Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a legmagasabb életkor,...

Mi a legmagasabb életkor, amivel vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

Köztem és párom között elég nagy a korkülönbség, leginkább azért is tettem fel a kérdést. Oké, hogy én még viszonylag fiatal vagyok, de ha még várunk pár évet a férjem már bőven 50+os lesz, lehet a gyerekünk érettségijét/ diplomaosztóját már meg se éli.

Mit gondoltok erről, mi a legideálisabb életkor a gyerekvállalásra? (Akár minimum/ maximum érték is jöhet. Pl ilyen 22-43 éves intervallumra gondolok)



2023. okt. 9. 01:57
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a 40 volt a lélektani határ.

29 éves koromra már 3 gyerekünk volt, tavaly beszéltünk róla, újra babáznánk. Mindketten akkor voltunk 39 évesek. Sajnos két veszteség után végül most érkezik a kistesó. 40 évesek vagyunk. De mondtam a férjemnek, ha szeretnénk, akkor vagy most vagy később már biztosan nem.

2023. okt. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
83%
35 éves koromig szerettem volna, idén leszek 36, 3 éve próbálkozunk, tavaly kezdtünk a meddőségibe járni, így azt mondom 40éves koromig adok magamnak időt. Mivel amúgy is nagyon alacsony az AMH szintem, szerintem ha jövőre nem sikerül a lombik akkor maximum donor vagy örökbefogadás jöhet szóba
2023. okt. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
37%

Én 35 éves korom után nem akartam szülni, a fiamat 34 évesen sikerült, utána nem küzdöttem volna terhességért. A férjem 38 volt, ez még nem késő, de látszik, hogy másképp áll hozzá, mintha fiatalabb lenne.

A 40-es, majdnem 50-es férjed szerintem már nagypapa kéne legyen, nem babázásra kéne készülnie.

2023. okt. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
35%

Nekem 30 volt a lélektani határ

Elsőt 26évesen szültem. A második nem akart összejönni. Mire azt mondtam, oké, az utolsó próbalkozós hónap, megfogant.

Végül a 30.szülinapom után 11 nappal szültem.


Férjem 2.5 évvel idősebb nálam, így nem volt kérdés. De ha az lenne, egy férfi szemszögéből 30-35re tenném a maxot.


Én élből nem jönnék össze nálam jóval idősebbel, így ekkora különbséggel nem kell a gyerekvallaláson gondolkodnom sem. De semmiképp nem tenném, ha olyan helyzetbe kerülnék.

2023. okt. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
28%
12 vagyok, az lemaradt, hogy az én férjem még csak 33 éves
2023. okt. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
24%

12# Bocsi,hogy off,mennyi az AMH-d?


Nálam kérdező egyébként ha nem jött volna össze,mert évekig vártunk rá,akkor 40 lett volna a lélektani határ,de ha többedik volna,akkor 35 felett már nem igazán terveznék szülni. 28 voltam az elsőnél. Férjem 37, ő magának már ezt is későinek találta, fiatalabban szerette volna de 2,5 év után jött össze. Egyénfüggő ez.

2023. okt. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
94%
31 voltam, mikor az első született, most 35 vagyok, tervezzük a masodikat. Ha nem jön össze 37 éves koromig, akkor feladom.
2023. okt. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
85%
30 volt a lélektani határ, aztán annyira nem jöttek össze az alapok hozzá (majd a kislányunk is megváratott kicsit az érkezésével), hogy viszonylag gyorsan ráállt az agyam a 35-re. Az első gyerekünk születésénél majdnem 32 voltam, ő most 1,5 éves és tervben a második gyerek. Ha 35-6 éves koromig nem jön, akkor elfogadjuk, hogy nekünk a sors egy gyerkőcöt szánt és vele is nagyon boldogok leszünk. A férjem addigra 40-41 éves lesz, szerintünk ez a határ, amíg biztonsággal tudjuk kísérni őt/őket az útjukon és el is tudjuk őket indítani majd az életben.
2023. okt. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

27 és 29 évesen szültem a gyerekeimet, mert a magam szempontjából 30 alatt éreztem ideálisnak. Ha nagyon nem jött volna össze, akkor 32-33 éves koromig kitoltam volna, de tovább már nem.

Féfi szempontból szerintem 40 a nagyon max felső határ. Ahhoz, hogy a gyerek(ek) életének aktív részese legyen még sokáig, ahhoz egyszerűen nem opció, hogy később legyen. Szerintem.

2023. okt. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
69%

Férfi esetén a 40, nagyon maximum 42 évet tartom elfogadhatónak.

Én 23 és 26 évesen szültem, nekem ez volt az ideális. 35 fölött nem szülnék már.

2023. okt. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!