Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan aki először nem...

Van itt olyan aki először nem örült igazán annak, hogy terhes lett?

Figyelt kérdés

Leírnátok a történeteteket?

Később alakult a kapcsolat?


Leírom az enyémet:


2 hete kiderült, hogy várandós vagyok, ez ultrahanggal is meg lett erősítve. Stabil párkapcsolatban élek, terveztük is a gyereket, első két hónapban összejött. Most mégis azt érzem, hogy én erre nem vagyok képes, tönkre fog menni a kapcsolatunk, stb.

Előzményként annyit hozzátennék, hogy engem kisbaba koromban örökbefogadtak, így nincs előttem az anyasággal kapcsolatban egy túl pozitív kép. Anyukámhoz ilyenekkel nem tudok fordulni, mivel neki sosem volt része ebben a folyamatban fizikálisan sem mentálisan (mentálisan ő a folyamatos veszteséget élte át, nálam pedig más folyamatok zajlanak le, amik inkább tiltakozáshoz hasonlóak). Nagyszüleim már nem élnek a rokonságom többi tagjával pedig erről nem tudnék beszélni.



2023. máj. 22. 11:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
90%

Én!

Az alig 1 éves kisfiam mellé, akit még szoptattam/szoptatok is, besikerültek ikrek. Mi is terveztünk neki kistesót, de nem gondoltuk, hogy az első alkalommal sikerülne is, mert 3 évet szenvedtünk végig a kisfiúnkért. Örültem neki nagyon, amíg meg nem tudtam, hogy ikrek. Úgy éreztem képtelen leszek 3 picit ellátni. Szó szerint depresszióba kerültem, és a terhes rosszullétek csak rátettek pár lapáttal. Aztán mikor megkaptam a kiskönyvet és kezdődtek a procedúrák (vérvétel, védőnő, stb) akkor kezdtem elfogadni. Most 16 hetes pocaklakók, a héten kezdtem el érezni a magzatmozgásokat, és már nagyon várom őket! 🥰

Azt hittem nem fog elmúlni ez a depi és borzalmasan haragudtam saját magamra miatta, féltem is, és ha nem változott volna, akkor biztosan pszichologushoz fordultam volna. Kitartást! Jobb lesz! ;)

Ne aggódj azon hogy rossz anya leszel vagy nem tudod megcsinálni, hidd el menni fog, ahogy megszületik, a zsigereidben lesz minden. A kapcsolatok többségét pedig nem tudja elrontani, ahol amúgy is megvan az összhang. Minket pl csak még közelebb hozott, hiszen egy család lettünk. A SAJÁT családunkat kezdtük meg. 😍

2023. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!