Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Merckformin xr gyógyszerből...

A Merckformin xr gyógyszerből milyen dózist szedtetek a teherbeeséshez?

Figyelt kérdés

2023. júl. 5. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

500.


Reggel, délben és este, de lecseréltük Meforalra, mert a mercktől rosszul voltam.


Mellé nagyjából csináltam a diétát és harmadik hónapban terhes maradtam.

Emellé társult a hashimoto (pm alulműködés) erre letroxot szedtem.


Előtte majdnem 7 évig próbálkoztunk, spontán terhes lettem 5 év után, de nem maradtak velünk az ikrek, utána derültek ki a gondok.


Sok sikert!

2023. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor napi 1500-at kellett beszedned, csak elosztva. Jól értem?

Köszönöm!

2023. júl. 5. 10:07
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen :)
2023. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2x500 mg-ot szedtem évekig és most is annyit kell szednem, várandósan. Mellé viszont sok minden mást is szedtem, Inofolicot, vitaminokat, Letroxot.
2023. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért óvatosan válaszoljatok az ilyen kérdésekre, mert sanszos, hogy éppen abban segítetek, hogy valahonnan szerzett magának csak nem tudja, hogyan szedje.
2023. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Semmiképp se szedd magadtól, fordulj endokrinológushoz mindenképp!

4-es

2023. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös, ez valóban így lehet...


Kedves Kérdező, remélem tudod, hogy ez IR-re szedendő gyógyszer, tehát az IR miatt szükséges, és nem babához. Csupán javul az IR és könnyebben megmarad a terhesség. Tényleg nem cukorka.

2023. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ezt csak ti találtátok ki, hogy egy sötét sikátorban jutottam hozzá a vényköteles gyógyszerhez. De köszönöm kedves 5-ös, hogy elterelted a hozzászólásokat. Pcos vagyok, a nőgyógyász mondta, hogy 1500 kell a terhességhez. A kérdésem arra irányult, hogy ez tényleg így van, vagy vannak, akiknek kevesebb adaggal is sikerült. Fogalmam sincs, hogy hogy lehet csak úgy hozzájutni

... A teóriákra is kíváncsi vagyok.

2023. júl. 5. 14:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Tehát az orvos mond valamit, de neked az nem jó, inkább követned a gyakori népét. Okos.
2023. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Rengetegen próbálnak "feketén" hozzájutni a gyógyszerekhez, biztos sok hasonlót olvasott már az 5-ös, ezért merült fel a gondolat. Bevallom, én is sok hasonlóba futottam bele, de nálad természetesen indokolt lehet a gyógyszerszedés és alaptalan volt a felvetés!


Volt cukorterheléses vizsgálatod, amiben az inzulint is nézték? Az határozná meg igazán, hogy mennyire van szükséged, egy pcos diagnózis szerintem nem elegendő ehhez. Én azt tanácsolom, hogy keress fel egy endokrinológust és bár nagyon sok nőgyógyász tisztában van ezekkel a dolgokkal, a hormonokkal kapcsolatban mégis elsőbbséget élvez egy endokrinológus.


Sok sikert és mielőbbi problémamentes terhességet kívánok neked!


4-es

2023. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!