Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a legmagasabb életkor,...

Mi a legmagasabb életkor, amivel vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

Köztem és párom között elég nagy a korkülönbség, leginkább azért is tettem fel a kérdést. Oké, hogy én még viszonylag fiatal vagyok, de ha még várunk pár évet a férjem már bőven 50+os lesz, lehet a gyerekünk érettségijét/ diplomaosztóját már meg se éli.

Mit gondoltok erről, mi a legideálisabb életkor a gyerekvállalásra? (Akár minimum/ maximum érték is jöhet. Pl ilyen 22-43 éves intervallumra gondolok)



2023. okt. 9. 01:57
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
63%

33, ez nem így van.. én huszonévesen szültem, úgy gondoltam az az ideális az anyaságra, tudtam, hogy akarok majd még egy gyereket, dehát nem így alakulnak a dolgok. Most 32 vagyok, 38at már idősnek tartom, de odáig még reménykedek, hogy összejön egy olyan élethelyzet, amiben lesz második gyerekem, és hiába fordulnak meg most is utánam az utcán, szép vagyok, vékony meg fitt, azért érzem, hogy már nem lennék olyan anya, mint huszonévesen, érzem, hogy öregszem belül, ha látszani nem is látszik, programjaim, barátaim ugyanúgy vannak, nagyon aktív életet élek, csak a gondolkodásom "idősebb" lett, és nem gondolom, hogy ez előny lenne gyereknevelésnél. Megfontoltabb vagyok, aggódósabb, bővebbek az ismereteim, élettapasztalataim, többet láttam a világból és több veszélyt is fedezek fel, látom miről marad le, mennyire korlátoltak a lehetőségei, kevésbé vagyok "életvidám"(annak ellenére, hogy járok szórakozni) illetve ahogy múlik az idő lekicsinylem a gyerekem problémáit, pedig 23 évesen még annyira át tudtam érezni, hogy kényelmetlen a ruhája meg ki milyen arccal nézett rá, most meg kit érdekel ilyesmi, lényegtelen apróságok. Ráadásul esküszöm, hogy gyorsabban telik, mint 15 éve az idő. Most pillanatok alatt elmegy a nap, korábban rengeteg dolog belefért egy napba, azt éreztem mikor lesz már vége, vagy de jó, hogy még mindig tart. Most mindegy, hogy jó vagy rossz, repül, mint a villám.


Nem rossz harmincasnak lenni, de 10 évvel ezelőtt azért sokkal jobb volt, a lendület, az optimizmus, a spontaneitás, a kevesebb ismeret, könnyebben boldoggá tudtál válni. Most meg fekszem a gyerek mellett, puszilgatom a buksiját és már este van és ilyen mámoros, homályos pangás az életünk, amikor épp nem vagyunk mókuskerékben. Jobb volt, mikor még kezdő voltam az életben, minden sokkal intenzívebb volt. 40 felett szerintem nagyon durva, ha valaki még fiatalnak látja magát/érzi magát, az már instant személyiségzavar, középkorúként.. vagy csak túl egyszerű ember, és tényleg csak ennyire telik neki.

2023. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
69%
Itt a többség milyen férfiakkal jött össze, találkozott, hogy egy 40est le nagypapázza? 46 múlt a férjem és 4 éves lesz a gyerekünk, én most lettem 31. Semmi különbséget nem látok a csoportban a fiatalabb apukák és ő közte, max hogy jobb az erőnléte, jobban néz ki és jobban neveli a fiát.
2023. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
86%

#41! Ne viccelj már! Miért kéne magam öregesen érezni 40fölött? Igen, a testem középkorú, de nem öreg, KÖZÉPkorú. Vagyis még csak az életem felét éltem le, ugyanennyi még hátra van. Lélekben meg maradhatsz fiatal. Nekem nem lett "idősebb" a gondolkodásom, nem törvényszerű. Bár, nem tudom, mit érthetsz az alatt. A 3 éves unokahúgom szerint például én is pont 3 vagyok😁

#36

2023. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%
42-es, nem arról beszélünk, mikor a férfi 40-es, és kisgyereke van, hanem mikor 60-as, és kamasz gyerekkel bajlódik. Ha a férjed 42 volt, mikor a gyereketek született, az nem ugyanaz a kategória, mint 50-54 évesen gyereket vállalni. A szomszédom az 50-es férjével vállalt több gyereket. 10 éve, még a gyerekek előtt nagyon fitt és fiatalos volt. Most 59 éves, eléggé le van robbanva, a legkisebb gyerek meg 3 éves lesz, és igen, úgy néz ki, mint a nagypapája. És előtte van még 15 év, hogy a gyereket felnevelje. De ez az ő egyéni döntésük volt. Attól még sokunk nem szívesen vállalna gyereket idősebb férfivel.
2023. okt. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
62%
Nekem 30 a határ.
2023. okt. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekem van és most ez biztos nem fog változni. Ha változna a másodikat legkésőbb 40-41 évesen szülném.
2023. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
Részemről 36-37 a plafon. Van már egy gyerekünk, 30 éves koromban szültem. Nem tudom még, akarok-e másodikat, de úgy érzem van még időm eldönteni.
2023. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

30 felett nem akarok szülni, a biológia szerint 18-28 között a legegészségesebb

20-as évek elején szerettem volna, de nem volt hozzá partner, 24-25 évesen szeretném így az elsőt

febr. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!