Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Minden teszt csak elmaradt...

Minden teszt csak elmaradt menstruaciotol mutatja a tehességet? Kulfoldon van más

Figyelt kérdés

Szoval külföldön mikor kint voltam ott mondta egy patikus, hogy asszem fogamzastol mér 2 héten belul kimutatja vmelyik terhesteszt az esetleges terhességet. De nem tudom annak mi is volt a neve.



Itthon csak olyan terhes tesztek vannak amikkel meg kell várni az elmaradt menstruacio idejét?


Csak mert nem tudom mikor kene megjönnie, mikor volt meg októberben.


Durva lenne az exemtől megkérdezni, hátha emlékszik. Ezt ugy kihagynám. De kérdezzem meg?


2021. nov. 27. 13:15
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

". Először is a spermiumok bejutnak a szervezetedbe és ott várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy akár 2-3 napig is várnak rá, mert éppen nincsen peteérés. Ha félidőben történt az “akció” akkor jó eséllyel 1 napon belül összetalálkoznak a spermiumok és a petesejt és megtörténik a fogantatás.


2. Ezt követően 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, és a fogantatástól számított 7 nap múlva megkezdődik a beágyazódás. Innentől kezdve már lehet HCG a véredben. Ha a ciklus kezdetétől fogva mérted a testhőmérsékletedet, akkor most azt tapasztalhatod, hogy megemelkedik a testhőmérséklet."


[link]

2021. nov. 27. 15:38
 42/48 A kérdező kommentje:

Foly

"


3. A beágyazódás 5 napig tart, tehát a 12. napon fejeződik be, innentől kezdve rohamosan nő a HCG mennyisége és a 14. napon már kimutatható a vizeletből is (ha rövidebb a ciklusod, akkor már 1-2 nappal hamarabb is). A baba ekkor már 0,5 mm-es"

2021. nov. 27. 15:39
 43/48 A kérdező kommentje:

Tehát fogamzástol a 10-12. Napon ahogy először linkeltem van hcg a szervezetben.


Az esemeny utáni megakadályozza a beágyazódást ugyan de a szervezet attol még termelhet épp hcg -t. De az majd elmulik.

2021. nov. 27. 15:40
 44/48 A kérdező kommentje:

Ma vagyok pont a 14. napon.

Szoval teszteljek vagy felesleges?

2021. nov. 27. 15:43
 45/48 A kérdező kommentje:

Plusz a petesejt ha be is ágyazódik az esemény utánitol le fog válni a méhfalról.

Ebben a pillanatban van esélye kimutathato hcg nek.Szerintem. es itt jön képbe az álpozitív teszt esélye is.

Es akkor ehhez hozzáveszem azt is hogy a szervezet hormonműködését teljesen borítja a tabletta.


De mantrázom, hogy nem vagyok terhes es kesz.

2021. nov. 27. 15:52
 46/48 anonim ***** válasza:
37%

Figyu cica leírom ha már ennyire aík butuska vagy, netalántán hiányoztál épp biosz óráról..


Szóval! Aktus után 2-3 nap is eltelhet mire a petesejt és a spermium találkozik. De ehhez elsősorben peteérésnek kell lenni. Ha sikeres a megtermékenyülés, elkezd vándorolni a petevezetékben. 5-7 napon érkezik a petevezetőből a méhbe. Ezután 2-3 nap mire elkezd beágyazódni, ami 5 napig eltart. Amikor befejeződött a beágyazódás, na akkor kezd el a szervezet HCG hormon termelni.. Minél több a hcg a szervezetben annál könnyebben mutatja ki a terhességi teszt.



Az eseményutáni tabletta nagyon magas sárgatest hormont tartalmaz. Ami a beágyazódást, vagyagát az ovulációt akadályozza meg azzal, hogy a méhnyálkahártya levállik.

Van 72 órás illetve 120 órás.

A 72 órás az első 24 órában a leghatékonyabb, az idő előre haladtával csökken a mehanizmusa a 120 órással ellentétben.



35-38 napos ciklus pedig nem normális.

2021. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
26%
Mire leírtam kigugliztad..
2021. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
71%

35 napos ciklus még teljesen normális, és egy 38 napos sem vészes. (21-35 napos ciklus még teljesen rendben van)

Az a legritkább, ha valakinek 28 napos, és nem kell megijedni, ha te nem a nagykönyv szerint működsz.

2021. nov. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!