Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a legmagasabb életkor,...

Mi a legmagasabb életkor, amivel vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

Köztem és párom között elég nagy a korkülönbség, leginkább azért is tettem fel a kérdést. Oké, hogy én még viszonylag fiatal vagyok, de ha még várunk pár évet a férjem már bőven 50+os lesz, lehet a gyerekünk érettségijét/ diplomaosztóját már meg se éli.

Mit gondoltok erről, mi a legideálisabb életkor a gyerekvállalásra? (Akár minimum/ maximum érték is jöhet. Pl ilyen 22-43 éves intervallumra gondolok)



2023. okt. 9. 01:57
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
88%

Jóval idősebb férfitól nem szülnék, akárhány éves, akármilyen fiatalos.

Egy felnőtt nő tudja, hogy az ilyen kapcsolatok nem túl tartósak. Biztos válásra nem szülnék gyereket. Hiszen ő csak egy pasi az eddigiek közül, lesz majd másik, akit utána ugyanígy fogsz szeretni. Az ember gyereke viszont sokkal fontosabb bármelyik pasijánál.

2023. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
16# Vicc,hogy még egy ilyen szimpla véleménynél is lepontoznak,ahol tök mindegy hogy Julcsi 35 alatt nem szeretne,ha te igen. Mindenki más,fejekbe ezt kellene beleverni.
2023. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
87%
12 vagyok, 0,2-t mondtak rá, szóval nem sok esélyem van valószínű lombikkal sem, de sok lehetőséget számba vetettünk és legalább 1 gyermeket mindenképp szeretnénk. Amúgy nem nagyon érzem korrektnek azokat a hozzászólásokat akik 20on évesen szültek és azt írják, hogy x éves kor felett már tuti nem. Ha nem lenne gyereketek akkor is így gondolnátok? Lemondanál azért a gyerekvállalásról, mert nem éppen akkor jött amit te ideálisnak tartassz?
2023. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
82%
23# Köszi. Kitartást, szorítok! Ha nem jött volna össze nekik vagy nem lett volna kivel,nem így látnák szerintem.
2023. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
86%
Itt sajnos sok emberből hiányzik az empátia, könnyű úgy okoskodni mit csinálnál hasonló cipőben, ha nem jársz benne
2023. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
80%

28 évesen szültem az elsőt, 2 évet vártunk rá mire sikerült.

A másidiknál 31 voltam mikor született, a harmadiknál pedig 34 voltam.


Most 37 vagyok. 38-39 kor lett volna a max.



Én nem tartom egészségesnek mikor 10+ korkülönbség van,aki így akar gyereket vállalni az hát finoman szólva se normális.

2023. okt. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
84%
27/38 evesek vagyunk a ferjemmel, neki van mar egy fia. Meg 2 evig probalkoznank, tovabb nem.
2023. okt. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
84%

25# és a többiek. Miért veszitek magatokra, hogy másnak más az a lélektani határ, amíg szülne? Attól hogy én nem szülnék 35 felett, még elfogadhatom és megérthetem, hogy más valamilyen okból igen.

De nem ez volt a kérdés.

2023. okt. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
75%
Nem veszem magamra, csak azt mondom, hogy úgy könnyen jelented ezt ki, hogy van már gyereked vagy esetleg még nem vagy abban a korban. Hidd el én sem így terveztem, hogy majd 36 évesen ott leszek, hogy vagy összejön vagy nem
2023. okt. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

29# Ez oké, de még mindig nem értem az összefüggést. Attól, hogy nekem van erről egy gondolatom, az miben "befolyásolja" (vagy nem is tudom mi a jó szó) a tiédet?

Én írtam, hogy az első határ nekem a 30 év volt. Majd 35 lett, mert nem jött össze. Nem érdekelt, hogy Gizike, Jóska, meg akárki 25 felett nem szülne, mert 21 az igazi, meg neki már van ilyen idős korára három. És könnyelmű megjegyzésnek sem gondolom/gondoltam, mert ez rámnézve semmilyen hatással nincs. Ő nem szülne 30 felett, én szültem. Én nem szülnék 35 felett, más szülne, ennyi.

Mindenkinek mások az egyéni prioritásai, indíttatásai, stb.

2023. okt. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!