Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szabad "rábeszélni" további...

Szabad "rábeszélni" további gyermekvállalásra a férjet? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Férjem kijelentette, hogy nem szeretne több gyermeket, egyébként ez kezdettől így is van. Így egyeztünk meg, az érveit elfogadtam, megértettem, én viszont a szívem mélyén nagyon vágyom még egy babára. Ezt eddig neki nem mertem mondani, épphogy csak puhatolóztam. Nagyon jó a kapcsolatunk, biztos, hogy hisztivel nem tenném tönkre, elfogadom, ha így maradunk, inkább attól félek, hogy rá tudnám venni, és ha a kedvemért be is vállalná, idővel lehet, hogy megbánná, annál rosszabb érzést pedig el sem tudok képzelni. Ti a helyemben előhozakodnátok a témával?
2022. febr. 2. 09:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Elő. 2 felnőtt ember vagytok, érzelmi kötődéssel. Nehogy már ne tudjatok erről beszélni.


Ismerek is ilyen párt, a férj ott is 2-ben gondolkodott, 3 van.

2022. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%

Rábeszélni gyerekvállalásra senkit sem szabadna, se nőt se férfit. Nyilván ok van arra, hogy nem akart többet, lehet anyagi lehet hogy annyira nem rajong a csecsmős-kisgyerekes időszakért. És igen lehet később megbánná, és talán a kapcsolat is meginogna.

Egy kapcsolatban nem csak én vagyok, henem ott van a másik fél is, nemcsak az én igényeimet kell számításba venni. Nem szabadna a másik félre olyat ráerőltetni amit nem akar. Ez nagyon önző hozzáállás a részedről.

2022. febr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2-es, nem tudom, hogy olvastad-e a leírást. Azt írtam, hogy felhozni sem mertem eddig, nemhogy erőltetni, a hozzáállásom az önzőségtől a lehető legtávolabb áll, a vágyaimról/érzéseimről viszont úgy érzem, nem tehetek, ezért kerültem most kisebb konfliktusba önmagammal.
2022. febr. 2. 09:31
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
RÁbeszélni nem. MEGbeszélni mindent meg kell tudni egy kapcsolatban.
2022. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Miért nem vele beszélsz erről?! De komolyan


Ha meg sem kérdezed őt, akkor tőlünk mit vársz?


Elmondod neki, hogy te ezt érzed, így gondolod, neki mi a véleménye róla.

Azt vagy aztmondja köszöni szèpen, neki nem kell több gyerek, vagy elfogadod, vagy elválnak utjaitok és szülsz másnak, vagy együtt maradtok és evekig hibáztathatod magad, hogy de, te szerettél volna..

Vagy azt mondja belefér, vágjatok bele.


Több opció nagyon nincs. Nem egy atomfizika ez a kérdés.

De amig nem vele beszélsz, kár is ezen agyalni.

2022. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
30%

Én nem tudtam lemondani a 3.gyerekről évekig elnyomtam mert nem voltak meg a körülmények sem, ami megváltozott. Addigra már a korom miatt nem is akartam felhozni 37 múltam, de ekkor az 5 évvel idősebb ismi közölte terhes.

Újra előjött, de már nem tudtam elnyomni, sírás kerülgetett amikor a férjemre néztem, nyugtatót kellett szednem ha nem akartam egésu nap bőgni.

Na az a lényeg most itt van egy 3 éves csodánk, és a férjem imádja azt mondja jó, hogy megszületett.

2022. febr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Ismerek olyat, akinél a kapcsolat végét jelentette az "erőltetett" gyerek.

Meg olyat is, ahol nem.

Nálunk utóbbi. Hozzáteszem: mindig tudta, hogy kettőt szeretnék. Ő meg úgy volt vele, hogy elég lesz egy is. Ráadásul első gyerekünk nehéz eset, fejlesztésre szorul, sokat kínlódunk vele. Emiatt én is sokáig úgy éreztem, hogy nem kell több. Amikor már kezdett könnyebb lenni egy kicsit, akkor viszont előjöttek a régi érzések. Megbeszéltük. A félelmeinket is (mi lesz, ha a kicsi is beteg lesz). Továbbra se akart, de rábólintott. Imádja a kicsit, "nem bánta meg", de időnként hallgatom tőle, hogy"eggyel könnyebb lenne". Tény. Én is így érzek. De az az igazság, hogy nem a kicsi miatt nehéz.

2022. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Én előhoztam. Egy ideig határozott nem volt a véleménye, úgy voltam vele, hogy ok, még kicsi az első, mi is 30 alattiak vagyunk, ráérünk, lehet később is. Aztán mikor olyan 2,5 éves volt a nagyobbik, mondta, hogy most már talán el tudja képzelni. Erre persze rárepültem :D beszéltünk róla, pár hónap múlva elkezdtünk próbálkozni, 3,5 év lett a korkülönbség. Nekünk nagyon jól sült el a dolog, az az igazi extracuki típus lett a második gyerek, apja imádja őt is, mondta többször, hogy annyira jó, hogy rávettem :)

De persze nincs garancia arra, hogy így alakul, ez csak egy történet a sok közül.

2022. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem kerdezed meg, addig nem a válasz a kérdésedre.
2022. febr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen megkérdeztem, hogy akar-e még egy gyereket, és ahogy írtam, megmondta, hogy nem, és azt is, hogy miért. A kérdés nem ez, inkább az, hogy ezek után nyomasszam-e az érzéseimmel, vagy tartsam meg magamnak, mivel teszek jobbat.

Elhagyni, másnak szülni,stb. nem szeretnék, de aki járt hasonló cipőben biztos tudja, hogy mennyire erős tud lenni ez az érzés.

2022. febr. 2. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!