Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagy kérés, hogy várjunk még...

Nagy kérés, hogy várjunk még 2 évet a gyerekkel? Miért nem ért meg?

Figyelt kérdés

Azt beszéltük a párommal korábban, hogy ennek az évnek az elején megpróbáljuk a gyerekvállalást.

Másrészt történt valami a munkám során. Tanító vagyok. Ősszel egy új osztályba raktak, 2. osztályba. Az osztályban van egy tanuló, akit mindenki utál: az összes tanuló, az összes tanár de szó szerint! Aztán megismertem egy teljesen más oldalát. Nem a bukásra álló, hisztis, mindenféle tanulási és magatartás zavarral küzdő kislányt. Járt az online tanulás alatt felügyeletbe, ahol kevesen voltunk és még jobban elmélyült a kapcsolatunk. Hajlandó volt velem külön gyakorolni.


Tudni kell rólam, hogy alapvetően nem az iskolában élem az érzelmi életem. De most 2 hete egészségügyi okok miatt nem tudtam menni iskolába. Telefonon beszéltem ott tanítókkal és azt mondták, hogy a kislány megint kifordult magából, nem bírnak vele.

Aztán pénteken voltam, és sírva szaladt hozzám és kérdezte, hogy mikortól jövök megint. A naplóját is megmutatta, amiben leírta, hogy úgy érzi mindenki bántja.


Jó suliban tanítok, ritka az ilyen gyerek akivel otthon ennyire nem törődnek. Ha a tanítójával nem tanul (eddigiekkel nem tudott), akkor szerintem sok jó nem várható, mert otthon semmit nem törődnek vele.

Most érzem először szakmailag és érzelmileg is először a nyomást emnyire. De inkább érzelmileg. Tudom, hogy lesz felsős, amikor elkerül tőlem. De az még 2 év, addig rengeteget fejlődhet, ha én is jól csinálom, már ez az 1 év is látványos.

És akkor itt a baj. A párom nem ért meg. Megbíztam benne és elmondtam neki, hogy ez van és védekezzünk újra, mert én most ebben a pillanatban nem akarok eljönni. Fiatalok vagyunk, ráérünk még. Miért nem lehet 2 évet várni? Ha egyszer így érzek, akkor tényleg jó lenne most egy gyerek? Mit tehetnék? Kb az utóbbi 2 hónapban remegve vártam a menstruációm, mert nem akartam, hogy teherhes legyek. De ezt még magamnak sdm akartam beismerni ezelőtt.


2021. máj. 8. 19:34
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
51%
Igen, nézem a párja szemszögéből is és továbbra sem látom be miért a követelőzés és hiszti a reakció ahelyett, hogy megpróbálna segíteni abban, hogy kiderüljön mi a valós ok. Én sem gondolom, hogy a másik gyerekkel szembeni érzések azok, de akkor sem az a megoldás, hogy nyomást helyezünk a Kérdezőre és szegény becsapott párját sajnáljuk. Ez ennél összetettebb. Megértem a párja csalódottságát, de egy közösen leélt élet tartogatni fog még kihívásokat, hol az egyik, hol a másik félnek van szüksége támogatásra és megértésre. Én nem értem, hogy miért következne abból, hogy a Kérdező most nem akar gyereket az, hogy soha nem fog akarni. Élethelyzetek vannak, a jelenlegiben a Kérdező nem szeretne gyereket vállalni és dolga van azzal, hogy miért nem. Én csak azt mondom, hogy a párja támogatásával könnyebb lenne kideríteni mi az oka és nagyobb eséllyel lenne közös jövő, mert az empátia megerősít egy kapcsolatot, az erőltetés és türelmetlenség meg nem.
2021. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező ki is fejtette miért nem akar gyereket, mégpedig az h erről a gyerekről akar gondoskodni még 2 évig. Nem nagyon akar mással takarózni én úgy vettem észre.
2021. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha az én párom választaná más gyerekét egy saját helyett, főleg, hogy vágyom rá, hát én sem lennék boldog. Főleg, hogy ha meg is beszéltük, bele is éltem magam. Nyilván nem zsarolnám meg ilyenek, de elgondolkodnék, hogy mennyit is érek neki.
2021. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!