Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan ne görcsöljek rá?

Hogyan ne görcsöljek rá?

Figyelt kérdés
Kicsit eltúlozva, de azért kezdtem el Magyarországon főállásban dolgozni, mert babát szerettünk volna és jogosultságot az állami támogatásokra. Már egy éve dolgozok, próbálkozuk a babával és nem jön. Elkezdtük a kivizsgálásokat, egyenlőre minden eredmény tökéletes. Sok helyről kapjuk vissza, hogy ne görcsöljünk rá. De hogy lehet erre nem rágörcsölni?? Eleve nagyon stresszes a meló, alig várom, hogy eljöhessek onnan, de ez fizet jól és ígyis sok idő volt még elhelyezkedtem. Viszont amíg ennyire stresszelek és várom, addig nem tudok nem rágörcsölni. Mit csináljak? Már teljesen kivagyok.

2021. máj. 25. 20:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb, legempátiahiányosabb dolog amit mondhatnak, hogy ne görcsölj rá...

Én azt vettem észre, sokkal kevésbé visel meg ha megjön és nincs baba, ha nem foglalkozok ezzel minden nap. Úgyhogy hanyagoltam a fórumokat, és elkezdtem nem odafigyelni arra, mikor van peteérésem, mikor szexelünk, ilyesmi.

Egyébként nincs olyan hogy nem görcsölsz rá, hiszen nagyon-nagyon szeretnéd és régóta várod, természetes, hogy ez foglalja le a gondolataidat.

2021. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Tűzz ki rövidtávú terveket, amit terhesen vagy babával nem feltétlenül tennél már meg.

Egy fesztivál, egy ejtőernyőzés, ilyesmi.

2021. máj. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Szerettem volna még egy szezonra kimenni külföldre dolgozni, de a covid miatt nem tudtam, így elhelyezkedtem itthon, hogy jöhessen a baba. Már merek felmondani, hogy mehessek, mert azzal éveket csúszhat az egész.

Más kisebb céljaim pedig most alig vannak. Legbelül mindenről lemondtam és a babát helyeztem elsőnek az életemben. Nem merek semmit tervezni annyira bizontalan minden.

2021. máj. 25. 21:11
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet nem rástresszelni, csak ha már feladtad.
2021. máj. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Rá stresszeltem 2 éves a fiam, de a munka undor okozhatja uncsitesóm 1 éve próbálkozott utálta melóhelyet, eljött új helyen 2.hónapban összejött a baba 4 éve azóta 3 fia van😁😁
2021. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg csak úgy nem lehet rágörcsölni, ha gyakorlatilag lemondasz róla. Én így voltam az első gyerekkel. Nagyon nehezen akart összejönni, aztán már annyira elegem lett a sok kudarcból, hogy inkább találtam más életcélt. És akkor jött össze. Második gyerek meg csak úgy becsúszott, pedig úgy voltam vele, jön, amikor jönni akar. Semmi rágörcsölés nem volt, nem figyeltem például, hogy mikor van ovuláció, akkor voltunk együtt, amikor olyan kedvünk volt. Szerintem, ha nincs stressz és kiegyensúlyozott az ember, sokkal könnyebben összejön.
2021. máj. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én három vetélés után adtam fel.Nem érdekelt az egész,és mérges is voltam mindere és mindenkire.Akkor lettem terhes és maradt meg a kislányom!Másfél éves már. :) 🙏🙏
2021. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nálunk amikor nem jött már 1 éve lassan, akkor én elkezdtem B terven gondolkodni, hogy mit szeretnék az életben csinálni/elérni, ha nem lehet gyerekünk, illetve megpróbálni másra koncentrálni pl új munka stb és nem a baba köré építeni mindent, mert abba lehet igazán belekeseredni (tapasztalat).

Aztán közben annyira jól kitaláltam magam, hogy egy percre megfordult a fejemben, hogy talán nem is kell gyerek..na akkor összejött :)

Szóval szerintem az első lépés, hogy keresel másik munkát és persze próba idő alatt kicsit szüneteltetitek a dolgot, hogy ne csak erről szóljon az élet. Kell egy kis fellélegzés. Szurkolok!

2021. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 AlexandraL22 ***** válasza:
37%
Szóval ha teherbe akarsz esni legjobb ha nem akarsz teherbe esni és nem akarsz gyereket? Egy csomó ismerősöm rágörcsölt és anya lett 🤷🏼‍♀️
2021. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%
Gratulálok, hogy megragadtad a lényeget 9-es. A lényeg az volt, hogy ne őrüljön bele és páran elmondták a történetütek. És persze, valakinek összejön akkor is, ha nem akarja, de sok embernél tényleg valamiért csak akkor amikor már kínjában picit elengedi a dolgot..hogy ez a stressz szinttel vagy valami mással van összefüggésben, azt franc se tudja. Senki sem mondta, hogy törvényszerű.
2021. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!