is volt védőoltás. De 10 évig is fejlesztik őket, kísérleteznek, tökéletesítik. Ez mind összecsapott, rámondják hogy jolvanaz, megvéd, de honnan tudod hogy nincsennek olyan mellékhatásai, amik után lehet hogy soha többet nem lehet gyereked, vagy beteg lesz, ha nem is most, de késöbb derül majd ki.

De oltsátok magatokat, utána meg gyertek ide sírni, hogy évek óta próbálkoztok de nem sikerül...

2021. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%
15, gondolom, az évente más törzs ellen védő flu-ra is ezt mondod. Fogalmad nincs a védőoltásokról.
2021. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%
Azok akiknek semmi fogalmuk nincs az oltásokról, se a biológiáról, minek osztják az észt? Mint a 15ös...Ezt az oltást se 1 nap alatt fejlesztették ki... komolyan legalább olvass már utána, mi hogy működik... nem csak az oltásnál, hanem az emberi testben is.
2021. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kedves 13-mas, megkapta a férjem végül. Szerintem nem lesz gond, nyugodtan ti is adassátok be.
2021. ápr. 27. 14:53
 19/20 anonim ***** válasza:
78%
18: köszi a bíztatást, a férjem most megy éppen az orvoshoz érte! :)
2021. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy virsuinfekcio is hónapokra lerontja a sperma számot.hatha nem lesz gond.
2021. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!