Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Barátcserje kapszula segíti a...

Barátcserje kapszula segíti a teherbe esést?

Figyelt kérdés

1 éve próbálkozunk a párommal a babával, de sajnos nem jött össze ez idáig. (Én 22, Párom 25)

Jelenleg most meg van a havim, es nagyon el vagyok keseredve, hogy nem sikerül, probalok nem ra stresszelni, se körülöttem mindenki babásodik csak en nem..

Folyamatosan szedem 1 éve a magnéziumot, E-vitamint, valamint a nyáron 2 hónapig szedtem méhpempöt. Augusztusban voltam nőgyógyászaton, évi rakszuresen és meg említettem a dokinak, hogy nem sikerül 1 éve teherbe esni, rendszeres együtt léttel de azt mondta fiatal vagyok 1 év múlva menjek vissza ha nem sikerül.. (sztk-s ellátás szóval meg se lepődök, hogy nem küldött el kivizsgálásra..)

Nem tudom mennyit számít, általános vervetelen voltam (kötelező évi 1) ott rendben volt minden értékem.

Szóval, par napja hogy meg jött megint ezérr bele ástam magam újra témába, és olvastam hogy a baratcserje kapszula segíthet.

Valakinek van róla tapasztalata? Sikerült valakinek a szedésével a babó? Mennyi időre rá? Köszönöm előre is.😭🙏



#teherbeesés #Baratcserjekapszula
2023. okt. 10. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szintén 22 évesen, tavaly felfedeztek endometriózist meg pcos-t, akkor még olyan 3 évvel később képzeltem el a babát, de elkezdtünk próbálkozni, mert ilyen betegségekkel azért számíthat a kor is, talán több az esély fiatalon, meg várható a hosszabb próbálkozás is.


Végül sikerült a baba, és szerintem nekem a stresszmentesség segített. Próbáltam minél kevesebbet dolgozni, sokat pihenni-aludni, sok gyümölcsöt, zöldséget ettem, barátaimmal töltöttem időt.


Én azt gondolom, hogy a sok pihenés, meg a lehető legkevesebb stressz miatt sikerült ilyen betegségek mellett ilyen hamar.

2023. okt. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Csak összezavarod vele a ciklusodat, szóval csak ártanál magadnak.


" Augusztusban voltam nőgyógyászaton, évi rakszuresen és meg említettem a dokinak, hogy nem sikerül 1 éve teherbe esni, rendszeres együtt léttel de azt mondta fiatal vagyok 1 év múlva menjek vissza ha nem sikerül.. (sztk-s ellátás szóval meg se lepődök, hogy nem küldött el kivizsgálásra..)"

A doki teljesen korrekt volt, nem kell itt köpködni az ellátásra, ez a protokoll. Valószínűleg rosszkor vagytok együtt. A rendszeres együttlét(!) is relatív, van akinek a havi 1 a rendszer...

És a párod mit tesz a siker érdekében? Alkohol, drog, cigi játszik?

2023. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

1 év után kivizsgálásra kell menni. Az orvossal nem kell foglalkozni, attól, hogy fiatalok vagytok, még lehet akadálya a teherbeesésnek. Ne hagyd magad ezzel lerázni!

Attól, hogy nektek több időtök lenne próbálkozni, mint egy harmicas végi párnak, még nem kell évekig kínlódni.

2023. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: köszönöm a válaszod, Próbálok én is minél stresszmemtesebben élni! Remélem minél előbb sikerre vezet. Neked pedig gratulálok!!😍

2-es valaszoló: Egyáltalán nem volt korrekt a doki, mert 1 év után nagyrészt a nőket el küldik kivizsgálásra ez a normális. És nem drogozik/iszik/cigaretták és en sem!

3-as válaszoló: Szerintem várok egy fél évet és vissza fogok menni, hogy küldjön el vizsgálatra..

2023. okt. 10. 10:57
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező! Menjetek és vizsgáltassátok ki magatokat! Engem is lehurrogott a doki, hogy majd 2 év sikertelenség után jöjjek. Elmentem másik dokihoz, alul működik a pajzsmirigyem. Erre kaptam gyógyszert, ha ez nem oké, megyünk tovább. Igenis vizsgáljanak! Addig viszont ne kezd el a barátcserjét, lehet nincs semmi gond a peteéréseddel. Hormonpanelt kellene nézetni első körben, de ezekre úgyis a nődoki fog küldeni.
2023. okt. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
#4. De, a doki korrekt volt. És nem, a normális doki nem a nőt küldi el kivizsgálásra, hanem a pasival kezdik. De látom te "nagyon okos vagy"...szerinted.
2023. okt. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
A második barátcserjés hónapban lettem terhes, másfél év után.
2023. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekem segített a barátcserje, 3 hónap alatt. Előtte pecsételtem és majdnem 40 napos volt a ciklusom.
2023. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Én pár évvel idősebb vagyok, de ugyanezekkel a problémákkal, csak engem nem "küldött el" a nőgyógyász, hanem kaptam tőle beutalót endokrinológushoz. Mindenképp vagy válts nőgyógyászt (olyat keress, aki endokrinológus is egyben), vagy vívd ki ennél a nőgyógyásznál, hogy adjon beutalót endokrinológushoz.
2023. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
#8. A kerdező ciklusával viszont nincs semmi gond, nem írt ilyet. Normál viklust összezavarni babatervezés idején meg nettó hülyeség. Már pedig a barátcserjével nem érne el mást.
2023. okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!