Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A mai gazdasági helyzetben...

A mai gazdasági helyzetben vállalnátok gyereket? 25n

Figyelt kérdés
A férjemmel 7 éve vagyunk együtt, beszéltük, hogy lassan jöhetne már a gyerek, viszont sosem találunk rá megfelelő "alkalmat". Jött a covid, most pedig ez a hatalmas infláció és áremelkedések mellett nemtudom hogy tisztességesen fel tudnánk e nevelni 1 gyereket. Nincs rossz anyagi hátterünk, de messze vagyunk a gondtalan élettől. Anyám azt mondta ha így gondolkodom, igazából sosem lesz megfelelő alkalom a gyermekvállalásra, ahogy ő mondta: Csinálni kell és kész. Ti hogy vagytok ezzel, akik mondjuk várandósak vagy most van kisgyerek?
2022. szept. 28. 09:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%

"vagy most van kisgyerek?"


Ezt hogy érted? :)

Ahol már van, visszavinni nem lehet.

De ha arra értetted: nyilván jócskán megugrottak a költségeink. A gyerekruhák, cipők, gyógyszerek is brutálisan drágultak.

2022. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Azokra értettem akik mondjuk az utóbbi 3 évben vállaltak gyereket, hogy ők mi alapján hozták meg a döntést a gyermekvállalás mellett az utóbbi években zajló események folyamán. :)
2022. szept. 28. 09:38
 3/32 anonim ***** válasza:
77%
Nem azt mondom hogy csinálni kell és kész, de ha így gondolkozol, mindig lesz valami kifogás. Valamit mindig újítana az ember tökéletesítene, na arra várni, hogy minden készlegyen, vagy tökéletes legyen.. hát akkor tényleg sose lesz kb. Nekem van egy 2,5 éves kisfiam, és decemberben születik a kistesó. Tavaly-idén felújítottuk a házat, szigetelés, nyílászárók, minden szépen készlett. De kb sose leszünk kész, kéne még napelem, kertrendezés új autó.. van egy fontossági sorrend azt nézzük. Lehet hogy felvesszük még idén a babavárót, ez még kérdéses. Nem olcsó egy gyerek, kettő végképp nem az. De nem kell nike melegítőben totyognia a 2 évesnek, és nem kell mindenből a legdrágábbat megvenni. Nem a gyereken kell spórolni, de oda lehet figyelni a költésekre. De ezt nektek kell tudni, akarni, mikor vágnátok bele:)
2022. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%
És amikor 37 éves korodra megvan a tökéletes ház, a perfekt módon berendezett babaszoba, a fényes új autó, a nagy fizetés és a játszótér a kertben, akkor jön az évekig tartó próbálkozás a teherbeeséssel vagy a terméketlenség.
2022. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
65%

A 3-hoz hasonlóan gondolom.


Nyilván kell némi háttér és pénz, de amúgy tényleg mindig lenne mit csinálni, nekünk sincs kész a házunk még, nekünk is jó lenne új autó majd, satöbbi, de ha arra várnánk, mikor lesz 10 millió a számlánkon és komplett házunk, akkor sose lenne gyermekünk.


Van már egy, úton a következő. Egy kicsi gyereket - ha egészséges - kevés pénzből is ki lehet hozni. Aztán meglátjátok, belefér-e még egy.

2022. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Felépítettük az életünk, megvártuk hogy mindkettőnknek legyen munkája, egy tisztességes tartalékot képeztünk a covid alatt. Erre jött az energiaválság, mindennek az ára az egekben, a villanyszámla megduplázódott, gázt még nem is kaptunk (remélem ingyen lesz, akkor még van remény), a feleségem elvesztette az állását. Úgyhogy választhatunk, vagy eszünk vagy fűtünk. Eddig az evést választottuk. Én még elvagyok ebben a hőmérsékletben, a feleségem már hisztizik, de kikötöttem a termosztátot, ha be is kapcsolja se indul be a kazán. Ilyen helyzetben gyereket vállalni egyszerűen nem lehet! Ha még az ő dolgaira is költenénk, a tartalék néhány hónap alatt elfogyna és mindhárman éhen döglünk. Így még ketten talán a hidegben kihúzzuk. Már a telefont, powerbankot is a munkahelyemen töltöm, igaz az nem sok, de sok kicsi sokra megy.
2022. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
35%
Én mondjuk soha nem akarok gyereket, de ha akarnék, akkor sem vállalnék ebben a gazdasági és világpolitikai helyzetben, ki van zárva.
2022. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
62%

Mi ezeket tartottuk szem előtt:

- 6 havi kiadást fedező tartalék

- legyen elegendő bevételi forrás akár passzív jövedelemből, akár úgy, hogyha kiesik egyikünk fizetése, a másikéból is eg tudjunk élni lehetőleg

- legyen B terv, ha bármi van (nálunk a szüleink segítenének adott esetben, de szerencsére eddig nem volt rá szükség)

- legyen rá elegendő energiánk is


Két gyerek van, a kisebbik covid előtt pár hónappal született. Szerettünk volna még egyet, de egyelőre az utolsó szempont miatt nem vállaltunk újabbat. A kicsire 2 évet vártunk, még összejött, pedig 29 voltam, mikor el kezdtünk próbálkozni.

2022. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
65%

Én az alapján hoztam meg, hogy a történelemben akkor is most vagyunk a legjobb helyzetben.

Pl orvostudomány. Amikor én születtem, még volt rizikó a császármetszésben, most már kb. rutinműtét.

De sok ponton lehet nézni, hogy ma sokkal jobb az életünk, mint valaha (a hajléktalanság nem egy általános életforma, nem halnak éhen gyerekek és nem fagynak meg emberek a panelban stb.)

2022. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%

Közel 4 hónapja szültem. Amikor teherbe estem a covid nem izgatott, háború és ez a magas infláció még nem volt.

Nekünk az volt a kikötés, hogy legyen saját lakásunk hitel nélkül. Amint meglett letettem a fogamzásgátlót.

Teljesen lakható, de persze annyi mindent kéne rajta csinálni, hogy olyan legyen amire rámondhatjuk, hogy álomotthon, hogy ha kivárnánk akkor szerintem csak 10 év múlva szülhetnék 40 évesen. Nem tetszenek a burkolatok, a konyhabútor, utálom, hogy zuhanyzó van és az se szépen megcsinálva, 1000 éves konnektorok és kapcsolók, régi ajtók, az ablakok újak, van redőny is mindegyiken, de park és kukák is az épület mellett szóval sok a légy/bogár, nincsenek szúnyoghálók.

Átlagosan keresünk, mindig tele a hűtő/kamra, a számlák kifizetve, megengedhetünk ezt/azt, de egy nagy felújítás hitel nélkül nem fér bele amit meg ugye nem akarunk. (mindkét oldalról nagyon megsínylettük gyerekként a szüleink deviza hiteleit)

Most egy darab béna beltéri ajtó is kb 100.000 ft, plusz a beszerelés szóval kb egyesével tudnánk nekiállni.


Ami biztos, hogy az alkalom és a világ soha sem lesz jobb, valami mindig lesz amit oda lehet tolni kifogásként és kicsúszni az időből.

2022. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!