Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezés előtt állunk. Sz...

Babatervezés előtt állunk. Szerintetek ezek hasznos vitaminok? Mit ajánlanátok még, illetve mi az amit inkább hagyjak el? Ciklusom rendszeres, túlsúly nincs. PCOS+IR van 30/N

Figyelt kérdés

D-vitamin

E-vitamin

Omega-3

Folát

B-komplex

Magnézium-citrát



2023. szept. 28. 22:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
51%
20, segítek: a 4. terhességi héten alakulhat ki a velőcsőzáródási rendellenesség, amit segít kivédeni a folsav. Tökmindegy, mit gondolsz erről, ez van, nézz utána, mielőtt hülyeségeket írsz. És minek tesztelne az ember a 4. héten, amikor nagyjából akkor jönne meg a menzesze? És ha tesztel is és észbe kap, hogy hoppá, nekem most rögtön folsav kell, akkor az mennyi idő alatt jut be szerinted, hogy egy vele egyidőben zajló folyamatra hasson?
2023. okt. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
22%
És aki eltervezi hogy babát szeretne de nem jön össze 1-2 évig akkor az 12-24 hónapon át szedi azt a folsavat? Nekem az ég egyadta világon senki nem mondta hogy szedjek folsavat teherbeesés elött. És aki véletlen esik teherbe tervezés nélkül, az biztos nem szed folsavat elötte.Van aki egyáltalán nem szed folsavat annak akkor problémás gyereke lesz?
2023. okt. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
51%

22: Értem, hogy leuralt a kognitív disszonancia és azért nyomod itt kétségbeesetten, de 1) igen, én pl. 6 évig készültem teherbe esni, ennyi ideig ÉS MÉG 12 hétig szedtem a folsavat. Az, hogy te nem találkoztál kompetens nőgyógyásszal/ háziorvossal/ védőnővel (ők szokták mondani a D-vitamint, folsavat), és soha erről egy cikket nem olvastál el, akkor az a hülye, aki meg igen?

Aki nem elegendő foláttal esik teherbe, nagyobb eséllyel lesz rendellenessége. Nem mindenkinek, csak nagyobb eséllyel. Ez a teljes népességre vetítve (tehát nemcsak arra, aki nem szedi, hanem a szedőkkel együtt) 0,3%, ha jól emlékszem. De ezt az orvostudomány magasnak tartja és ha van rá védekezési lehetőség, akkor azt nyomatja.

2023. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem olvastam erről egy cikket és sehol nem irtam hogy aki szedi évekig az hülye. Tehát azt akarod mondani hogy mivel nem szedtem terhességem elött folátot meg d vitamint akkor beteg gyerekem fog születni?
2023. okt. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
83%
24, akkor írj hozzászólást, ha előtte elolvastad és megértetted, hogy mire reagálsz, mert semmi értelme így nyomkodnod a telefonodat. A most bepötyögött kérdésedre a 23/2. bekezdésben a válasz. Ha nem tudod értelmezni a “nagyobb esély” fogalmát, akkor a felső tagozatos matematika ismétlését javaslom.
2023. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Majd én eldöntöm mihez szólok hozzá és mihez nem.Bunkóka. Pocsék egy stílussal rendelkezel, remélem van aki elviseli.
2023. okt. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

"Inofolic nem kavar be a ciklusba? Félek, hogy felborítja."


#8 és #10 vagyok. Pozitívat teszteltem, így végül nem tudtam meg, hogy mennyire kavar bele a ciklusba. :)


Sok sikert kérdező!

2023. okt. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!