Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezés előtt állunk. Sz...

Babatervezés előtt állunk. Szerintetek ezek hasznos vitaminok? Mit ajánlanátok még, illetve mi az amit inkább hagyjak el? Ciklusom rendszeres, túlsúly nincs. PCOS+IR van 30/N

Figyelt kérdés

D-vitamin

E-vitamin

Omega-3

Folát

B-komplex

Magnézium-citrát



2023. szept. 28. 22:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

A malnalevel tea allitolag a mehet erositi. Sokan azert hasznaljak hogy konnyebb legyen a szülés. Nem tudom mennyire igaz a varosi legenda hogy roviditi a vajudast vagy inditja a szülést ezert is csak ovu elott hasznaltam.


Nem biztos hogy tenyleg hasznal, de ugy voltam vele hogy artani sem art akkor kiprobalom.

2023. szept. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

Hát a fogantatáshoz nincs szükség folsavra.Amint teherbe estem onnantól kezdtem szedni a vitaminokat és a folsavat.Elöre ezen stresszelni en nem stresszelnék ahogy teszed.


#6

2023. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
23%
A D-vitaminhoz szukseges a K2 is, a tobbi ok! En elso baba elott baratcserjet is szedtem, de nekem akkor hosszuak voltak a ciklusaim, utana beallt kb. 30 naposra. Azota van 3 gyonyoru kislanyunk, legkisebb utan most jott eloszor meg (11 honapos), meglatjuk, mennyire lesz rendszeres D-K-vitamint nagy dozisban (ja igen, ez is fontos, D-vit 10000 NE naponta!) meg meg a terhesvitamint plusz omega 3. Sok sikert!
2023. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Akkor 6000 NE D-vitamin is kevés? Én már ennyinél is azt hittem, hogy sokat szedek :)
2023. szept. 29. 18:54
 15/27 anonim ***** válasza:
54%
Nekem 47 nmol/L értékre (D-vitamin hiány) ajánlott a nőgyógyász 4000 NE D-vitamint. Szerintem a 10000 NE rengeteg. #8
2023. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%
Nehogy 10000NE D vitamint szedj már! #13 hülyeségeket ír. Max.covidnál ajánlanak annyit PÁR NAPIG. Ez a kulcsszó. A babatervezés meg nem egy pár napos történet. 4000 legyen a max.
2023. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
39%
Nekem egy barátnőm ajánlotta, hogy már a babaprojekt előtt pár hónappal kezdjek el szedni Biotech-es női multivitamint, férjem pedig a férfiaknak való multivitamint. Emmellett még én szedjek Femibion 0-t. Nekik 3 hónap próbálkozás után megfogant a baba, mi pedig májusban kezdtük el szedni, és júliusban első próbálkozásra megfogant, most vagyok 14 hetes. Nem tudom van-e köze a vitaminoknak, vagy csak óriási szerencsénk volt.
2023. szept. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
32%

D-vitamin: ha még nem szedtél évekig minimum napi 4000-t télen/nyáron, akkor ugat a hiányod, nyugodtan tolhatnál napi 10 000-t is, különösen, hogy ha rákeresel angolul, erre már vannak szakirodalmi ajánlások is. Túladagolni úgy lehet, ha több hétig szedsz napi 60 000 NE-t. A túladagolás jele, hogy megemelkedik a vér kalciumszintje, ami nem az életveszély kategória azért. Különösen K2-vitamin mellett, amit nyilván együtt szedsz a D3-mal és az segít a fölös kalciumnak beépülni a csontokba a lerakódás helyett.

Multivitamin: az ilyen csapbólisezfolyik típusúakat el kell felejteni, amikor ennek utánanéztem, akkor Magyarországon két olyan multi volt, amit nem kell sikítva dobni el, a GAL és a WTN gyártóktól. Azóta lehet, hogy kijött mástól is jó, de az ilyen biotech, scitec, centrum, supradyn, béres és társai a kuka kategória a nem hasznosuló, meg egymás felszívódását blokkoló hatóanyagaikkal.

Folsav: teherbeesést nem segíti, de már a fogantatás ELŐTT szedni kell, mert amire megtudod, hogy terhes vagy, addigra le is késted azt a szakaszt, ahol ennek jelentősége van. Mert lezajlott az a gerincfejlődési stádium, ahol segít megakadályozni egy rendellenességet. És folátot kell szedni, az is igaz, mert minden 2.ember nem tudja bontani a folsavat.

Felmerült itt a Q10, amit alapból érdemes 30 felett szedni, de ha esetleg a petefészek se működik jól, akkor napi 800 mg adagban minimum.

Inozitolt meg tényleg érdemes megpróbálni, nézd meg, neked felborul-e a ciklusod, nekem beállt tőle, hormonokat összehangolja, tápkiegként baráti áron hozzáférhető.

2023. szept. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
54%
Én inkább egy orvos véleményét kérném ki nem itt a gyakorin.Én biztos nem szednék össze minden franckarikát orvosi vélemény nélkül.
2023. okt. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy kell folsavat szedni terhesség elött.. Ki mondta ezt neked? Mi az hogy mire megtudod hogy terhes vagy már kifejlödik a gerince 18as? 7.án ovuláltam 17.már tudtam hogy terhes vagyok 🤷‍♀️🤣 Épp hogy beágyazódik nem hogy kifejlödik a gerince. Nem hónapokkal kell rájönnie valakinek hogy terhes aki már amúgy is kézzel lábbal szeretne gyereket.
2023. okt. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!