Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a legmagasabb életkor,...

Mi a legmagasabb életkor, amivel vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

Köztem és párom között elég nagy a korkülönbség, leginkább azért is tettem fel a kérdést. Oké, hogy én még viszonylag fiatal vagyok, de ha még várunk pár évet a férjem már bőven 50+os lesz, lehet a gyerekünk érettségijét/ diplomaosztóját már meg se éli.

Mit gondoltok erről, mi a legideálisabb életkor a gyerekvállalásra? (Akár minimum/ maximum érték is jöhet. Pl ilyen 22-43 éves intervallumra gondolok)



2023. okt. 9. 01:57
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
94%
Nőként 40 körül.
2023. okt. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

35 alatt akartam letudni az egész gyerekvállalást, nem jött össze. 36 voltam a másodiknál. 40 volt az új határ. Őszintén nem tudom, hogy toltam volna-e tovább, ha egy gyerekem se lett volna addig. Most 39 vagyok és bár szülni már egyáltalán nem akarok, még abszolút fiatalnak érzem magam. Semmi eü-i problémám, nem szedek semmilyen gyógyszert, pontosabb a ciklusom, mint fiatalként, simán alkalmas lennék még.

De ha nagy korkülönbség lenne a férjem és köztem, akkor az ő korához viszonyítanék. Köztünk csak 1 év van, így nem téma. 50 feletti férfinak nem szültem volna.

2023. okt. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
85%

Amíg nem volt gyerekem, én is úgy képzeltem, hogy 30-ig bezárólag, ideálisan 27-30 között szeretnék kettőt.

De sajnos nekünk sokáig kellett várni rá, 34 évesen szültem végül. És szeretnénk majd mégegyet, úgyhogy mostmár azt mondom, akár 42-ig próbálkozni fogunk.


Szerintem amikor azt írja valaki - úgy, hogy már van 2-3 gyereke - hogy 30 felett már nem, akkor inkább a saját élethelyzetét veszi alapul, hogy már nem vágyik több gyerekre, a korától függetlenül! De ők még nem tudhatják előre, hogy mi lesz 10 év múlva, sokan ilyenkor még gyorsan vállalnak mégegyet a nagyobbak mellé.

2023. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
80%

Tehát van köztetek vagy 20 év.

Teljesen mi az ideális, ilyen különbségnél értelmezhetetlen a kérdés. Akármilyen lesz az ideális tartomány, egyik fél kkilóg belőle.

Nyilván el tud tartani, szóval mielőbb, hogy neki is legyen értelme és minél többet lásson a gyerekből amíg él.

2023. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%
Régen 30 alatt szerettem volna 2-t. Az elsőre 3 a másodikra 4 évet vártunk , így most 34 évesen várom a másodikat. Nem zárkózunk el a harmadiktól, így ha ma kellene mondanom egy határt azt mondanám nálam 40.
2023. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
86%

Én idén leszek 42 és elsővel próbálkozom, addig, amíg nem sikerül.

Többediknél szerintem 43-45 évesen elengedném.

Én se így terveztem, de ez van🤷🏼‍♀️

2023. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
84%

Az apád lehetne.. miért akarsz ilyen fiatalon egy öreg mellett aszalódni?


Míg te még mindig fiatalságod teljében leszel, ő meg már nyugdijas lesz ...🥴

2023. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
84%
Nálam a lélektani határ a 35, most 34 vagyok és a harmadik gyerekem várom,még épp beleférek 🙈🤣 Én 35 felett már nem szülnék.
2023. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
38%

30 felett nem szülnék.

Idealis 22-25 közt, én 24 voltam.

2023. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
80%
39 akkor ideális 22-25 között ha nem a semmire vállalsz gyereket. Ha már megvan a támogatáshoz a munkaviszonyod és nem a bizonytalanra meg a párod fizetésére vállalsz gyereket.
2023. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!