Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő alatt lettél...

Mennyi idő alatt lettél terhes rendszeres ciklus és ovuláció mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ez a kérdés, azokhoz szól, akiknek rendszeres az ovulációjuk és ciklusuk. Tsh jó.

Nekem 4. hónapja nem sikerül. Gondoltam, hogy a nyáron elmegyek egy részletes hormon vizsgálatra, párom sperma vizsgálatra.

Mivel volt korábban méhgyulladásom felszálló hüvely gyulladás miatt sajnos.. ezért gondoltam, hogy esetleg elmennék petevezeték vizsgálatra, de azt csak szeptember környékén gondoltam, ha addig nem sikerül.

Tudom, hogy 1 év után javasolják, de mivel nekem volt a háttérben régen méhgyulladásom, ezért gyanakodok petevezeték elzáródásra és örülnék, ha ezt kizárhatnám, bár tartok a vizsgálattól.



2023. máj. 24. 08:53
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
89%

Tudom, hogy nem könnyű, de szerintem 4 hónap miatt még ne kezdjetek el aggódni. A környezetemben fél év nagyjából az átlag, nekünk (31 évesen) 5 hónap alatt jött össze.

Nem azt mondom, hogy várjátok ki az 1 évet, de szerintem még pár hónap simán benne van. (Nekünk amúgy kb. ahogy abbahagytam a menetrendszerű tervezgetést meg számolgatást, és akkor próbálkoztunk, amikor jól esett, szinte rögtön összejött. Amíg nagyon naptárba volt vésve mikor "kellene", addig nem sikerült. Nyilván nem csak ezen múlhatott, de biztos volt köze hozzá. :))

2023. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
1,5 év.
2023. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
78%

Tudom nehéz kibírni de 4 hónap próbálkozás az tényleg semmi. Ha nem vagy túlsúlyos, nem fájdalmas a menstruációd, rendszeres a ciklusod akkor 25 évesen ennyi próbálkozás után a hormon labor egy hatalmas pénzkidobás, amire oda kerül él hogy kezelés kellene csináltathatnád elölről az egészet.


Ráadásul nekem azt mondta az endokrinológusom, hogy nincs egészséges ember csak olyan aki még nincs kivizsgálva. Magyarul akik 1-2 hónap alatt csettintesre teherbe estek ha kivizsgálják őket teljesen tetőtől talpig szinte biztos, hogy náluk is találnánk valamit, ami nem tökéletes és rá lehet stresszelni.


Nyárra engedjétek el, csak simán szexeljetek védekezés nélkül és kész.


(Mondom ezt úgy, hogy 2,5 év próbálkozás után, egy sikertelen lombikkal a hátam mögött lettem spontán terhes)


Nyáron kicsit vegyétek lazábban a dolgot, majd utána ráértek ezzel foglalkozni.

2023. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
79%

Mi úgy futottunk neki hogy annyit beszèltünk meg hogy abbahagyom a gyógyszert. Nem stresszeltünk rá, úgyanúgy voltunk együtt mint előtte. Augusztusba már nem szedtem gyógyszert, szeptemberben meg már nem jött meg.

Anno az első babámnál kb 1,5 èv volt. Ott számolgattam, nagyon akartam. Majd egy munkahelyváltás után rögtön teherbe estem.

2023. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
71%

Én a korom miatt nagyon hamar szerettem volna kivizsgálást. Az 1.próbálkozás utáni rutin vizsgálaton kiderült, hogy esélytelen, méhküret kell. Utána 3 hónapot várni kellett, közben csináltattam hormonlabort, mert a korom miatt én azt tartottam legfontosabbnak, hogy egyáltalán van-e peteérésem, a hormonok rendben vannak-e. Nagyjából jó volt, a TSH kicsivel 2 fölött, de azóta magától lejjebb ment. Közben bejelentkeztem meddőségibe és a próbálkozások alatt elkezdtem a vizsgálatokat.

A nagy laborból kiderült, hogy picit magasabb a tesztoszteronom. Egyébkent is gyanakodtam IR-re, tehát a cukorterhelés volt a következő. Abbol úgy tűnt, hogy enyhe IR-em van, de még nem értékelték ki. Közben azért elkezdtem diétázni, vagy legalábbis az addigi szörnyű étrendemet közelebb vinni az ideálishoz. Az átjárhatóságit hagytam a végére, mert én is félek, de egy idő után elkerülhetetlen, ha nincs terhesség. Megvolt az időpont a következő menstruáció utánra, de már nem jött meg, mert az 5. próbálkozásra terhes lettem.(Szó szerint 5, mert havi 1próbálkozás volt a vélt ovu előtt.) Sajnos, elvetéltem, de a doki annyit mondott, akkor az átjárhatósági megvolt🤷🏼‍♀️ Itt tartok most.

A te helyzeted teljesen más, még nagyon fiatal vagy, simán összejöhet, 4 hónap semmi. A nyarat még kivárnám. Viszont az előzmények miatt, ha nem volt még terhességed méhgyulladás óta (kémiai se), akkor lehet, hogy előrébb hoznám az átjárhatóságit.

41,5N

2023. máj. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
86%
6 hónap.
2023. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
80%
Első baba sikerült az első hónapban. A második már 4 hónapja nem.
2023. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerek több mint egy év alatt jött össze. Második 2-3 hónap alatt (pajzsmirigy alulműködés mellett).
2023. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen az 5. hónapban vagyunk.
2023. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Egyből mindhárom alkalommal, ahogy nem védekeztünk.
2023. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!