Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pozitív hcg teszt után hogyan...

Pozitív hcg teszt után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kinek kell, hogy szóljak?

Háziorvosnak?

Vagy ha van magánnőgyógyászom, akkor neki?

És hol történik a terhesség uh-s megállapítása? Mindenképp tb-s alapon kórházban?

Bocsi ha sok a kérdés.


2021. okt. 14. 15:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Illetve mikor szóljak? Ma lett pozi a tesztem, de vasárnapra nem várom. Várjak hétfőig?
2021. okt. 14. 15:28
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Ott állapíttatod meg a terhességed, ahol akarod. Ha akarod, elmész a magánorvosodhoz, ha akarsz, akkor még kérsz időpontot az állami rendelésre.

Viszont betöltött 6 hétnél előbb teljesen felesleges elmenni, mert úgy sem lát semmit. Szóval időpontot akár kérhetsz is, de még nyugodtan üljél a fenekeden legalább 2 hetet.

2021. okt. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
A háziorvosodnak egyelőre nem sok köze van hozzá, ő majd akkor jön a képbe, ha meg van állapítva az élő terhesség.
2021. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Én nem is kaptam a betöltött 6.hétig időpontot, és szerintem ez jól is volt így. Terhességet megállapítják magánban is és államiban is, ahova

Menni szeretnél. Viszont ha vasárnapra nem várod, bőven ráérsz. Csak felesleges stresszt okozna, ha ezt meg azt MÉG nem látna a doki.

2021. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Okés. De szólni sem kell a dokinak, hogy terhes vagy? Se házidokinak?

Illetve ha nem magánba megyek, akkor hol kérek időpontot? Nem kell beutaló a házidokitól? (Bocsi de hiányosak az ismereteim ezen a téren)

2021. okt. 14. 15:42
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Huh neked nem lesz egyszerű dolog a gyermekvárás :) felhívod a magánrendelőt és kérsz egy időpontot. Ennyi. Senkinek nem kell szólni róla, max ha valami miatt kórházba kerülsz, akkor ott szólni kell, hogy ne nyomjanak tele gyógyszerrel. De amíg nem történt meg a terhesség megállapítás addig nem számít élő terhességnek, nem érdekled addig sem a háziorvosodat, sem a védőnőt sem senkit.
2021. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
El lehet menni. A nőgyógyászod állapítja meg a terhességet hüvelyi uh-val. Kapsz róla egy papírt, elküld, hogy jelentkezz terhesgondozásra ahhoz a védőnőhöz akihez tartozol, ezt utca szerint ki lehet keresni az interneten. Tőle kapod meg a terhességi kiskönyvet amiben minden le van írva hetekre lebontva, hogy hova kell menni. Boldog babavárást!
2021. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van nőgyógyász orvosod mondjuk akihez rákszűrésre jársz felhivod hogy pozitív lett a teszted (ráér hétfőn) és szeretnél időpontot kérni. Valószínűleg megkerdezi mikor volt az utolsó menstruációd és azalapjan ad időpontot. Kb 6-7 hetesen érdemes amúgy menni, mert addigra már van szivhang. Ha korábban mész és még nincs szivhang, akkor vissza fog hívni az orvos 1-2 hét múlva.

Ha nem magán úton szeretnéd akkor felhivod az illetékes kórházat/sztk-t és kérsz időpontot.


Amint van szivhang, van élő terhességed, amit papírt kapsz azzal lehet felkeresni a védőnőt, aki ad kiskönyvet. A kiskönyvvel lehet menni a haziorvoshoz, aki kitölti azt, ez beutalo a többi vizsgálatra (pl fogászat, vérvétel)


Genetikai UH a 12.heten van, ezt nem minden orvos végezheti el, így ezt valószínűleg a magán orvosod nem fogja tudni, vagy államiba mész, vagy magán intézménybe.

Érdemes minél előbb időpontot kérni a terhesség megállapítás után, kikérheted az orvosod véleményét is mit ajánl.

2021. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene szólni? Komolyan nem értem miért érdekelné a háziorvosod az éppen csak 4 hetes terhességed:D

És a területileg illetékes szakrendelőbe kellene időpontot kérni....google. És nem, nőgyászati rendelésre nem kell beutaló.

2021. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Rendben, így már értem, köszi:))

Még 1 kérdés és abbahagyom:

Ha szttk-ba jelentkezek be, ott kell mondanom, hogy pozi teszt mitt kérem az idôpontot, vagy nem és majd csak a helyszínen mondom a dokinak, hogy ezért, meg azért jöttem?

2021. okt. 14. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!