Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek nem jön össze a baba...

Akiknek nem jön össze a baba hogyan élitek meg? Mi segített átlendűlni?

Figyelt kérdés

9 hónapja próbálkozunk a férjemmel sikertelenül. Volt már halvány tesztem de 1 hét késes után megjött.

Nincs nagyon kivel beszélnem erről mert kapom a “ne gorcsolj rá” meg a “ jön ha jönni akar” most mikor tegnap megjött elsírtam magam és a férjemhez bújtam, tudta hogy megjött. Gondoltam hogy meg fog jönni de rosszul érintett pedig nem vagyunk rá görcsölve. Férjem 25 én 24.

Nőgyógyásznál rákszűrésen voltam 1 év sikertelen próbálkozás után mondta a kivizsgálásokat. Ti hogy vagytok? Hogy élitek meg a sikertelenséget? Tudom vannak akik már évek óta próbálkoznak.



2022. jún. 25. 12:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy kezdtünk neki, hogy tudtuk, hogy gond van. 2-3 havonta menstruáltam és előtte évekig hiába jártam orvostól orvosig, azt mondták amíg nem akarok gyereket szedjek fogamzásgátlót. Mivel IR-t nem találtak, így tovább sem mentek soha. Amikor eldöntöttük, hogy akarjuk azonnal termékenységi klinikára mentünk, nem volt mit próbálkozni ilyen ciklussal. Addigra már külföldön éltünk, itt a várakozási idő az első konzultációig kb 1 hónap volt. Megcsinálták a hormon vizsgálatokat, átjárhatóságit stb. Polipot találtak a méhemben, 5 hónapot vártam a műtétre, mert pont a COVID kezdődött épp. A műtét után azt mondta az orvos kezdjünk azonnal inszemmel. A második sikerült, nagy volt az öröm, majd 8 hetesen missed ab lett műtéttel. Utána majdnem három hónapig meg sem jött. Elég lehangoltak voltunk, nem úgy tűnt, hogy javulna a helyzet a korábbiakhoz képest. A műtétem augusztus végén volt. Decemberben haza utaztunk, úgy voltunk vele, hogy visszamegyünk a klinikára év elején a haza látogatás után. Közben szedtem barátcserjét minden mindegy alapon meg sima vitaminokat. Otthon voltunk 5 hetet, ez idő alatt egyszer tudtunk együtt lenni, mert nem végig egy helyen voltunk és nem is olyanok voltak a körülmények. Január végén visszatérve pozitívat teszteltem. El sem akartuk hinni. Szinte nem is értettem. Azóta 25 hetes vagyok. Eddig minden rendben. Összesen másfél év volt, mire így sikerült. Ne keseredj el, én is azt mondom, hogy lassan el lehet kezdeni a kivizsgálásokat. Nekem az volt közben a legrosszabb, hogy mivel nem voltak normális ciklusaim nem volt mihez viszonyítani se. Kb lehetetlen küldetésnek tűnt. Voltak mély pillanatok. Kitartás és sok sikert!
2022. jún. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
68%

13. hónapban sikerült. A rutin hormon vizsgálaton túlvoltam, semmi eltérést nem találtak. Eldöntöttük akkor, hogy 3 hónapot adunk még magunknak. Ha nem jön, elkezdünk egy komolyabb kivizsgálást. Rögtön jött. :D Talán csak elengedtük, mert odatettük azt a határidőt, nemtudom... Én már mindenre gondoltam, úgyhogy meglepett, hogy sikerült. :)

Egyébként külső szemlélőként rólunk sem mondanád meg, hogy egy évet vártunk a babánkra, nem szoktuk híresztelni, nincs nyoma nyilván sehol, nem elsődleges beszédtémánk. Ahogy másnak sem az, hogy hányszor vetélt el pl. mielőtt sikerült, vagy kinek sikerült lombikkal pl. Nem tudni ki min ment keresztül azért a babaért, akit most megoszt egy közösségi oldalon.

2022. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Az első baba 2 év próbálkozás után jött, pont elkezdtük volna a meddőségi kivizsgálást amint megjön, a férjem pont aznap volt vizsgálaton mikor pozitív lett a tesztem. Azóta 2 éves a lányunk most tesóproject van, mikor eldöntöttük hogy jöhet elmentem az orvosomhoz és azt mondtam már fél éve nem jön össze. Kiderült hogy ir-es vagyok amit hál istennek pont időben elkezdtünk kezelni. Egyenlőre várjuk a tesót, de legalább nem lövöldöztünk vaktában hónapokig, évekig
2022. jún. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a rengeteg választ, nem is gondoltam volna hogy ilyen sok válasz lesz és hogy ilyen sokan küzdenek. Mi is várunk még pár hónapot, addig keresgélek és informálódok a környékbeli nőgyógyászokról.
2022. jún. 26. 11:54
 25/32 A kérdező kommentje:
Olvasgattam erről az ovutesztrol mi a véleményetek?
2022. jún. 26. 14:05
 26/32 anonim ***** válasza:
84%
Szia! 21 éves vagyok 2 év és 3 hónap van mögöttünk. Volt 3 gyógyszeres stimuláciom, 3 inszemináciom, egy méhvel kapcsolatos műtétem. Kiderült, hogy ennyi idősen korai petefészek kimerülésem van. Most lombikra várunk elvileg novemberben tudunk kezdeni… Használtam ovulacios tesztet nekem abból vált világossá, hogy nem nagyon van peteérésem 😅 Egyébként jó cucc szerintem.
2022. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs peteérésem, de az ovuteszt mégis mindig pozitív volt. Nem tudom miért.
2022. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Pl a pcos okoz folyamatos pozitív lh tesztet..
2022. jún. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
64%
Mondd azt hogy eltelt 1 év és kérj kivizsgálást
2022. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
23-as vagyok: képzeld az endokrinológusom azt mondta hogy szedjem a Metformint és három hónap múlva kontroll addig engedjem is el a baba dolgot mert úgy is ugyan az lesz az eredmény, halvány pozi tesztek ha sikerül majd időben megjön. El is engedtem ráfeküdtem az edzésre és arra hogy minél egészségesebben éljek. Ebben a hónapban azt sem tudtam mikor volt ovum mert ugyan csináltam tesztet de amikor pozi lett nem éreztem az ovus fájdalmat amit szoktam így el is engedtem hogy ha akarnám is kuka lenne ez a hónap mert valószínüleg nem repedt meg végül a pete. Erre tegnap elfelejtett megjönni, és pozitív lett a digitális tesztem és az xepil is!!! E sem akarom hinni!!! Csak halkan megjegyzem hogy eddig csak a facelle meg a predi lett a kémiaiaknal nagyon nagyon halvány két csíkos és kb nem is késett úgy jött meg. Utoljára akkor lett a digi meg az xepil is terhes amikor a lányomat vártam. Úgy tűnik ismét a az elengedés hozta meg a gyümölcsét, ez volt a 6. próbálkozós hónapunk
2022. júl. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!