Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha megszakítással védekezünk...

Ha megszakítással védekezünk az egyértelműen biztonságosnak tűnő néhány napban, kevés eséllyel eshetek teherbe?

Figyelt kérdés

Elég jól ismerem a testem, amikor erős PMS tüneteim vannak, akkor már egyértelműen nem ovulálok.


A hónapban a menzesz végén elszakadt a gumi, de egyből kivette a párom. Tegnap, a ciklus 22-ik napján pedig megszakítással voltunk együtt, vagyis az elején gumi nélkül, utána pedig felhúzta.


Nem lenne nagy probléma egy baba, de 2-3 év múlva ideálisabb lenne. Csak hát nem szedhetek fogamzásgátlót és megbeszéltük, hogy menzi előtti napokon beleférhet a megszakítás, vagy csak a végjátéknál húzott óvszer.


És ha ovulációs tesztet is vennék, azzal tutira is mehetnénk?


Idén 2x voltam nőgyógyásznál, az egyik alkalommal a 12. Napon ovuláltam az UH szerint, a másik alkalommal a 15. Napon.


Ne ítéljetek el, kérlek.



dec. 22. 21:06
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
87%
Megszakítást ne hívjunk védekezésnek.Én 8 évig megszakításosan szexeltem, nem tudván azt sem mikor ovulálok.PERSZE SENKI NE KÖVESSE AZ ÉN PÉLDÁMAT. Akkor estem teherbe amikor akartuk. Ovutesztelhetsz így ha az pl pozitív a 15.napon akkor a 18-19.ciklusnapon mehet a megszakitásos.
dec. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
94%

Én 2 hónapja a 20.napon estem teherbe (26 napos ciklusaim vannak). 31.napon lett pozitív a tesztem.

Mivel előtte jó ideig nem voltunk együtt, biztosan csak aznap foganhatott.

És megszakítással "védekeztünk" 😅

De nekünk nem volt gond, januárban akartunk nekiállni próbálkozni.

Szóval ha ti nem akartok még gyereket akkor kár ezzel szórakozni

dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
A 20. Nap nekem se fekszik, ugyanis 7-21. Nap között a legesélyesebb teherbe esni, szóval ebben a két hètben nem lehet. A 24. Napon már biztos nem ovulálok. Érzem az ovulációmat, mindig erős fájdalommal jár valamelyik oldalon. A jobb oldalon pláne, plusz a többi tünet is ott van, rengeteg folyás és nagyon levert és gyenge is vagyok olyankor sajnos.
dec. 22. 21:24
 4/59 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, Pozitív ovulációs teszt után 4-5 napig még nem szabad, mert elvileg 72 óra időintervallumban reped meg utána a tüsző, a petesejt pedig 24 óráig életképes.


Egyszer elszakadt a gumi a 24. Napon amúgy. Annyira kétségbeestünk, hogy totál spiccesen elmentünk eseményutániért. Soha többé nem akarom bevenni, de talán most már elég felnőttek lennénk a feladathoz. Amúgy sem szabad hormont szednem, mint utólag kiderült, sajnos migrénes vagyoj.

dec. 22. 21:26
 5/59 anonim ***** válasza:
22%

Én nem néztem azt hogy mikor ovulálok csak megszakítással védekeztünk. Kb 1-2 évig fogamzásgátlót szedtem, más okokból. Aztán 4 év után teherbeestem a megszakítás mellett.

De amúgy úgy tudom hogy magától az előváladéktól nem lehet teherbeesni, ha orgazmus után elmegy pisilni ügye akkor a maradék sperma is kiürül ha maradt. mi erre sem figyeltünk.

dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Párom erre is figyel mielőtt új menetet kezdünk :D
dec. 22. 21:37
 7/59 anonim ***** válasza:
76%

Migrénnel lehet gyógyszert szedni. Még aurás migrénnel is, csak azzal ösztrogénmenteset. De valahogy a normális védekezésre mindig van kifogás.

Amúgy meg a ti dolgotok. Ha valaki rendesen ismeri a saját testét meg a ciklus működését (és szabályos is a ciklusa), akkor azért elkég nagy eséllyel el tudja kerülni a terhességet. Az más kérdés, hogy ha mégse sikerül, úgy is neked kell a következményeit vállalnod (legyen az a gyerek megszülése vagy egy abortusz), tehát a te dolgod, hogy hogyan védekezel.

dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek, 7-es. Igen, a "nem szedhetek gyógyszert" esetek jelentős részére lenne megoldás (ösztrogénmentes tabletta, ha pedig az sem, akkor [mini]spirál, plusz természetesen a normálisan használt óvszer). Soha nem fogom megérteni, hogy egy ennyire komoly dolgot hogy lehet félvállról venni. Nem vagyok vallásos vagy nagyon konzervatív, de sem egy nem tervezett gyerekkel, sem egy abortusszal nem tudom, hogyan tudnék lelkiismereti szempontból megküzdeni, ha tudnám, hogy nem tettem meg mindent a megelőzésért.
dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
90%
8-as vagyok: Ne haragudj, kérdező, nem akartalak bántani. De gondolkodj el, kérlek, azon, amit írtam.
dec. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

27 eves vagyok, nettó fél milliót keresek és saját lakásom van, nem a páromé, az enyém. Nem mennék abortuszra, és nem is lenne már nem kívánt terhességem, hiszen a még nem akarunk nem azt jelenti, hogy nem fogadnám el az esetleges terhességet. Párom is ugyanigy van ezzel.


Én semmiképp se vállalnám ezt így be, ha teljesen kizárt a gondolata is egy babának.


Nem hiába estem kétségbe amikor még nagyon nem volt itt az ideje. Iszonyatos mellékhatásai voltak az eseményutáninak. Egy sima tabletta nem ilyen, de még a saját orvosom is ellenzi a mini pillt, ami nem tartalmaz ösztrogént. Senki se akar ősszevissza menstruálni, ugyanis az teljesen felborítja a ciklust. Minden tabletta felesleges beleszólás a jól működő hormonrendszerbe.


A párom is tablettaellenes. A spiràlt se javasolja az orvosom, max. Azoknak akik már nem akarnak több gyereket. És amelyik ismerősnek volt, àtkozta.


Nem mindenki tud ezekkel együtt élni, maradnak a hormonmentes és nem invazív megoldások.

dec. 22. 22:26
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!