Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagy kérés, hogy várjunk még...

Nagy kérés, hogy várjunk még 2 évet a gyerekkel? Miért nem ért meg?

Figyelt kérdés

Azt beszéltük a párommal korábban, hogy ennek az évnek az elején megpróbáljuk a gyerekvállalást.

Másrészt történt valami a munkám során. Tanító vagyok. Ősszel egy új osztályba raktak, 2. osztályba. Az osztályban van egy tanuló, akit mindenki utál: az összes tanuló, az összes tanár de szó szerint! Aztán megismertem egy teljesen más oldalát. Nem a bukásra álló, hisztis, mindenféle tanulási és magatartás zavarral küzdő kislányt. Járt az online tanulás alatt felügyeletbe, ahol kevesen voltunk és még jobban elmélyült a kapcsolatunk. Hajlandó volt velem külön gyakorolni.


Tudni kell rólam, hogy alapvetően nem az iskolában élem az érzelmi életem. De most 2 hete egészségügyi okok miatt nem tudtam menni iskolába. Telefonon beszéltem ott tanítókkal és azt mondták, hogy a kislány megint kifordult magából, nem bírnak vele.

Aztán pénteken voltam, és sírva szaladt hozzám és kérdezte, hogy mikortól jövök megint. A naplóját is megmutatta, amiben leírta, hogy úgy érzi mindenki bántja.


Jó suliban tanítok, ritka az ilyen gyerek akivel otthon ennyire nem törődnek. Ha a tanítójával nem tanul (eddigiekkel nem tudott), akkor szerintem sok jó nem várható, mert otthon semmit nem törődnek vele.

Most érzem először szakmailag és érzelmileg is először a nyomást emnyire. De inkább érzelmileg. Tudom, hogy lesz felsős, amikor elkerül tőlem. De az még 2 év, addig rengeteget fejlődhet, ha én is jól csinálom, már ez az 1 év is látványos.

És akkor itt a baj. A párom nem ért meg. Megbíztam benne és elmondtam neki, hogy ez van és védekezzünk újra, mert én most ebben a pillanatban nem akarok eljönni. Fiatalok vagyunk, ráérünk még. Miért nem lehet 2 évet várni? Ha egyszer így érzek, akkor tényleg jó lenne most egy gyerek? Mit tehetnék? Kb az utóbbi 2 hónapban remegve vártam a menstruációm, mert nem akartam, hogy teherhes legyek. De ezt még magamnak sdm akartam beismerni ezelőtt.


2021. máj. 8. 19:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén szólva én sem értenélek meg. Gyógypedagógus vagyok. A gyerekek,akiket én tanítok 80%-a állami gondozott,nem véletlenül. Sokakat bántalmaztak,megerőszakoltak, alkohollal itattak, éheztették stb. Lakásotthonban is sajnos előfordul a bántalmazás,ha nem is a nevelők,hanem a többi gyerek részéről. Még ők is kinézik egymást és ugyanúgy vannak piszkálódások. Nagyon közel állnak hozzám és szeretem őket.Vannak olyanok is,akiket néha haza is hoznék,mert annyira szerethetőek, DE én nem vagyok az anyjuk,apjuk, nagyszüleik,nevelőjük. Ez nem az én feladatom,hogy szüleik helyett szüleik legyek. Segíthetem őket mindenben(ez is a dolgom és meg is teszem),de,ha én gyereket szeretnénk úgy igazán komolyan eszembe sem jutna, mert a saját gyerekem, kapcsolatom sokkal előrébb való,mint más gyereke. Az ember alapvetően "önző", főleg egy ilyen témában. Szerintem itt nem a kislány az ok, hogy te miért nem akarsz gyereket. Inkább gondolkozz el, hogy mi a mélyebb probléma.

Én anno 3 éve gyereket akartam és lett is. Őszintén szólva nem az járt a fejemben, hogy mit fognak szólni a gyerekek,hanem, hogy milyen neve legyen a gyerekünknek és hogy,hogyan rendezzük be a gyerekszobát.

2021. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
63%

Pedagógusként én teljesen megértelek. Nekem is volt olyan “gyerekem”, akit szó nélkül hazahoztam volna, szintén ilyen otthon elhanyagolt kis rosszaság, aki egyébként okos és kedves volt, de valamiért csak velem. Szóval szerintem ez nem kifogás, hanem valódi szituáció. Mi ekkor nem hagytuk abba a próbálkozást, de akkor már 3 éve vártuk a gyereket, szóval nem volt sok esély rá, hogy összejön.


