Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mercforminnal/inzulinterheléss...

Mercforminnal/inzulinterheléssel lenne egy kérdésem! Ki milyen cukorterheléses értékekre kapott gyógyszert?

Figyelt kérdés

2-szer elvetéltem.Eddig nem találtunk semmi bajt, csak a cukorterheléses értékeim lettek rosszak, de nem kaptam rá gyógyszert!Értékeim(inzulin):éhgyomri<2. 60 perces:60,2. 120 perces: 87,6! Nektek milyen értékeitek voltak!

Előre is köszönöm a segítségeteket!



2012. máj. 13. 21:08
1 2 3
 1/27 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Hát ez épp elég baj, nem is kell hozzá más. :-(

Én 47-es 120 perces inzulinra kaptam merckformint, napi kettőt kellett szednem. A 47 úgy lett, hogy már addigra lefogytam 15 kg-t. Bele sem merek gondolni, mennyi volt előtte. :-(

Szerintem addig menj, amíg fel nem írják neked is, ne hagyd annyiban!

2012. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Szia!Ezek nagyon rossz értékek sajnos.Igaza van az előző hozzászólónak,addig menj míg normális orvost nem találsz,aki kezel!
2012. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Sajnálom a vetéléseid:(.

Nekem nem is nézték, de az endokrinológus a tünetek és többi laboreredmény miatt egyből 2*1000-et írt fel.

2012. máj. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Én is úgy gondolom, hogy ez lehetne a megoldás, mármint a gyógyszer, hisz amúgy meg minden rendben és a magas inzulin okozhat vetélést, de a doki azt mondta, hogy nézni kell vmi arányt van vmi képlet és az alapján nincs inzulinrezisztenciám!De szerintem sem jók ezek az értékek! Voltam már másik dokinál is! Ő azt mondta, hogy utazzak el és ne stresszeljek, majd ott összejön a baba.De szerencsére eddig nem azzal volt a baj, hogy összejöjjön, hanem, hogy megmaradjon!
2012. máj. 14. 09:00
 5/27 anonim válasza:

Sziasztok!

Kedves kérdező, ezek az értékek tényleg nem tűnnek nagyon jónak. :(

Nekem a terheléses vizsgálaton az éhgyomri: 4.00, 120 perc után 4.2 volt. Az endokrin doki metformint akar írni, mivel túl alacsonynak találja. Viszont ahogy én hallottam ,ezek normális értékek.

Szerintetek kezdjem el szedni?

2012. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Huuu ez tenyleg magas nekem az éhgyomri volt 10.9 a 120"-as73.9 erre kaptam merk.xr 750mg egy szemet ez kevés volt most sima merk. ből szedek 2*500-at lehet h még ez is kevés...5hònap gyògyszer után lett 3,3a 120" pedig53 még nem az igazi nem lettem terhes azóta Neked tuti h gyógyszer kell keress egy jò orvost ne hagyd magad!
2012. máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

A 2 órás terhelt inzulin max. 4szerese lehet az éhgyomrinak. Afölött már inzulinrezisztencia van, neked nagyon súlyos.

Szóval sürgősen keres fel endokrinológust, és szedd a metformint! Tudok nagyon jó dokit, ha érdekel.

2012. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Vércukor: 4,27 (3,61-6,11 mmol/l)

Cukorterhelés -60 perces: 9,05 (6,7-9,4 mmol/l)

Cukorterhelés -120 perces : 6,56 (3,8-6,6 mmol/l)

Inzulin éhgyomri : <2,00 (0-27mU/l)

Inzulin 60 perces : 60,2 * (0-55mU/ml)

Inzulin 120 perces : 87,6* (0-45mU/l)


Leírtam így is, mert minden laborban más a referencia érték.Pénteken megyek egy másik dokihoz. Ő lesz a 3.Nagyon kíváncsi vagyok!


Kedves "alacsony vércukrú"!Bocs, hogy így írom, sztem a metformin a magas ch-ra jó.De én sajnos ehhez nem értek!Hátha a többiek tapasztaltabbak!

2012. máj. 14. 12:46
 9/27 anonim ***** válasza:
Nekem a 120 perces inzulin alacsonyabb lett mint az induló, ami normál tartományban volt. Mégis 2x500 merkformint kell szednem. Akkor hogy is van ez???
2012. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Hát ez is elég érdekes!Ezt meg hogy csináltad?:-)

Mind azt mondjátok, hogy gyógyszer kellene.Kihez jártok? Az a baj, hogy én szegedi vagyok, de már voltam a Maróti Gabriellánál, A Csajbók dr.nőnél meg a Szekeres Editnél is.Szerdán megcsinálják újra.Nagyon utálom, de ez van!

2012. máj. 14. 13:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!