Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Merckformin xr gyógyszerből...

A Merckformin xr gyógyszerből milyen dózist szedtetek a teherbeeséshez?

Figyelt kérdés

2023. júl. 5. 09:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én IR-re szedtem, szépen lassan felépítve, először 1x500 mg este, majd 2 hét múlva 2x500 mg, rá egy hónapra 2 hétig 1x750, 1x500 utána 2x750, majd kövi hónapba 2 hétig 1x1000, 1x750 majd utána 2x1000 ez lett a végső adag. 😅😅

Csak lehet ha rögtön elkezded az 1500 mg-ot annak nem lesz szép vége, mert vannak mellékhatásai, na meg ha nem tartod a cukor- és fehérlisztmentes 160 g ch diétát akkor hányás-hasmenés kombóval számolj….

2023. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
500-zal kezdtem, ahogy az endokrinológus tanácsolta. Azt mondta, hogy normál cukorértékre nem hat. Majd a nőgyógyász mondta, hogy hetente emeljem úgy, hogy felezem a gyógyszert: 1. hét 500+a fele, 2. hét 500+500 és így jussak el az 1500-ig, mert a teherbeeséshez ennyi kell. A kérdésem és az elbizonytalanodásom arra irányul és abból fakad, hogy a vérképem alapján hazatérteken belül volt az inzulin, a glükóz, a progeszteron és az ösztrogén aránya van nálam felcserélve (kiugróan), illetve még 1-2 hormon, amik szintén fontosak a termékenységhez. Ebből kaptam a diagnózist, hogy PCOS vagyok, amit egy múlt heti nőgyógyászati vizsgálat is bizonyított: kis cisztáim vannak csak, nem nagyobbodtak meg tőle a petefészkeim és az orvos szerint peteérésem is van. Már 3 hónapja szedem a gyógyszer, Inofolicot is szedek, szintén orvosi javallatra, lehet ezeknek köszönhető. A másik oka a határozatlanságomnak és annak, hohy itt kérdezek, hogy az endokrinológussal kétszer egyeztettem a magánrendelésén, utána májusra rendelt vissza, de nem kaptam már időpontot hozzá a hónapra, majd elment nyári vakációra. Az eddigi nőgyógyászom nyugdíjas lett, voltam két másiknál, keresve az igazit. Az egyik nem vette észre a cisztákat, pedig akkor a panaszaim, a tüneteim csúcsán voltam... a másodiknak nem volt ultrahangja. A harmadikkal csak telefonon tudtam beszélni, mert a nyár miatt már nem fogadott, mivel a nyári szabadság miatt már nem vágott bele az én ügyembe, majd ősszel, mert az 1 éve tartó sikertelen próbálkozások miatt hosszadalmasabb lesz a folyamat... és telefonon mondta, hogy emeljem meg 1500-ra, a vérképem ismerete nélkül.
2023. júl. 6. 05:34
 13/13 A kérdező kommentje:
Ja, és múlt héten találtam egy dokit, aki megállapította a cisztákat.
2023. júl. 6. 05:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!