A másik dolog pedig úgy gondolom, kettőtök döntése kell, hogy legyen. Ha az egyik fél (bármelyik) nem akarja, akkor nem szabad erőltetni, mert valaki mindenképpen szenvedni fog. Mi a 3. babával vártunk miattam, szerettem volna 1-2 évet, amikor nem szoptatok és terhes sem vagyok. Imádtam mindkettőt, de éreztem, hogy kell egy kis pihi a testemnek. A férjem maximálisan megértett és tánogatott.

2021. máj. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
94%

Hány évesek vagytok?

Mikor beszéltetek meg, hogy most jöhet a gyerek? A párod meddig várt arra, hogy rábólints?

Gondolom szimplán átverve érzi magát. Megbeszéltetek valamit, te meg visszakozol. Lehet, hogy neked csak 2 év, de lehet, hogy ő már 3 éve arra ár, hogy végre gyereket vállaljatok.

Szóval:a te szemszögedet látjuk, mi van a pároddal?

2021. máj. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
84%

Ha már egyszer eldöntöttétek, megbeszéltétek, hogy belevágtok, és te a kislány miatt kihátrálsz, azt én sem érteném meg. Ha más van a háttérben, azt még jó lenne kideríteni, kibeszélni, mert így honnan tudja a párod, hogy egyáltalán tervezel-e gyereket a jövőben? Oké, 2 év múlva ez a kislány felsőbe megy, de mi van, ha addigra lesz egy másik gyerek, aki a szívedhez nő? Akkor miatta megint éveket csúszik a saját gyerek?


Szerintem gondold át alaposan, akarsz-e egyáltalán gyereket a közeljövőben, és beszéljétek át újra a pároddal a dolgot... Ha csak a kislanyra hivatkozva várnál még éveket, azt én sem tudnám megérteni...

2021. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Hát nem vár évek óta, az biztos! Nyáron költöztünk az új házunkba és azt beszéltük, hogy kb félév alatt elkészülünk teljesen a felújítással és akkor. Na így lett ez év elején. De előtte nem éreztem az égető vágyat részéről. Most van rágörcsölve valamiért. Lehet ő is azt hiszi, hogy valami más van? Ami még idegesíti, hogy engem miért nem zavar, hogy nem sikerült azonnal.


Nagyon fájna ha elhagyna. De én már nem tudok mit mondani, ha emiatt alhagy, akkor talán jobb is. De én nem akarok már ebben a stresszben élni.

2021. máj. 8. 20:51
 16/33 babyboom567 ***** válasza:
90%
Mindig lesz egy ilyen gyerek,ha ő elmegy felsőbe, akkor majd jön egy másik.
2021. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is voltak ilyen gyerekek az oviban. Az egyik kislány szinte minden másnap eszemben van. És őszintén mondom, hogy bárcsak lehetnék az ő anyukája is. De ettől függetlenül, én vágytam a saját gyerekre, mindennél jobban. Te valamiért most nem. Vagy nem vele. De sajnos, hogy igenis a gyereknek ártasz a legnagyobbat, ha te most rá vetíted ki ezt az egészet. Ezt kellene legelőször is belátnod. Utána jön a többi.
2021. máj. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%

Most ezzel az erővel a párod is megkérdezhetné tőled, hogy nagy kérés a megbeszélt dolgokhoz tartani magad?


Nyilván, ha nem akarsz gyereket, akkor ne legyen, de szerintem jogos a párod reakciója.


Lényeges az is, hogy hány évesek vagytok és ki mióta vágyik a gyerekre.

2021. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok pedagógus, de szakmaiatlannak tűnik, amit csinálsz és a kislány is meg fogja szívni, mert ha nem vagy mellette, akkor ennyi, ugyanolyan rosszá válik. A pároddal kapcsolatban pedig, van egy olyan dolog, ami az emberek nagy részére igaz, ha már elhatározták magukat, akkor ragaszkodnak az elképzelésükhöz. Én sem fogadnám el, hogy most visszakozol és valószínűleg el se hinném, hogy, egy tanítvány miatt. A diákok jönnek-mennek és nem szabad ennyire belehelyezkedni az életükbe, neked is a saját életeddel kellene törődnöd.
2021. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
93%

Nincs meg benned a következetesség.

Azt mondtad neki, várjatok eddig, mert... most megint várjatok, mert.... aztán jön még valami. Nem csodálom, hogy kivan.

Azt magadban kell helyretenni, hogy miért nem akarsz. Ez a kislány dolog kifogás. Beláthatnád, hogy oké, most segítesz neki 2 évig. Utána mi lesz? Nem vagy pártfogó, mint akik a drogosokat meg alkoholistákat támogatják.

2021. máj. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!