Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túlzásba viszem? Vagy alapvető...

Túlzásba viszem? Vagy alapvetően ez így rendben van ? (Babatervezèsi időszak )

Figyelt kérdés

Babatervezès előtt állunk.

Mèg védekezünk ( óvszer ) de 2-3 hónap múlva már szeretnénk élesben is együtt lenni a férjemmel.


Már korábban több mint 1 hónapja elkezdtem a folsavat szedni.

Emelett régóta szedek multivitamint.

Iszok mèregtelenitő teát/ plusz finom gyógynövény teákat mellette ( csak mert szeretem az ízüket)

Mozgok is eleget, bicikli. Plusz most kezdtem el úszni járni( heti 2x) Van 3 kg felesleg rajtam. Szeretném leadni, fittebb lenni.

Nagyon sok zöldséget eszek és gyümölcsöt. Imádok sütni -főzni. Nagyon-nagyon odafigyelek arra ,hogy mindig kerüljön ,minden nap gyümölcs,zöldség az asztalra.

Emellett heti rendszerességgel fogyasztok halat tojást. Tehát tényleg odafigyelek. N


Voltam vérvételen ,hasi ultrahangon , rotgnen-en, kardiológián( egyéb okok miatt ) minden leletem tök rendben volt. Ez tavaly novemberben volt.


Idén februárban a rákszürès eredményem negatív. Minden rendben ott is.


A ciklusomat évek óta írom/figyelem.

Szinte mindig 28 napra jön meg. Tudom mikor van ovulació. Nem kell hozzá semmi teszt ilyesmi.

( Erős ovulacios fájdalmam van olyankor. ) Mindig pontosan a 14.napon.


Tehát kérdésem csak annyi ,hogy szerintetek túlzásba viszek valamit? Teakkal, vitaminokkal ( gondoltam ,hogy elkezdek szedni valamilyen terhesvitamint is.)

Rá feszülős ez így ?


Ti mennyire ,hogyan készültetek mikor még csak terveztètek?

Nincs egészségügyi problèma, gyógyszert sem kellett soha semmire szednem.


Köszönöm a válaszokat.

Nyugodtan írjátok meg ha ezzel át esek a ló másik oldalára.. ☺️


Mondjuk azzal talán igen, hogy csak erre gondolok. Ezt nézem( blog-vlog formában) Itt is sokat olvasgatok gyakorin. ☺️



2022. máj. 26. 13:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
51%

Na én ezt végig se olvastam...

Már az első 5 sor után kiakadtak a szemeim


Mi mind a 2 gyerek tervezése elött annyit csináltunk, hogy abbahagytam a fogamzásgátlót és ennyi...

Mikor összejöttek (az első 1.honapban, a 2.a 3.hónapban) akkor kezdtem el vitamint szedni. De nem is terhesvitamint, hanem csak 2-3 fajtát, azt sem rendszeresen.



Ez amit te csinálsz, nálam már a beteges kategória

2022. máj. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Novemberben teljes nagylabor volt. Néztek mindent. Pajzsmirigyet is. Minden rendben volt.


Gyógynövény teát akkor talán kevesebbet kéne innom ,vagy teljesen elhagynom.


És kicsit elengedni ,mert így olvasva lehet tényleg tiszta őrület.😀

2022. máj. 26. 19:32
 13/31 anonim ***** válasza:

Nem készültünk sehogy, egyik együttlét alatt megkérdezte a vége felé a férjem, hogy elmehet e bennem, igent mondtam, terhes lettem. 😁

Úgy voltunk vele, ha jönni akar had jöjjön, amúgy is szerettünk volna egy gyereket, csak még kicsit vártunk volna vele, de hát jönni akart a kisasszony. 😅

Pozitív teszt után kezdtem terhesvitamint szedni, káros szenvedélyem, túlsúlyom nem volt.

2022. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Mondjuk a folsav pont akkor ér valamit, ha teherbeesés előtt szedik. Mivelhigy a velőcső záródása akkor történik, amikor még az ember azt se tudja, hogy terhes...
2022. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
51%
Gyümölcsöt enni, edzeni azok is szoktak akik nem akarnak teherbe esni, csak egészségesen élni, nem gondolom túlzásnak. Terhesvitamin nem kell szerintem. Folsavat érdemes sszedni.
2022. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Nekunk becsuszott a baba, nem terveztuk, gyerekkorom ota asztmas vagyok, es nagyon verszegeny, megis minden teljesen rendben van:)
2022. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, a befejezest, a lenyeget nem kuldtem el :D szoval ne stresszelj ra ennyire. biztos, hogy egeszseges babad lesz es amennyire latszik, hogy vagysz ra, jo anyja is leszel. csak az a helyzet ezzel a “megfelelesi kenyszerrel” magadnak artassz, bele lehet orulni. szoval vedd lazabbra, es kezdjetek bele :)
2022. máj. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
26%
Ez a rástresszelés szerintetek? Mert egészségesen táplálkozik, sportol és odafigyel a testére? Szerintem meg te csinálod jól kedves kérdező! Miért érdekel egyáltalán, hogy a gyakori kérdéseken miket válaszolnak az emberek? Én ugyanígy voltam, mint te. Annyi, hogy PCOS-s vagyok, így alapból jobban oda kellett figyelnem a dolgokra. De egy nagylabor sosem árt pl, a vitamin sem és az se, ha tisztában vagy a tested jelzéseivel. A többi pedig jönni fog nyugi, csak élvezzétek. És sok sikert! 😉😊
2022. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Ha egeszsegesen etkezel, sportolsz, jarsz szuresekre, az nem ragorcsoles, en ezt terhesseg nelkul is megteszem.

De, mint ahogy semmiben, itt sem jo tulzasba esni es hagyni, hogy minden gondolat ekorul forogjon.

2022. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Szia! Próbálkoztok már?
2022. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!