Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Komolyan ilyen könnyű fogamzás...

Komolyan ilyen könnyű fogamzásgátló mellett teherbe esni? Aki így esett teherbe, az rendesen szedte?

Figyelt kérdés

Nemrég tértem át fogamzásgátlóra. Még nem lenne aktuális az, hogy babánk legyen.

Sokkal kellemesebb így az együttlét, de itt gyakorin rengeteg olyat olvasok, hogy fogamzásgátló mellett estek teherbe.

Ti percre pontosan szedtétek? Nem maradt ki akár egyetlen egy darab sem? Nem volt hasmenésetek, nem hánytatok?(olyankor ki kell egészíteni a védekezést)

Milyen tablettát szedtetek?

Én Belara nevezetű gyógyszert szedek.

25/N


2021. dec. 6. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
6 évig szedtem folyamatosan. Volt, hogy kimaradt, és másnap vettem be, nem alkalmaztunk kiegészítő védekezést. Sosem lettem mellette terhes, viszont mikor gyereket akartunk, mindig azonnal. De nem biztatnálak ilyen felelőtlenségre, mert tök egyéni, hogy kinek mit reagál ilyenkor a szervezete. Nálam úgy fest, hogy könnyen terhes leszek, de jól reagálok a foggátlóra, de ismerek olyat is, aki egyszer felejtette el bevenni, és terhes lett. Most már én se lennék ilyen marha bátor, mert több gyereket nem akarunk. Ha elfelejted, 1 hétig gumizzatok inkább.
2021. dec. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kifejezetten ritka, azért tűnik itt soknak mert akinek nincs ilyen problémája az nem jön ide, hogy ‘huhh fogamzásgátló mellett nem lettem terhes’ :D

Nyilván kényelmes, főleg ha hosszútávú kapcsolatod van. Én legalábbis csak akkor használtam, különben óvszer mert kell a fenének valami finom kis nemi fertőzés :D

Én állandó ébresztőt állítottam be, volt hogy csak 1-2 órával később sikerült bevenni, az nem nagy probléma. Ha kimaradt egy, akkor biztos, ami biztos alapon kiegészítő védekezést használtam, mert nem akartam még gyereket. Nem rémlik, hogy lett volna olyan betegségem (hasmenés, antibiotikumos kúra) ami hatással lett volna a gyógyszer hatására, de abban az esetben igen, ajánlott a kiegészítő védekezés.

Én a Lindynette nevű tablettát szedtem, szerencsére se nem híztam tőle, se nem lettek hangulatingadozásaim. Illetve szerencsére ahogy abbahagytam visszaállt rögtön a ciklusom, mondjuk nekem a szedése előtt is rendszeres volt.

Szerintem ez egy felelősségteljes döntés részedről. Nem álltok készen a gyerekvállalásra és megfelelően védekeztek. Ha mindent úgy csinálsz, ahogy az orvos mondta vagy amit a betegtájékoztató ír, akkor nem kell felélned attól, hogy teherbe esel idő előtt.

27/N

2021. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én is ébresztőt állítottam, ha nem is pont akkor, de akkortájt veszem be.


Remélem, hogy az én hormonjaimat sem kutyulja össze, mert attól hogy most nem, x év múlva szeretnék babát. A nőgyógyászom szerint a mai modern bogyók ártalmatlanok. Mondjuk eddig semmi mellékhatást nem tapasztaltam, az első levél felénél tartok.

2021. dec. 6. 23:53
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Szia, szerintem az előttem lévők már mindent elmondtak, csak egy jó tanács, ne ébresztőt használj, mert hidd el lesz olyan, amikor épp nem tudod bevenni, amikor csörög és elfelejted. (Tapasztalat😅) Van egy alkalmazás myPill a neve, és többször is értesítést küld, amíg nem nyomsz rá, hogy bevetted. Remélem azért ezzel is segítettem. 😁
2021. dec. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem pl kellett gyógyszert váltani, mert idővel vagy hozzászokott, vagy nőtt a hormonigénye a testemnek, hogy jól működjön a tabletta. Mindez 1,5 év alatt. De észrevettem tüneteket, így nem volt kérdés, hogy dokival konzultálok, és másikat próbálok ki. Lehetséges, ha amellett maradok, akkor besikerül nálunk is.
2021. dec. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sokáig kell ahhoz kihagyni a tablettát hogy terhes legyél. És egymást követő napokon.

Tényleg csak akkor tudom elképzelni hogy "veletlen" lesz valaki terhes tabl. mellett ha mondjuk hasmenése van és nem szívódik elég hatóanyag fel.

A többinél félig szándékos szerintem a dolog.

Én könnyen estem teherbe, előtte 12 évig szedtem tablettát. Rengetegszer elfelejtettem, máskor vettem be stb.

2021. dec. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Mi a párommal már 3 éve csak megszakítással védekezünk, éy így sem lett gond. Természetesen úgy vagyunk vele, ha esetleg becsúszna a baba annak is örülnénk, de nem vagyunk rajta még aktívan az ügyön. Tehát mi a legrizikósabb védekezési módot használjuk, mégsem lettem mellette terhes. Fogamzásgátló miatt nem kell aggódnod, maximum azért, hogy ne okozzon a későbbiekben véralvadási problémákat, plusz ha valaki endora hajlamos akkor nem ajánlott- én például emiatt nem szedek semmilyen hormongyógyszert.
2021. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass egy kicsit a teherbeesés, vagy teherbeesési problémák kategóriában is. :) Sokan gyógyszer nélkül, teljes odaadással próbálkoznak a babával és úgy sem jön össze, nemhogy bogyó mellett. :)

Ha egyáltalán nem védekeztek és ovu környékén próbálkoztok is csupán 25% esélye van, hogy teherbe ess. Na most akkor érezhető, hogy mennyire pici az esélye, hogy egy nap tabletta kihagyástól, vagy hányástól ess teherbe, amikor a gyógyszer gyakorlatilag elnyomja a ciklusod.

2021. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 5 évig szedtem a Belarat, és nagyon sokszor előfordult velem hogy összekutyultam a tabikat, és utána nem használtunk kiegészítő védekezést (csak megszakítást, de az nem védekezés ugye…) Sosem lettem terhes, de ez szerencsejáték, NEM ajánlom egyáltalán ezt a módszert, ha nem szeretnél még gyereket. Nem éri meg azt a sok idegességet és terhességi tesztre a pénzt. A jövőben én is szeretnék majd babát, de még most nem, úgyhogy benőtt a fejem lágya, azóta rendesen szedek egy másik fajtát, de amúgy semmi baj nem volt a Belaraval, csak az orvosom írta fel ezt, kb annyival másabb, hogy fele annyiba kerül.
2021. dec. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
5-ös ezt honnan vetted észre? Milyen tünetek?
2021. dec. 7. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!